Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek teljesen falkave...

Hogyan legyek teljesen falkavezér?

Figyelt kérdés
Van egy kis keverék kutyám, és már elég régóta próbálkozok a falkavezérséggel, de valahogy mégsem akar összejönni teljesen. Jan Fennel könyve alapján, és amit az interneten olvastam, azokat csinálom vele, de nem egészen akar sikerülni. Ha meglát valaki ismeretlent séta közben, teljesen bevadul, ugat, ha meg éppen el van engedve, odarohan és körbeugatja, és nem tudom visszahívni. Ha itthon csöngetnek, rohan az ajtóhoz, és ugat. Ha az ablakból valami "furcsát" lát, ismételten csak ugat. Lehet hogy ideggyenge a kutyám .Mert egyébként eléggé csak félős. Vagy lehet hogy a falkavezérségből adódóan bizonytalan, és azért fél? Nem tudom hogy mit csináljak még vele. Segítsetek kérlek.
2010. jún. 1. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
a kistermetű kutyáknál sajnos elég gyakori ez a probléma. nincsenek tisztába a méretükkel, és azt hiszik, hogy bárkit "leggyőznek". túl sok dolgot nem tudsz tenni, itt nem a valkavezérség a lényeg, hiszen nem téged támad meg és ugat. el kell valahogy érned, hogy szót fogadjon, lábhoz szoktatni, hogy ne menjen oda más kutyákhoz. azt, hogy ne ugasson a csengőre, ismeretlen zajra, azt nem lehet megoldalni. max annyit, hogy ha ugat mindig rászólsz, bár épp az a dolga, hogy örizze területét, nehéz egy kutyából ezt kinevelni.
2010. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A csengőt az én nj-om is ugatja , pedig kertben van nem lakásban de ég engem i megugat ha csöngetek , zavarja a csengő hangja.
2010. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, én a tacskómmal hasonló problémákkal küzdöttem, mint te. Majd beláttam, hogy könyvből ezeket nem lehet megtanulni. Felkerestem egy nagyon jó kiképzőt, aki megtanított sok mindenre. Nem tudom, hol laksz, én Vácon voltam, a Kutyaduma Központban, a lányt, aki segített nekem, Kolozs Noéminek hívják. Ajánlom szeretettel, szuper a csaj és profi! :) Mikor én elmentem hozzá, az már a végső elkeseredésem volt, akkor már teljesen reménytelennek éreztem a kutyámat. Noémi egyetlen alkalmas foglalkozással helyre tette a kapcsolatunkat, amit én előtte másfél évig képtelen voltam megoldani! Pedig olvastam és csináltam/csinálom Jan Fennell-t, de ez önmagában kevés volt.
2010. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy te vagy a falkavezér még nem lesz a kutyád engedelmes. Ahhoz meg is kell nevelni, a falkavezérség ahjoz kell hogy nyugodtan tudjatok együtt élni és hajlandó legyen tanulni, de nem helyettesíti a nevelést. Én ezt tudom mondani.
2010. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen , ami egy könyvben le van írva elméletben , az attól még egyáltalán nem biztos h nálad is beválik a gyakorlatban.Ha végképp nem bírsz vele , akkor irány a kutyasuli.
2010. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

15:43

Az én kutyim is tacskó (keverék) és majdnem 1,5 éves.

Gondoltam már én is a kutyasulira. Egyébként egy nagyon okos kutya, imád tanulni, és tud is. Nem tudom ez a rész miért nem megy. :(


Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 1. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyém is okos, talán pont ezért nehéz, mert ugyanakkor iszonyúan rafinált és makacs. :D Hát, nekem mindig túljárt az eszemen, csak kiképző tudott segíteni, én ehhez kevés voltam egymagam. :S
2010. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom mi tacskó tulajdonosok mindig ugyanazokkal a problémákkal küzdünk. Nekem is 1 éves tacskóm van,és rettentően ugat, de még ha a telefonom is megszólal arra is, mindenre jelez! És még a kóbor nagytestű kutyáknak is képes neki szaladni, ha meg megugatják akkor szalad vissza a lábam mögé és onnan nagy a szája.
2010. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

20:12

:) Nah! Hát igen...mintha csak az én kutyimról beszéltél volna. Ugyan ez van! :)

2010. jún. 1. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!