Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem meghalt miattam a...

Majdnem meghalt miattam a kutyám, hogyan dolgozzam ezt fel lelkileg?

Figyelt kérdés
Most értünk haza sétából és iszonyat hülye voltam. Egy gáton sétáltunk, én le akartam hívni játszani, ő meg rohanva elindult a másik irányba, mert tudta, hogy ott van lépcső, amin le lehet menni, csakhogy ott volt a forgalmi út, ő letért a járdáról és majdnem elütötték... Az volt a szerencsénk, hogy lassan ment a sofőr és meg tudott állni... Még mindig nem tértem magamhoz, itt sírok, remegek, amiért ilyen idióta voltam és csak a szerencsén múlott, hogy él a kutyám...
2017. febr. 20. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Egy mellett eleve miért van szabadon, póráz nélkül???

Örülj neki, hogy nem lett semmi gond és máskor figyelj jobban.

Ha baleset lett volna belőle, nem csak a kutyádnak lehetett volna baja.

2017. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
* egy ÚT mellett
2017. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Rémes, hogy kutyafuttatón keresztül megy egy forgalmas út...

Merhogyugye azon kívül nem lehet póráz nélkül a kutya. Nemhogy forgalmas út mellett nem, hanem sehol. Nem feltétlen jó ez a szabályozás, de az ilyen történetek a szabályozás létjogosultságát erősítik bennem.

2017. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok ezzel, na de mégis akkor hol szaladgáljon, hol játszunk? Mert nálunk nincs futtató, mindenki ide hozza a kutyáját. Ha lakott területen kívülre viszem meg lelövik a vadászok... Nagyon lejtett neki ahol én lementem, ezért akart a lépcsőn lemenni és rohant el arra... Tudom, hogy egy barom voltam és szörnyen érzem magam emiatt...
2017. febr. 20. 11:08
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Lelkiismeretes gazdi vagy :-). Az a lényeg, hogy nem lett semmi baja a kutyusnak. Tanultál belőle így már jobban oda fogsz figyelni rá. Ne rágódj rajta!!
2017. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem, ha jó gazdi lettem volna, akkor pórázra veszem és lemegyek vele a lépcsőn, nem vágom le az utat... Ő csak oda akart jönni hozzám, de meredek volt neki... Annyira hülye vagyok...
2017. febr. 20. 11:27
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Ez a "feldolgozni" olyan divatos lett manapság, mindent fel kell dolgozni. Ez itt egy semmi kis érdektelen hülyeség. Én azt javaslom, hogy örülj neki, hogy semmi baja nem lett a kutyádnak és tanulj az esetből, máskor vigyázz rá jobban.
2017. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Majd ha agyilag is feldolgoztad = megjegyezted, hogy legközelebb légy figyelmesebb, és odafigyelsz, hogy ne csinálj hülyeségeket, ne légy felelőtlen, majd attól kezdve nem kell azon agyalnod, hogy a saját lelkedet hogyan tudod meggyógyítani.

Ne az legyen a gondod, hogy te magadat hogyan tudod lelkileg helyre-pofozni, hanem azon, hogyan tudsz legközelebb okosabban, helyesebben cselekedni!

2017. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 The Devil Herself ***** válasza:
72%

Mi ez a hatalmas baromság mostanában, hogy az önmarcangolás koronázatlan királyai lettek az emberek? Mondd már el nekem, kedves kérdező, mi értelme van annak, hogy otthon rísz és rágod a körmöd egy hülye döntés miatt, ami visszafordíthatatlan? Ennyire menő és jól eső érzés fürdeni az önsajnálatban? Mert ha az, és ettől neked jobb - amit kétlek -, csináld csak, de azt

a négy fal között, ha kérhetném.

Vagy a B opció, hogy azért teregeted ki egy kérdezős fórumra lelked bánatát, hogy valaki jól ledorongoljon, és azt gondolod, attól majd jobban érzed magad? Komolyan mondom fel nem bírom fogni, mi ennek a funkciója.

Igen, kedves kérdező, ostoba voltál, és FELELŐTLEN voltál, de hála a szerencsének nem történt tragédia. Nyugtázd magadban, a te sultod, legközelebb semmi esetre sem követsz el ilyen szarvashibát. Pont. Az, hogy itt mártírkodsz, nem fog segíteni azon, hogy hülyeséget csináltál, vagy tévedek? Ennek nincsen semmi funkciója.

Kapjad össze magad, tanulj meg együtt élni a hibáiddal, ne aggódj, lesz még ezer meg egy ilyen baklövésed, ezt hívják negatív tapasztalatnak. Senki nem tökéletes, mindenki az ilyen "majdnem-balesetekből" tanul.

Menj le inkább és szeretgesd meg azt a kutyát, játssz vele egy jót, és lépj túl a baromságokon. Igen, hülyeséget csináltál, de hallelujah nem történt semmi baj, következőre majd nem leszel ilyen felelőtlen. A kutyádat pont nem érdekli, mi történt egy órával ezelőtt a sétánál, hidd el. Lehet, hogy ezentúl kicsit félni fog a kocsiktól, nagy ügy, legalább ő is tanult abból, hogy merre, hogyan közlekedjen, de ennyi.

Nem kell drámázni, szedd össze magad, és vésd az eszedbe ezt a leckét, hogy sose kövess el hasonló hibát.

Ezt a lelki feldolgozós, önmarcangolós divatbaromságot pedig felejtsd el. Rohadtul nem fog segíteni rajtad, ha saját magadat cincálod darabokra, miközben sírsz. Igen, nagyon kínzó dolog a bűntudat, de annak semmi értelme nincs, ha beletemetkezel az emocionális sokkba. A kutyán nem fog segíteni, rajtad pedig még kevésbé, főleg, hogy szerencsére megúsztátok a balesetet. Ennek örülni kell! Fellélegzés, a hiba nyugtázása, továbblépés. Pont.

2017. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy ez divatnak számít! Nem tudtam, hogy egy ilyen dologból is lehet divatot űzni. Nem tudom mi ebben a menő, mert még most kezdek "visszatérni" a való világba, eddig kb egy álomban éreztem magam, nem jó értelemben, és még mindig vigyázban áll bennem a kaki is. Lehet örülnöm kéne, hogy nem lett baj, erre próbálom állítani a hülye agyam, de tényleg nagyon megijedtem és még mindig ez van bennem...
2017. febr. 20. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!