Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis vagy közepes...

Milyen kis vagy közepes termetű illik hozzánk? (francia bulldog és tacskón kívül)

Figyelt kérdés

Megpróbálok itt rákérdezni, hátha lesz valami okos ötlet.


Kutyavásárlásban gondolkodunk. És bár tudom, hogy a fajtajegyek nem mindig fontosak, de az alapok talán mégis.


Kis sorházban lakunk, kis udvarral, terasszal.

Alapvetően a kutya lakásban lenne velünk, de a tervek szerint ki is mehetne ha úgy szeretné.


Heti átlag 3 napon kéne reggel 8tól este fél8ig egyedül lennie, a többi napon lenne itthon vele valaki.

Reggel lenne egy rövid séta, estere maradna egy hosszabb + egyéb foglalkozás.


Alapból egy nyugodt természetű kutyát keresünk, nem egy energiabombát, tudjon huzamosabb ideig a kanapé mellett is heverni, ha ez a program.. De szeretnénk ha el tudnánk vinni jó időben a természetbe (erdőbe, tavakhoz, vagy városba sétálni, mert jó időben viszont gyakran megyünk.


A francia bulldoggal barátkoztunk sokat, mert elég fetrengősnek tűnnek + biztos simán kibbírják egyedül azt a 10-12 órát itthon. Viszont jó ideje követjük FB-on a tulajokat, és nagyon sok egészségügyi problémáik vannak + egy erdőtúrát a nyári melegben aligha bírna.


A másik a tacskó, aki szintén lehet jó lakáskutya is (nyugdijasokkal is elvannak a panelben), és az erdőtúrát is imádná. De ez a hatalmas ásás-inger eléggé ijesztő a kertre és a virágainkra nézve.


Nem ölebet keresünk, legyen kiállása.


Ebben az irányban gondolkozunk, és nagyon örülnénk ha valaki fel tudna dobni egy harmadik fajtát, mert folyamatosan eközött a 2 között pattogunk.


Köszi előre is.



2017. nov. 21. 20:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

12 óra iszonyatosan sok, még nagytestű kutyának sem egészséges hosszú távon, hát még kosebb testűnek( értelemszerűen nekik a hólyagjuk is kisebb, ergo kevesebb ideig tudják tartogatni). De ilyen időbeosztással 4-5 éves korára vesebajos lesz a kutya.

A kutyaajtó jó megoldás lehet, kivève, ha kint eső-sár-kosz van és ezt a kutya mind beviszi a házba, hiszen ti nem lesztek ott, hogy megtöröljétek a mancsát (bazi koszos tud lenni egy esős napon a kutya).

Pelenkával nekem nincs rossz tapsztalatom, az én kutyám kis ideig használta kicsinek, sose volt ebből baleset, pikkpakk leszokott róla, ahogy nőtt. De az is igaz, hogy van akinél bezavar, összezavarja a kutyát.

Kinti-benti tartás lehet a legjobb megoldás, viszont az eddig ajánlott fajtájat télen nem lehet 12 órára kint hagyni a fagyban, szóval meg kell nagyon nézned, milyen fajta lesz :)

Nekem egyébkènt cavalier king charles spánielem van, ők tündéri kutyák, okosak, könnyen alkalmazkodnak, mindiv kaphatóak túrára-sétára, otthon viszont csendben elfekszik a kanapén ès bújik ezerrel :)

2017. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem rabeszeleskepp, de van egy macskafajta (ragdoll), teljesen kutyajelleg (a kollegammal megy setalni meg minden). Esetleg nezz utana.


Amugy a kutya 12 orat neccesen bir ki. Talan ha a reggeli seta lenne a hosszabb (legalabb 1 ora) es a vizet nem sokkal munkaba menetel elott elveszitek kibirhatja. De ez lassuk be nem tul jo a kutyanak.

2017. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Megnéztem közben a hosszú listát is, onnan a Boston Terrier-t nézegettem már. De kb. ugyanolyan betegesnek számít, mint a francia bulldog, elvégre ő is angol bulldog származék (rövidd orr, túlhevülés, eméstési gondok, stb.)

Talán még a basset hound játszik, megér egy utánanézést, köszönöm.



A macskás túra biztos poén :) Alapból a macskák hozzállását nem bírom, nehéz őket családtagnak tekinteni. Inkább olyan h van az ő világa, meg van a miénk, aztán ez néha találkozik, mert mondjuk pont éhes.. :D

2017. nov. 21. 21:09
 14/22 anonim ***** válasza:
98%

EZ a macska NEM macska jellem, kb egy halasabb kutyaval er fel.

Olyan mint pl. bizonyos fajtak akik kutyanak neznek ki, de olyan macska jellemuk van, hogy tuti van a felmenoik kozott:P

2017. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk kínozni a kutyát semmiképp. Mindenképp találunk valami megoldást erre a helyzetre valahogy a kertet belekombinálva.

Mondjuk erről beszélgettünk itthon, hogy hogyan oldják meg általában a kutyások ezt a problémát. A legtöbb ismerősünk 8 órát dolgozik + ebédszünet + utazás. Én pl. nagyon örülök, h 2 nap itthonról tudok dolgozni...

2017. nov. 21. 21:17
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a macskát csak opcióként hoztam fel a 12 órás távollétre.


Azt lehetne még tennetek, hogy felbérelni egy kutyasétáltatót, vagy kutyanapközibe adni a kutyát!

2017. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%
A boston terrier energiabomba és nagyon ritka, ismerősöm is külföldről vett. Nem hiszem, hogy jó lenne nektek.
2017. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%
Tacskót így ne. Állandóan a gazdával akar lenni, hatalmas a mozgásigénye, a kertet lebontja simán. Lehet vele túrázni, de a ti életviteletek mellé túl sok lenne egy ilyen kutyus. Meg lehet nézni az öreg nénik tacskóit, elhízottak, agresszívak (tisztelet a kivételnek), nekik se való! A whippet viszont szerintem is jó választás lenne nektek. Sok sikert, egy tacskó gazdi
2017. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi :) Igen ez a whippet dolog eléggé lefoglal most. Nagyon jó ötletnek tűnik. Egészséges, otthon alszik, nincs szőr mindenhol, figyel a gazdára. És kint is hozza a formáját. Agglomerációban lakunk, tele vagyunk futtatós helyekkel.


Nagyon jó tulajdonságok. Jó, hogy kérdeztem :)

Viszont őt az udvarra engedni szintén csak nyáron merném. Ezt a 12 oras dolgot ki kell talalni okosan. Mondjuk ezt a francia bulldognál is.

2017. nov. 21. 22:58
 20/22 anonim ***** válasza:
92%
Én is a wippetet javasolom. A kutyasuliban volt egy. A gazdája szerint, ha reggel jól lemozgatták, akkor egész nap a kanapén aludt. Lakásban nyugodt, kint aktív. A 12 óra viszont nagyon sik még így is. Sétáltató? Bár én se adnék lakáskulcsot egy idegennek.
2017. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!