Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki, nem tudja túltenni...

Van aki, nem tudja túltenni magát azon, hogy a kutyája vagy a macskája meghalt?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 07:41
 1/10 anonim válasza:
88%
Ha jó dolga volt melletted, nyugodtan tedd t7l magad. Nekem lelkifurdalásom van a kutyám miatt, mert nem foglalkoztam vele annyit sajnos.
2017. nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem igen, a cicám miatt.

Az altatás mellett döntöttem, mert már nagyon szenvedett, de a mai napig úgy érzem, hogy talán nem tettem meg mindent amut lehetett volna a gyógyulása érdekében. Az orvosunk is javasolta az altatást, de lehet hogy el kellett volna vinnem egy másikhoz is, hátha ő még tudott volna segíteni rajta.

2017. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben mindent megtettél érte nem kell magad hibáztatni.

A "Ha..." mondatoknak nincs értelme; mert nem tudhatod az "eredményt". Ami megszületik, az előbb-utóbb el is pusztul. Mindig az itt maradóknak a legrosszabb,próbálj a jóra, a szépre emlékezni. Az én kutyáim már nagyon öregek, amikor látom hogy eljön az idejük,vagyis itt hagynak, beszerzek egy kölyköt. Az öregek tanítják, nevelik, lesznek közös dolgok, emlékek. Ez nagyon megkönnyíti az elválást. Volt egy menthetetlen cicám. El kellett altatni. Nagyon fájt a dolog, de ha arra gondolok mennyi szenvedéstől kíméltem meg, akkor csillapodik az önvád! Ne marcangold magad. SZEREZZ BE EGY ÚJ KEDVENCET, de soha ne felejtsd el minden egyes cica és kutya más-más jellem. Ne keresd benne a régit, mert csalódni fogsz. Fedezd fel az újat az eltérő szokásaikat, trükkjeiket, csibészségeiket és elmúlik a bánatod.

2017. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
állatorvosok is csak végső esetben ajánlják altatást. szerez uj cicát, vagy egyből kettőt
2017. nov. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Igen.


Úgy egy évvel ezelőtt kellett elaltatni a kutyámat,mert megharapott valakit.Mivel csak úgy nem harap,ezért biztos,higy ingerelték.


Anyum az altatás után mondta el,hogy meghalt.(Rokonoméknál volt,mert panelbe költöztünk,azóta nem igazán láthattam).Azóta se tudtam magam túltenni rajta.Kicsi korom óta volt velem.Most van egy új,akit nagyon féltek.Nem akarom őt is idő előtt elveszteni.Persze első kutyát ő se tud pótolni.

2017. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat éve jöttünk ki Németországba. Senkire tudtam hagyni a németjuhászunkat. Nagyon egygazdás volt, rajongott értem, senki mást nem fogadott el. El kellett altatni. Az az egy vigasztal még most is, hogy úgyis boldogtalan lett volna, ha erővel másra hagyom. Persze ez nagyon sovány vigasz. Még most is fáj az emléke.
2017. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Csak ezért lett elaltatva, mert költöztetek? Amúgy meg egészséges volt?

2017. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak azért. Menhelyre nem fogadták be, mert nem kóbor kutya. Az ismerősök féltek tőle, újságokban, neten is hiába hirdettük elajándékozásra. Magunkkal vinni nem tudtuk, mi sem tudtuk még, hogy hova megyünk, lesz-e lakás, lesz-e munka, és a kocsiban sem volt hely. Végül mi magunk is hat hétig az autóban laktunk, ahol annyi hely sem volt, hogy az ülést hátrahajtva aludhassunk.
2017. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A két kiscica beszerzése nem is olyan butaság. Van kivel játszani ha nem vagy otthon, azonkívül "macska módra szocializálódik", vagyis megtanulja a lágy harapást, a társas viselkedést,stb. A játékkal megtanul harcolni is, vagyis felkészül az életre. Egyedül felnövő kiscicának erre nincs módja; ezért hátrányba kerül a fajtársaival szemben. Ugyanez vonatkozik a kutyusokra is.
2017. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 Fajtamentőkre nem gondoltatok?

Vagy a gyepmesteri telepre is leadhattátok volna.

Legalább lett volna esélye​ élni...

Én ezt nem tudom megérteni, hogy hogy lehet egy egészséges kutyát így elpusztítani..

2017. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!