Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten agresszív kutyához...

Budapesten agresszív kutyához értő kiképző?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan esetleg házhoz járó kiképzőt, vagy munkakutyás szemléletű sulit, aki/akik foglalkoznak agressziókezeléssel? Nem vészese durva a helyzet, de újra és újra előfordul, hogy a kutyám megtámad más kutyákat. Nem történt még komolyabb baj, és van, hogy hónapokig eljátszik mindenféle kutyussal, aztán egyszer csak a semmiből, ha valami nem tetszik neki, nekiugrik a másiknak. Megjártunk már egy alaptanfolyamot, azt gondoltam, sikerült megoldanom a problémát főleg magabiztossággal. Elkezdtem bízni benne, abban, hogy nem lesz gond, elkezdtem érteni a jelzéseit, tegnap hosszú idő után mégis megtámadott egy kutyust, aki hamradikként be akart szállni a játékukba. Most újra elszállt a bizodalmam, és szeretném, ha olyasvalaki nézné meg őt, aki nagyon ért az agresszív kutyákhoz.

2017. nov. 24. 09:34
1 2 3
 21/30 aranyos121 ***** válasza:
találtál már valakit?
2017. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A Zitának írtam, vele még egyeztetünk. Örülök további tippeknek is. :) Köszi
2017. nov. 29. 12:17
 23/30 A kérdező kommentje:

És lehet, hogy örökölt valamit, lehet, hogy én rontottam el dolgokat a nevelésében. Ezt is jó lenne biztonsággal tudni. A suliban, ahová jártunk azt mondták, hogy nem látnak falkavezérségi problémát, valószínűleg az őt ért korábbi támadások miatt bizonytalan az idegen kutyákkal szemben, és inkább támad, mint hogy őt támadják.


Ez az elmélet viszont azért nem állja meg annyira a helyét szerintem, a nagyobb/félelmetesebb/dominánsabb kutyákkal van el jobban, azokat lehet, hogy elsőre elkerülné, viszont velük tud rendesen játszani, agresszió nélkül. Tehát nem hiszem, hogy félelemből csinálja. Nem várom el tőle, hogy mindig minden kutyával jól kijöjjön, csak ha esetleg valaki nem szimpi neki, vagy túlzottan sok számára a közeledése, akkor ne agresszióval akarja kezelni a problémát. Ez lenne a cél.

2017. nov. 29. 12:23
 24/30 aranyos121 ***** válasza:
érdekes egyébként van olyan a kutyáknál (érdekesség képpen mondom) hogy nem bántani akarják egymást csak meg mutatják hogy ki a főnök de amúgy béke van...pl az én 10 éves németjuhászom egyszer egy 2-3 év körüli kutyával jól elvoldtak..néha oda kapott a kutyám de inkább csak oda szólt neki de közbe csóválta a farkát tehát bírta csak meg mutatta neki hogy én vagyok az erősebb és az öregebb
2017. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Persze, van ilyen is. Őt is rakták már helyre. Van, ami szerintem belefér, és van, ami nem. Nem azzal van a baj, ha a rangsort egy kisebb odakapással jelzik egymásnak, csak ő sokszor nagyon jelezni akarja, és nem hallgat rám, ha le akarom állítani. Egyébként mostanában azzal "oldom meg" a problémát, hogy csak nála nagyobb kutyákhoz engedem oda játszani. Azokkal tud rendesen játszani, mert tart tőlük. Óvatosabb. Kicsikhez nem engedem, illetve bullokhoz.
2017. dec. 4. 11:00
 26/30 aranyos121 ***** válasza:
0%
azt próbáltad már hogy ha valamelyik kutyát meg akar támadni akkor a kutyád elé állsz és jutalom falattal meg próbálod hogy csak rád figyeljen?
2017. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Általában elég hirtelen történik meg. Régebben pl a parkban játszott több kutyával, odajött hozzá egy másik, megszagolták egymást, és, lemerevedett, és a következő pillanatban támadt. Mostanában már ilyen nincs, pedig néha még lemered, én meg igyekszem nem parázni, csak mintha mennék tovább, elindul utánam, és akkor vagy játszanak, vagy nem. Ilyenkor jutalmazom.


A másik eset, hogy esetleg belehevül a játékba, ilyen is volt egyszer-kétszer, hogy játéknak indul. Itt nem működik a jutalmazás, mert egyik pillanatról a másikra csap át vmilyen szintű agresszióba.

2017. dec. 4. 15:54
 28/30 aranyos121 ***** válasza:
0%
amint észre veszed hogy támadni készül vond el a figyelmét..ha támad vidd el onnan és egy kis idő után vidd vissza ..talán segít :/ sajnos nem vagyok ott :( így nehéz..akit találtál az segített valamit?
2017. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy így érdeklődsz.


Egyelőre nem ér a kiképző, lehet, hogy majd csak jövőre tudjuk összehozni a találkozót.

2017. dec. 5. 09:33
 30/30 A kérdező kommentje:
* nem ér rá
2017. dec. 5. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!