Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám epilepsziája sosem...

A kutyám epilepsziája sosem fog javulni?

Figyelt kérdés
25 kilós 5 éves keverés kutyusom (Csoki) fél évvel ezelőtt lett epilepsziás. Azóta 25mg os Lamictalt szed minden nap,így rohamai elmúltak egészen tegnap estig. A doki megemelte 1 szem ről másfél szemre,de ha nem jön be ír fel mást. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mikor folyamat szenved(ett) a szívünk szakadt meg és már az eutanázián gondolkodtunk. Mit lehet tenni a gyógyszeres kezelésen kívül?

2017. nov. 20. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyenek a rohamai? Milyen gyakori? Az én kutyám sevenalettát szedett, erről kellett sevenalra váltani. Viszont ő nem szedi állandóan, csak ha rohama van akkor utana 1 hétig. Nála stressz és időjárásváltozás hatására jönnek a rohamok, nyáron egész sok volt (4-5/2hónap). Viszont sokkal gyengébb volt és rövidebb ideig is tartottt.
2017. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdte szedni a Lamictalt 1 hét után kb teljesen megszűnt neki és fél évig nem is volt gond, ez alatt az idő alatt folyamatosan szedte ahogy a doki felírta. Tegnap hajnali órákban újra kijött rajta ilyen 1-2 órás gyakorisággal volt de ugye a kutya epilepsziát mélyállom váltja ki. Most hogy emeltünk a mg-on pár napon belül el kéne múlnia. Mivel a Lamictalt eleve emberek szedik, azt olvasom neten hogy meg kell találni a megfelelő dózist és évekig nem lesz gond, legalábbis jó ha 1 évbe 2-3x elő jön. Nem tudom anyagilag is ez mennyire lesz megterhelő amikor 50mg ot szed majd, később ne adja isten 100-150 re kényszerülünk.
2017. nov. 20. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem akarok okoskodni, de szeritem gyógyszert kéne váltani. Ha már kapja a gyógyszert egyáltalán nem kene, hogy rohama legyen, nem kéne egy hét, hogy elmúljon. Plusz jó drága is ez a gyógyszer ami a te kutyád szed. A sevenalból az én kutyám 2xfelet szed egy hétig roham után, kb 30 kilós labradorról van szó. Ez másfél doboz gyógyszer, egy doboz pedig 480 Ft. (Mg-ot direkt nem írtam mivel a hatóanyag is teljesen más)
2017. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudtommal az epilepsziát folyamatosan kell kezelni mert minden egyes roham akkora terhelést okoz a szervezetben hogy jelentősen megrövidíti az életét. Azt mondta az állatorvos hogy ha nincs javulás pár napon belül gyógyszert váltunk. Viszont ha a kövi gyógyszer nem jön be és a rohamok sürüsödnek, emlékezet kiesése is lehet a kutyának, meg is veszhet és a másik kutyánkat meg minket is megtámadhat.

A kutyus egyébként nagyon szeretetre vágyó és irígy de sose volt agresszív. Tenyerembe tolja a pofiját hogy simogassam. Pici kora óta ilyen volt.

2017. nov. 20. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a roham erősségétől is. Az én kutyámat pl felesleges lenne folyamatosan gyógyszerezni mert így gyógyszer nélkül, ha nem stresszel (nála ez az egyik kiváltó ok) akkor kb 4-5 havonta vannak 1-2 perces rohamai ami mára már csak fejremegés (az első alkalommal teljesen görcsben volt mindene és kapálózott összevissza). A gyógyszer nagyon leterhelné a máját és a veséjét, plusz amúgy sem szeretném benyugtatózva látni állandóan. Azt nem tudom, hogy a te kutyádnak milyen erősségű az epilepsziája, viszont az hogy megveszhet netto baromság. A veszettség egy fertőző betegség, nem tudom hogy keveredett a témához. Mindenesetre én azért a helyedben kikérném más orvos véleményét is.
2017. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a Dyna-Lode tablettát, állítólag az mérsékli az epilepsziás kutyák tüneteit.
2017. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha elkapja meg merevedik, oldalára esik majd remeg az egész teste habzik a szája 1 percig tart kb de ha már több rohama van 2-3 akkor megis vakul 1-2 percig aztán kb 10 percig homályosan lát és csak 1 méterre ismeri fel a tárgyakat. 5 rohamnál több esetében szűköl, fájdalmai vannak. Teljesen véletlenszerű az epilepsziás rohamai. Valoszinü kevésnek bizonyult a lamictal. Egyébként a mellékhatásai 1 hétig tart. Utána vissza tér régi önmagához. Csak annyi hogy kicsit kevésbé iritálja más kutya.
2017. nov. 21. 03:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Most hogy 1 ről másfél szemre tértünk át nem volt rohama. Na de a napokban kiderül. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. nov. 21. 03:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!