Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktatsam le erről...

Hogyan szoktatsam le erről kutyámat?

Figyelt kérdés
Yorkimat már felnőtten kaptam, szóval így eléggé nehezen tudom tanítani/leszoktatni rossz szokásairól.Az egyik rossz szokása ami nagyon aggaszt:amikor játszok pl. egy plüssel vagy egy labdával, amikor eldobom elkapja és elfut vele.Nagy nehezen ha elkapom, teljes erőből szorítja a fogával, és még morog is pedig még egyszer sem harapott meg soha senkit! Erről még letudom szoktatni? 2 évesen még megtudom taníta a Hozd ide!-re?
2010. máj. 31. 19:47
 1/8 Akiteki ***** válasza:
Először azt tanítsd meg neki, hogy "ereszd". Utána jöhet a visszahozás.
2010. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az ereszt-re? Nagyon nagyon makacs, ha megfogom a plüsst, fel tudom vele emelni az egész kutyát!
2010. máj. 31. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt szerintem még a falkavezérség kérdése sem tisztázott.

Legyél határozott! Ha eldobsz neki valamit, és ő nem hozza vissza ne menj utána, ne csinálj úgy mintha el akarnád kapni mert akkor soha nem tanulja meg hogy vissza kell hozni. Mindig fogócskázni akar majd.

Eldobod a játékot, nem mozdulsz közben mondod hogy 'hozd'. Ha nem jön oda semmiképp sem, először pórázzal próbáld. Ha visszajött jutalomfalat, és eldobod a játékot. Tehát jól jár a kutya mert a jutalomfalat mellett visszakapja a játékot. Aztán már csak minden 2., 3. .. stb. alkalmakkor adsz neki jutalmat, és szépen lassan elhagyhatod.

Sok sikert!

2010. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és olvass utána hogy válhatsz falkavezérré. Szerintem javítana a dolgon, megtanulnád hogyan viselkedj a kutyáddal.
2010. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mindig nyugottan hivd oda magadhoz és ugykérd vissza a labdát
2010. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
0%
Szétfeszíted a száját és mondogatod neki, hogy "ereszd!"
2010. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az apportírozáshoz nem tudok hozzászólni, mert az én kutyám sem hajlandó rá, de az ereszd parancs megtanításához adnék tippet, ami akkor működik, ha lekenyerezhető a kutyád jutalomfalattal. Add oda neki a játékot, mondd, hogy "tied", esetleg ne engedd el, ha attól tartasz, hogy messzire vinné. Aztán fogd meg, mondd, hogy ereszd, és közben lássa, hogy a másik kezedben van valami finom jutifalat. Ha szerencséd van, akkor elengedi a játékot, mert inkább a jutifalat érdekli. Dícsérd meg, és add neki a jutifalatot.

Egyébként szerintem a "hagyd" parancsot is jó megtanítani, lehet, hogy e kettő ráadásul egymást erősíti:

Leülteted a kutyát, mutatsz neki egy jutifalatot. Persze ő elvenné, valószínűleg nyalogatni fogja, de te nem adod, és mondod közben, a parancsszót. Egy idő után rájön, hogy hiába próbálkozik, nem kapja meg, és elhúzza a fejét. Abban a pillanatban megdicséred, és a másik kezeddel egy másik jutifalatot adsz neki. Ha már jól megy, akkor lehet tovább variálni, pl. leteszed a lába elé a parancsszó kimondásával, és ha nem próbálja meg elvenni, akkor másik kézzel másik jutifalatot kap. Ha el akarja venni, akkor gyorsan te veszed fel a földről, mielőtt még ő elkapná.

Sok sikert!

2010. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az én kutyám is két éves, és még mindig nagyon tanulékony.
2010. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!