Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem le a kiskutyát?

Mikor vihetem le a kiskutyát?

Figyelt kérdés

9 hetes múlt, és találkoztam gazdikkal lent, ők meg csodálkoztak miért van lent a kiskutya. Lakásban van tartva, szeretném ha már pici kora óta elkezdené megszokni hogy lent kell elvégezni a dolgát és nem a lakásban. Néha sikerült is ez. Viszont a hideg miatt félek majd, van ruhácskája, de nem hagyhatom hogy majdnem fél évig fentre piszkítson a lakásban nem?

Attól nem lesz baja ha arra az 5 percre leviszem az udvarra, ugye?

Oltásai eddig megvannak, még kombináltra fogom vinni.


Ne kövezzetek meg ha hülyeséget csináltam, pár napja van velem, első kiskutyám. :/


2017. nov. 20. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyre hordod ahol nem járnak kutyák, akkor leviheted öt percre. De még így is lutri. Jó esetben 12 hetesen lesz meg a négy alapvető oltás - 2 kombi, 2 parvo - akkor van már valamennyi védettsége, utána lehet bátran sétáltatni.
2017. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
2 oltással azért már nagyon nagy valószínűsséggel semmi gond nem lesz. Kevésbé forgalmas helyekre nyugodtan viheted. Amúgy is a szocializációját most, ebben a korban kell(ene) megalapozni.
2017. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem. :/ Tenyésztő nem mondta, hogy tilos lenne kivinni, ezért is furcsáltam.


Mindenesetre hogy oldjuk meg fent? Pelenkához szoktatást nem ajánlotta, mert akkor ha lesz később is ledobott rongy vagy valami, akkor ő oda fogja elvégezni a dolgát. Egy próbát megér aztán meglátjuk?

2017. nov. 20. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nem volt negatív tapasztalatom pelenkával kapcsolatban, ellenben sajnos sok parvós kiskutyával találkoztam. Én csak is kizárólag dobozban szállítottam amíg nem volt meg a védettsége. Így egy kicsit látott a világból viszont a lehető legkisebb volt az esély a fertőzésre.
2017. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkát hanyagold!

5 percekre leviheted, csak figyelj, hogy ne találkozzon más kutyával és kutyapiszokkal.

A 4. oltás után 2 héttel lesz meg a teljes védettsége.

2017. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom páran nem igazán tudjátok, hogy pl a parvó nem csak kutyáról-kutyára terjed. Igen csak kutyakat fertőz, viszont akár egy macska is átviszi a kertbe vagy mi emberek is simán bevisszük a lakásba a cipőnkkel. Ergó ha én pl megsimogatok egy random kutyát Szegeden, aki amúgy immunis a parvó ellen ha be van oltva de a vírus "rákerül", majd hazavonatozok Pestre és otthon kézmosás nélkül x idő után megsimogatom a védettséggel nem rendelkező állatot már meg is fertőztem. ( igen ez csak egy példa volt)De sokszor az is elég ha a ruhával érintkezik.
2017. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
12 hetes kortól lehet utcára vinni(amennyiben tartjátok az oltási programot). Persze saját udvarba, ahol nem járnak más kutyák, ki lehet vinni. De ha ez nem megoldható, akkor inkább takarítsál utána még pár hétig, minthogy összeszedje a parvót odalent.
2017. nov. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk tenyésztő és állatorvos is azt mondta, hogy harmadik oltás + 5 nap. Tehát már majdnem 11 hetes volt. Hidd el, gyorsan elfognak menni ezek a hetek, mindig szedd fel serényen a kakit, moss fel, és kész. :) Miután leviheted, és nem használsz pelenkát, 1-2 hónap alatt megtanulja a szobatisztaságot. A lényeg, hogy nagyon sokszor kell majd levinni(eleinte 2-3 óránként, majd ahogy telnek a hetek lehet hosszabítani az órákat). Ja, és azért egy tíz perces pisi-kakira nem kell rá ruhát adni... :D Ha már órákig kint leszel vele, akkor lehet.
2017. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem állatorvos mondta, hogy csak más kutyáktól és az ürüléküktől tartsam távol. Rákérdeztem a macskaürülékre, azt mondta, az nem veszélyes.
2017. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azert megkérdezem a helyi állatorvost is.

Muszáj ráadni egyebként a ruhát mert annyira reszket és nyüszít hogy fázik. :/ nem akarom megfázítani rögtön, viszont szeretném ha tanulná lent kell pisilni kakilni. Aztán ha jönnek a kemény minuszok mint tavaly télen, nem tudom mit csinaljak. Ötletek?

A 3. oltást 1 hete kapta meg, szombaton kellene vinni a következő kombinált oltásra.

2017. nov. 21. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!