Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más se tud kutyát normálisan...

Más se tud kutyát normálisan sétáltatni? Vagy csak én nem tudtam az enyémnek rendesen megtanítani?

Figyelt kérdés

Berni szuka 8 hónapos. Konkrétan az a bajom, hogy nem tud mellettem jönni, először elém jön utána már húz is. Eleinte rángattam a pórázt, ha húzott, nem használt gyorsan leálltam vele.

Utána mentünk oviba ott két hét után azt tanácsolták tegyek rá fojtót "ő ilyen természetű". Azóta nem mentem, mert én ebben nem hiszek.

Utána elkezdtem a fordulásos módszert lassan 3 hónapja, de nem használ. Gyorsan rájött e lényegére, de konkrétan nem érdekli, hogy meg kell fordulnia. Így történik:

-Ha jóval elém jön, ekkor én megfordulok, addig sétálok még ő nem veszi fel a tempómat, majd még három lépés és utána megint fordulok.

Nem dicsérem, nem is szidom, rá se nézek közben. De ma is FÖLDESÚTON (a faluban még rosszabb) vagy 30x eljátszottuk egy két órás séta alatt.

Most akkor minden kutya ilyen, vagy csak az enyém?

Csak ezért kérdem, hogy erre még nem láttam erre embert kutyát sétáltatni, csak fordítva.


2017. nov. 22. 22:51
1 2
 11/11 tothp ***** válasza:
Na meg a határozottság. Most kell megtanulnia, ki a falkavezér. És mivel egy nyolchónapos kutyával ezt nem tudod szóban vagy írásban közölni, bizony néha fizikai ráhatással kell ezt a kutyával tudatni. nem vagyok a jutalomfalatos nevelés híve. Viszont a fojtónyakörv bevált. És a kutyának semmi baja nem lesz tőle, bármennyire is kegyetlen eszköznek tűnik.
2017. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!