Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám, mit...

Megharapott a kutyám, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

A kutyám, másfél éves, bichon havanese fajtiszta kutyus.

7 hónapos korában került hozzánk, azóta én és a családom neveli.



Történtek evvel a kutyussal itt êrdekes dolgok,,,


(Bár fiú kutyus).



Nagyon domináns volt, ezért mindenkinek rendszerbe piszkított "bosszúból" az ágyára, rengetegyszer pisilte le a kanapét, és volt hogy csak úgy kattanás szerűenvesténként mikor a lábamnál feküdt, aki meg mert közelíteni, arra rá támadt.



Ekkor jöttünk rá, hogy enfem nem a falkavezêrjének tart, hanem a "kisbabájának" akit meg kell védenie.



Ezután csak rosszabb lett a helyzet, mert amikor elmentem dolgozni/suliba, jött a szeparációs szorongás.

Nyüszít, ugat, de azt nagyon, és ha nem csukom ki az előszobába mindenhol jelölget, rosszabb esetben bepiszkít.



Vettünk nemrégiben egy kutya nevelős könyvet, és azokat a módszereket alkalmazzuk.

De semmi.

Aztán ivartalanítottuk hátha, de csak minimális a változás, azonban elértünk arra a szintre, hogy tegnap este mikor ki akartam küldeni a szobámból rám morgott és megharapott.

Most mit kell tennem?:(

Kérlek segítsetek..



2017. nov. 18. 06:05
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Pontosan milyen módszereket alkalmaztok?

Nevelni kell, sürgősen. Legjobb lenne segítséggel, mert egyedül nyilvánvalóan nem boldogultok. Mit csináltál, amikor morgott és mit, amikor harapott?

2017. nov. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egyáltalán nem értetek a kutyához. A lutya nem ember, ő nem áll bosszút, viselkedési problémái vannak ami a helytelen nevelésből származik. Egy kan kutya pedig nem fog a kisbabájának tekinteni senkit sem. Én azt tanácsolom, hogy keressetek fel egy szakértőt mert ez így nem állapot.
2017. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
87%

Kutyaiskolaban jartatok mar? Ott nem csak a kutyakkal foglalkoznak, hanem a gazdival is es a kettejuk kapcsolataval.


Nem ismerve a valos korulmenyeket, szinte lehetetlen a tanacsadas, viszont nem feltetlenul a kutyaban kell keresni a hibat (lehet Ti csinaltok valamit rosszul).


Biztos ami biztos, a kutyat ne bantsatok, indokolatlanul ne uvoltozzetek vele ... jol ertelmezheto utasitasokkal kell a kutyat iranyitani, azert gondolj bele az allat nem beszel emberul, ha nem vagy egyertelmu, akkor a kutyadnak minden alkalommal ki kell talalnia, hogy mit akarsz tole es ez feszultseget okozhat.

Szeresd az allatodat, probald megerteni a jellemet es partneri kapcsolatot alakits ki vele, ne az en vagyok a gazdad elvet kovesd.

2017. nov. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 EvaSz86 ***** válasza:
79%

Én is azt tanácsolom, hogy forduljatok szakemberhez, mert valami nagyon el lett rontva...nem bántásból mondom. Először is, mint írták, a kutya nem áll bosszút. Azért piszkít be az ágyba, mert bizonyítani akarja, hogy ő a falkavezér, de nem csak feléd, hanem mindenki felé. Az ágy az, ahol legjobban érzi az ember szagát, szóval azzal, hogy megjelöli, biztosítja a territóriuma fennhatóságát. És nem téged akart védeni, amikor morgott az ágyadban, hanem az ő területét. A szeparációs szorongás szintén amiatt van, mert ő érzi magát falkavezérnek.

Milyen kutyanevelős könyvet vettél? Milyen módszereket alkalmaz? Ajánlom nagyon Jan Fennell - Kutyapszichológia című könyvét...nagyon jól leírja, hogy nevelte meg a viselkedés-problémás kutyáit, és hogyan vette át a falkavezér szerepét.

