Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a kutya mindig, mindenhol behívható legyen?

Figyelt kérdés

Hogyan érjem el, hogy a kutyám mindíg, minden körülmények között behívható legyen? (nagyon féltem őt,hogy egyszer el fog tűnni)

Van egy 1éves bichon kan kutyusom, aki elég makacs, önfejű!

Már többször sétáltattam póráz nélkül is, de csak olyankor mikor nincs senki a közelben vagy amikor a kutyus barátaival játszik.Amikor a heverokkal játszik akkor mindig visszajön követve a másik kutyust.Van amikor egyedül sétáltatom, viselkedése ilyenkor: ha hívom, nem mindig hallgat rám, egyszerűen füle botját sem mozdítja, csak szaglászik és teszi a süketet! Vagy a rosszabbik eset , mikor mint akit az ágyúból lőnek ki úgy fut ,az a kis kutya,hogy nem is gondolná az ember hogy milyen gyorsan tud futni..És ilyenkor azt se tudom mi után fut, valószínűleg szag után.. Máskor mikor meglát egy kutyát akkor kész se kép se hang..De pont múltkor futott egy csomó vadkacsa felé ,szóltam neki hogy gyere és abban a pillanatban megállt és futott felém.

De máskor meg elég egyszer szólnom és repül is felém! Vagy néha szólnom sem kell, és lohol utánam. Miért van, hogy egyszer hallgat, másszor meg egyáltalán nem?



2017. nov. 19. 00:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én egyetértek azzal, aki az ilyen esetekben, amikor a kutya játssza a süketet a büntetést tanácsolta.

Ez valóbab nem verést jelent...


"Az agresszív kutyákat meg az oldalára fektette"

EZ maga konkrétan egy elég kemény büntetés, amikor a kutyát a földre rakod.


Persze tök jó, ha a kutyát lehet csak és kizárólag jutalomfalattal motiválni, de vannak esetek, amikor kizárólag a jutalmazás nem elég.

1-2 földre rakás után nem fogja már kétségbe vonni, hogy "ki a főnök" és onnantól jönni fog.

2017. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. nov. 19. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!