Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Barf etetésről?

Vélemények a Barf etetésről?

Figyelt kérdés

Kisgyerekeim vannak és egyszerüen félek a ettől a fajta etetéstől!!

DE A párom így akarja etetni az 5 hónapos Staffinkat!

Így is elég vérmes fajta kutya alapból nem szeretném ha még rosszabb lenne!

Másrészt a férgesedéstől is tartok !

És nem tudom annyira felszabadultan szeretgetni ,mert az motoszkál bennem mi van akkor ha elkapok tőle vmit!

Meg ugye a gyerekeim!


2017. nov. 21. 19:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Jézus, ez egy troll :D Vagy ha nem az én a férje helyében már kidobtam volna, nem hogy gyerekem legyen tőle :D Miéez? :"D Sírok...
2017. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Az furcsa felfogás hogy a húsevő kutyát valaki nyers hússal eteti? Szerintem inkább az a furcsa hogy konyhamalacként tartja a kutyát és minden zsíros fűszeres maradékot odaad neki aminek legnagyobb részére semmi szüksége sőt inkább káros... És ha szerinted ettől lesz 'vérmes' egy kutya, akkor ott komoly gondok vannak...
2017. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

A gond leginkább az, hogy sztem a kutyát nem beszélték át rendesen... Ilyen viszolygó és undorodó ember csak kárt tehet egy kutyában, szerintem csak ráhagyta a férjére.


Tehát: felelőtlen döntés...

2017. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A staffi nem vérmes és nem agresszív kutya, legalábbis emberekkel szemben. Kutyákkal szemben lehet agresszív, ha nem szocializálják normálisan.

A nyers etetés egészséges a kutyának, és nem befolyásolja, hogy agresszív lesz-e vagy sem - ez a neveléstől függ, nem az etetéstől.

Féreghajtót 3 havonta kell adni a kutyának így is-úgy is, akkor nem kell tartanod a férgesedéstől sem.

Nem fogsz elkapni tőle semmit, nem kell aggódnod. A gyerekek sem.

Nekem is staffim van, és nyersen etetem én is.

2017. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Ezt legközelebb a párkapcsolati problémákba tedd fel.
2017. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm ,bár kevés volt!!

A beszólogatósok meg bekaphatják!!😉😉

2017. nov. 22. 11:22
 17/18 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, egy normális idegrendszerű staffi konkrétan annyira agresszív és vad, hogy régebben babysitterként használták. (Bizony, az egyik legszelídebb fajta.) Ha rendesen van nevelve, a gyereketeket soha nem fogja bántani. Én és a húgom is kutyák mellett nőttünk fel, akik persze, hogy kaptak nyers húst is, és nem hogy problémát okozott volna, még ajánlják is, így a kicsi szervezte sokkal ellenállóbb lesz.

Nem kell a kutyától félteni a gyerekeidet, a legtöbb normális körülmények között tartott eb egyáltalán nem veszélyes rájuk nézve. Persze meg kell nekik tanítani, hogy ne csókolják szájon, ha simogattak utána mossanak kezet, stb..

A párod pedig nagyon jól teszi, hogy így szeretné etetni a kutyát, az egyik legegészségesebb módszer a barf. Sajnos a tápok nagyrésze tele van nyomva minden szutyokkal, az olcsóbbak pedig még rákkeltőek is. A házi kosz pedig komoly betegségeket tud náluk okozni, ami évekkel megrövidíti az életüket.

2017. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sokan tartanak a férgesedéstől, a nyersezéssel, de ez alaptalan, ha havonta féreg-hajtóztok, ez a veszély kikerülhető.

Semmivel sem lesz "vérmesebb" a kutya ha nyers koszton él, mintha tápot kapna. Van terápiás kutyás ismerőseim, minkét fogyatékkel élő gyerekeket segítő kutya nyers koszton él.

Nem hinném, hogy bármilyen veszély fenyegetne a nyers koszt etetésével, hogy betegség ragadna a kutyáról rátok. Ha a húsok megfelelően ellenőrzött helyről vannak vásárolva, szerintem az a veszély szinte teljes mértékben kiküszöbölhető.

DE ha ennyire bizalmatlan vagy, előbb keress fel olyanokat akik már hosszú ideje így etetnek, beszélgess, kérdezz, tájékozódj! Vagy keresetek olyan etetési alternatívát, ami mindkettőtöknek megfelel, mert hosszú távon ez a félsz nem jó dolog.


Egy évig Barfoztunk. Én nagyon nem szerettem a porciózást, és a mélyhűtőzést, de a kutya nagyon szerette. Az energia szintje rendben volt, a végtermék állaga és mennyisége is kifogástalan, de tél előtt nagyon nehezen dúsult a bundája, és sokszor volt fénytelen. Pedig minden olyan belsőséget és olajat meg kapott amire szüksége lehetett. ÉS nem volt férges se, igaz mi havonta féregtelenítettünk/féregtelenítünk (Nex Gard Spektra, külső/belső élősködők ellen). Ezért váltottunk. Idén télen már jó ütemben szépen dúsult a bundája és szép fényes is.

Én mindenkinek azt ajánlom, hogy próbálják ki, természetesen csak kellő utána járással, mert nem mindegy milyen arányokban adod a húsokat csontos húsokat belsőségeket. Van akinek beválik, és van akinek nem. ;)

Az tény, hogy a kutyák emésztőrendszeréhez, és ragadozó mivoltukhoz a nyers étrend passzol a legjobban, az a legtermészetesebb.

Bár már nem kizárólagosan nyersen etetek, de ma is kap nyersen húst, alkalmanként, és csontos húst, hogy tisztítsa a fogait. A Nyers marha láb a kedvenc.

2017. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!