Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csonkítja magát a...

Miért csonkítja magát a tacskóm minden télen?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves rövid szőrű kan tacskóm, de a problémánk nagyon nem mai. Tavasszal-nyáron-kora ősszel semmi gond vele, de mihelyst bejön a hidegebb idő, véresre tépi a fülei végét és a tövét. Már olyan szinten szétszedte magának az évek folyamán, hogy rendesen kettő vége van a fülének 2-3 centis részen... Állatorvoshoz természetesen vittem, de ő azt állapítja meg mindig, hogy nincs rajta semmi élősködő, rendben a bőre és ad oldatot, amivel tudjuk kezelni... Lelki hátterével nem foglalkozik. Most kertben tartott kutya, régen 1-2 évet lakásban élt, de ugyanúgy csinálja magával ezt télen :S Mi lehet az oka? Tisztán van tartva, tiszta a háza, fekvőhelye, sétáltatva van, minőségi módon tápláljuk, nem tudom, mi lehet a gond. :( Ez a 14. tele, ebből 1-2 volt, mikor nem csinálta... Tavaly abbamaradt, nagyon örültem, de most mentem ki hozzá és tiszta vér volt megint.
2017. nov. 23. 12:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom éjszakára bezárni, az a baj, ha sikerül is, nappal úgyis kint lesz, mert számára az a kínzás, ha bent van... Nem minden kutya egyforma, nem mindegyik bírja lakásban - ezt a durva válaszolónak üzenem.
2017. nov. 23. 13:53
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nappal szerintem adjatok rá egy sapkát, tök hülyén néz ki de melegen tartja a fülét. Nekünk magyarázta az orvos, hogy ez azért van mert alacsony eleve a kutya, a fülét lehajtja szaglászni, tehát közvetlen a földön van. A füle pedig nagyon vékony, de nagy felületű, sokkal hamarabb átfagy. Szóval gyakorlatilag egy fagyási sérülés. Egy jó meleg sapkát kössetek neki, neten sok szabásminta van.
2017. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenképpen megpróbálom! :)
2017. nov. 23. 14:12
 14/16 anonim ***** válasza:
Én annyit fűznék csak hozzá, hogy ha éjszakára beengeditek vagy ez esetben be kényszerítitek, arra figyeljetek, hogy ne legyen túl meleg az adott helységben, nehogy elkezdje ledobni a plussz szőrzetet, mert akkor utána kint nagyon fog fázni.
2017. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 bollocks ***** válasza:
69%

"olyan jó kondiban van, hogy 0-24 pörög az udvaron (megfelelő kennelválasztás, életmód, kaja - ugye már elve kilőve a rossz gazdiság)"


Ez nem kondi kérdése, hanem a lefárasztás hiánya, és vissza is tértünk az előző ponthoz, miszerint a kutya inkább kint rohangál, minthogy veled töltse az idejét.

2017. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen súlyos a dolog, akkor szerintem nem szempont az, hogy a kutya hol szeret lenni.

Be kell szoktatni, legalább addig legyen bent amíg meggyógyul.


Nem azért akar kint lenni, mert azt szereti, hanem mert azt szokta meg és a bentlét szokatlan neki. De ezen lehet javítani. Esetleg gondolkodjatok el a kutya ajtón. Ha kedvére mehet ki-be, akkor nem fogja stresszelni már a bentlét, hiszen megtanulja, hogy akkor mehet ki amikor akar, és nem kell tőled függnie, hogy kiengedd.


Amúgy én is a több foglalkozásra szavazok- nem tudom most mennyit setaltatod meg ilyenek.

De én ugy gondolom, hogy ha rendesen kifarasztanad napjában többször, akkor már csak pihenni akarna, és szívesebben fekudne a lakásban. Nekem eléggé úgy tűnik, hogy a kutyád azért akar mindig a kertben lenni, mert sok az energiája es így akarja lefárasztani magát.


Amúgy adhatsz neki valamilyen immunerősítő készítményt is, hátha az segít.

2017. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!