Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem e fog fázni a kiskutya...

Nem e fog fázni a kiskutya este kint?

Figyelt kérdés
Vettem egy közép-ázsiai juhászkutyát, viszont a házban bent nem tudom tartani. Kint van neki ketrece körbe raktam szalma bálákkal az egész ketrecet csak az ajtónál nincs, illetve az egész alját vastagot leszórtam szalmával, plusz csináltam neki szalma bálából kunyhót is. Nem lesz vajon baja este? Max -2 fok lesz. Most 8 hetes és 10 kg, szóval átlagban nem pici, de a fajtájához képest még kicsi.

2017. dec. 4. 22:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Csak ma este lesz ilyen összecsapott házikóban, holnap az lesz az első, hogy az alapvetően szalmával körbe rakott ketrecbe még egy teljesen szigetelt dupla rétegű kutyaházat is rakok, csak ma hozta el a kutyust a gazdija és nem mára vártam.
2017. dec. 4. 22:41
 12/25 A kérdező kommentje:
Azért döntöttem a mellett, hogy most veszek kölyök kutyát, mert napi 4-5 órát is tudok vele foglalkozni, ami fontos egy kölyök kutyánál, tapasztalatból a német-juhász kutyámnál. Aztán most 2 hónapos, a következő 4 hónapban pedig minden alapvető dolgot megtudok neki tanítani, mert mikor már 50 kiló fölött lesz, akkor már nehezebb vele foglalkozni főleg, ha még az alapvető dolgokat sem tudja mint a menetelést láb mellett.
2017. dec. 4. 22:47
 13/25 anonim ***** válasza:
17%
Egyébként most es majd felnőtt korában abban a ketrecben fog élni ahol most van ?
2017. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

Kirakja a 8 hetes kicsit, teljesen egyedül a hidegbe... és szaporítót is támogat.


K#rva jó...

2017. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem, mert ez kicsi lesz neki felnőtt korában, ha majd felnő, akkor egy fél hektáros telep helyet fog őrizni. Aztán ott lesz neki hely szaladgálni 0-24 be.
2017. dec. 4. 23:29
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

Jól gondoltam, egy udvarra kibaxott kutyáról van szó... biztos fel-alá fog szaladgálni örömében a sok hektáros birtokon. Igen, az nagyon izgi lesz neki, már ha megéli...

Szerencsétlen állat, jó hogy kint van most, hadd szokja mielőbb a jót...

2017. dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Szegény kérdező, tanuld meg, ha nem nyalod fényesre a kutyád fenekét, nem engeded be az ágyadba, nem veszel neki legalább 2000ft/kg-os szuper prémium tápot, nem viszed napi legalább 3-4 órás sétára és nem jársz el vele rendszeresen kutyaiskolába, akkor itt gyakorin le leszel hordva mindenféle felelőtlen embernek akinek nem való kutya.

Őrület, hogy itt arctalanul hogy el vannak szállva az emberek.

A való életben azért ez nem így működik, csak itt szeretik osztani az észt és lehurrogni aki néha őszinte.

Én is kutyás vagyok, ráadásban lakásban tartom, de azért mégsem ment el az eszem és nem váltam fanatikussá....

Kérdező, nem, valószínűleg nem fog megfagyni a kutyus, főleg, ha megkapja holnap a kutyaházát.

Persze én is bevinném éjjelre míg kölyök, de nem ismerjük a te körülményeid, ha nem teheted meg akkor nem, így is sokkal jobb körülményeket teremtettél a kölyöknek éjszakára, mint ahogyan sok kutya kényszerül egy egész életet leélni.

Ne aggódj és kívánom, hogy sok örömöd leld ebben a szép fajtában!

(hajrá, nyomhatjátok a piros kezet :DDD )

2017. dec. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Te vagy a szerencsétlen, ezek a kutyák őrzés védésre vannak, ha szoba kedvenc kellett volna akkor nem egy ilyen kutyát veszek és tuti tetszeni fog neki a nagy hely, mivel az ilyen nagytestű kutyáknak nagy a mozgásigénye. Azzal egyet értek, hogy a kölyök kutyát hidegben bent kell tartani, erre a keményebb hidegekre ki is fogok neki találni valamit, de a felnőtt nagytestű kutya nagyon nem lakásba való. Az legalább olyan börtön számára mint egy oroszlánnak az állatkert. Már lassan a juhászkutyákat is lakásba kellesz vinni éjjel nappal, mert nehogy szaladgáljon a hegyekbe és még megszúrja egy tövis a lábát. Vagy a házőrző kutya amelyik védi a házi állatokat illetve az értékek, rókától/betörőtől azt is be kell vinni estére a lakásba nem? Majd úgy megvédi az állatokat.
2017. dec. 5. 00:06
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi legutolsó az értelmes együtt érző választ, sajnos egy szívtelen embernek gondol itt mindenki, de minden félórába kimegyek megnézni szegény kutyust én most nem csak a hideg miatt sajnálom, hanem azért is, mert 8 héten keresztül társaságba élt és most egyedül kell lennie, mikor kimegyek, akkor ugrál az ölembe fele, pedig ma látott először. Aztán mikor otthagyom nyüszít, de hát a magányával nem tudok mit csinálni. Nem tudok mellette lenni egész este, arra pedig most nem volt lehetőségem, hogy társat vegyek hozzá. Remélem megszokja az egyedül létet hamar.
2017. dec. 5. 00:10
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülye ötlet tekintve, hogy még nem kötődik hozzád, hiszen ma találkoztatok, de a magányán hátha segítene, ha adnál neki olyan ruhadarabot, rongyot, amire ráfekhet és amin a te szagod van.
2017. dec. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!