Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen néhány kutya?...

Miért ilyen néhány kutya? Ennyire neveletlenek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos foxi kan kölyökkutyám. Nagyon barátságos, ha találkozik egy kutyával, összeszaglásznak, de soha senkinek nem kap oda, semmi agresszív dolgot nem csinál, mégis megugatja néhány kutya. Sőt, van olyan, amikor már méterekről ha meglátja egy kutya, megugatja. Ezek főként yorkik, de ezzel semmiképpen nem akarom a fajtát megbántani. Tényleg nem értem, mert az én kutyám nagyon barátságos, meg is vannak a jó barátai, akikkel póráz nélkül is jól eljátszik. De van ez a néhány mini kutya a környékünkön, aki ok nélkül ugatja. Sőt, volt egy kutya, aki megugatta az enyémet, és mondtam az enyémnek, hogy gyere menjünk, ő nem szeretne játszani, erre az idegen kutya megkapta a lábamat.
2017. nov. 27. 08:40
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem Amstaffom van és ugyan ez a szitu! A kis méretű kutyusok agresszívabbak. ( Nem mindegyik, mielőtt bárki megsértődne ) Az én kutyusom a vele egy méretűekkel nagyon szépen kijön, de a kis méretűek valahogy nem kedvelik. Gondolj bele milyen jól nézett ki az, amikor egy Westi ( bocs ha nem helyesen írtam ) belekapott a Staffom szájába és ő meg csak lerázta magáról majd rám nézett, hogy ez mi volt?
2017. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhol vannak ilyenek. Jellemzően kistestű kutyák idős gazdával. Semmit nem tudsz vele kezdeni, amennyire lehet kerüld el őket, és jutalmazd a saját kutyád, ha ő közömbös marad.
2017. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam, a lakótelepen van bőven ilyen kistestű harcos. Mindegy milyen kutyát lát, őrjöng a póráz végén.

És ez nem a kutya hibája, hanem a gazdáié. Kutya repked a póráz végén, a gazdája pedig mintha mi sem történne. Semmi reakció. Jobb esetben elviszi a kutyáját másfelé.

Emellett van yorki, bishon,tacsi, akik remekül eljátszanak a társaságukban lévő vizslával, nagytestű keverékkel, stb.

2017. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyenlőre az ugatós kasztba tartozunk :)

7 hónaposom játsza ezt.Menhelyről hoztuk és az elején konkrétan őrjöngött, ha pórázon vezetve idegen kutyát látott. Most már rájöttünk, hogy azért csinálja szegény mert oda akar menni. Belőle így jön ki a stressz, hogy mi ezt a szándékát a pórázzal megakadályozzuk.Ha közel jutunk végtelenül örül, összepuszilkodik bármilyen kutyával. A leszoktatás folyamatban van, mert lakótelepen lakunk és nagyon kellemetlenül érzem magam mikor 7 órakor csahol az ablakok alatt. Szerencsére nagyon szépen haladunk, már ritkán csinálja és akkor is sikerül elhalgattatni 2-3 vakkantás után.

2017. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Nekem havanesem van, ami ugye kistestű. Nagyon barátságos minden méretű kutyával. De majdnem minden nap találkozunk olyan kutyával, amelyik megugatja, vagy odakap. Tegnap egy huski volt. Alig bírta a gazdája elrángatni.
2017. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Azért gyakoribb a jelenség kistermetű ölebnél, mert a gazdi kevésbé veszi komolyan hiszen olyan kis cuki. Egy nagytestű gazdája ha nem teljesen hülye az ilyesmit igyekszik hamar megoldani, hiszen a kutyája súlyos, életveszélyes sérülést képes okozni nemcsak a másik kutyának, de embernek is.
2017. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nagytestű, mentett kutya van. A másik saját kutyám elfogadta, az egyik szomszéd kutyája nem is érdekli. Idegen kutyák közt azonban nagyon szelektál, nem is merem csak pórázzal sétáltatni, mert teljesen esetleges, hogy épp neki akar-e rontani a másik kutyának, vagy sem. Meg lehet tartani, pár perc alatt le lehet állítani, de megszüntetni a dolgot nem sikerült. Emberre nem támad soha, sőt, halálra nyalogat legfeljebb, de a kutyákkal vannak sajnos gondok. Nem mindig, és nem mindegyikkel, de vannak.

Mondjuk nincs nálam még túl régóta, szóval lehet, hogy ez is fog alakulni, szerencsére okos és tanulékony, behívható (a fenti eseten kívül még nem találkoztunk olyannal, ami mellett ne lett volna az), ül-fekszik, marad, stb., per pillanat ez a legnagyobb és leghúzósabb problémánk.


Szóval ja, neki végső soron a kölyökkori szocializációja is alapvetően hiányos és rossz szerintem, a nevelése sem 100% még, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt a viselkedést 100%-ban fel lehet majd számolni. De igyekszünk.

2017. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!