A te kutyusod megneveléséhez sok idő kell majd és sok türelem, de menni fog. Csak következetesen kell csinálnod. Tiltani kell a rossz dolgokról, és dicsérni, ha jót csinált. Viszont a legfontosabb tényleg az, hogy elismerjen téged falkavezérnek, vagy legalábbis azt, aki a legtöbbet fog vele foglalkozni. Ha van, akit falkavezérnek tekint, akkor a jelölgetés is megszűnik, mert azért nekik elég nagy tiszteletlenség, ha a falkavezér terültére jelöl.

Szóval kitartás, menni fog, csak szánj rá elég időt, és ha nem megy, akkor tényleg kutyasuli/szakember.

2017. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Forduljatok szakemberhez (kiképző), ha a kutya nevelős könyvből nem sikerül. (Melyik könyv az?)

Jelenleg a kutya a falkavezér, ezért ő dönti el, hogy mi legyen. A szeparációs szorongást is ez okozza. Magatok alá kell rendelni, szófogadóvá nevelni, és levenni a vezérség terhét róla - ha ez sikerül, akkor megszűnnek a leírt problémák.

Mit tettél egyébként a harapásnál?

2017. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Tenyésztőtől hoztátok, törzskönyvvel, szerződéssel, etc.? Ha nem, akkor sajnos megeshet, hogy idegrendszeri problémái vannak. Az is fura, hogy már akkor is rátámadt a hozzád közelítőkre, amikor még csak hozzátok került.

Mindenesetre tényleg egy jó kutyaiskolát, vagy házhoz kijövős kiképzőt kellene keresni, mert még a végén komolyabb sérülést okoz. Neki sem jó ez a helyzet.

2017. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"7 hónapos korában került hozzánk, azóta én és a családom neveli."

""Neveli""


Itt minden történt csak nevelés nem. A kutyád neveletlen, nincsenek felállítva a szabályok és következmény nélkül bármit megtehet.

Mindegy milyen könyvet veszel, mert egy ilyen szinten félrenevelt kutyát egyedül nem fogsz tudni megnevelni úgy hogy még a legalapvetőbb viselkedésével sem vagy tisztában. Irány a kutyaiskola.

2017. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Akkor keresek hozzá értő szakembert.

Nem a kutyát hibáztatom, mert tudom, hogy én vagyok a hibás.

Nincs rossz kutya csak neveletlen gazda..

De mégegyszer köszi.

2017. nov. 18. 15:25
 9/15 A kérdező kommentje:

Már korábban voltam vele itt a közeli helyen kutya suliban. Fél évig kitartóan voltunk/jártunk.


Olyan is volt, hogy eljöttek megnézni minket hogy bánunk a kutyussal.

Pár dologban hibáztunk, de amikor mondták hogy kell azóta úgy csináljuk szigorúan.


Ezért nem is értem.

De lehet a kutyaiskolás oktató modta rosszul, de nem hiszem.

Majd megyünk.máshova.

2017. nov. 18. 15:31
 10/15 anonim ***** válasza:
9%
Én a kutyát asszem a hálószobámba nem engedném be, mondjuk akkor igen, valszeg dühös lesz most már így utólag talán nem olyan jóötlet kitiltani. Viszont a sebet fertőtleníteni jó dolog, én nem tom, szerintem arcszesz jó lehet hozzá. Amúgy valszeg akkor tényleg kutyaiskola a best. Amúgy folyton a fejemben van az a Csodálatos kutyadoki , ő amúgy pró, lehet, hogy a könyv is az övé, amit föntebb írtak, de lehet, hogy nem ,én nem tudom a nevét, amúgy külföldi. Csak volt az a műsor, meg egyszer v többször asszem Mo-n is járt. Ezek már csak ilyen saját kis gondolatok amik eszembe jutottak ezzel a témával kapcsolatban.
2017. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!