Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás gazdik, nálatok sincs...

Kutyás gazdik, nálatok sincs felső határ a kutyus gyógyíttatásánál?

Figyelt kérdés

Műteni kellett a kutyusomat, 43 ezret fizettem a műtétért, plusz 15 ezret a fuvarért, hogy oda-vissza el legyen víve a kutyus.


Plusz a gyógyszer, ízületvédő, vitamin. Úgy sacc per kábé ebben az évben a kutyusra, és egy húgyköves cicára 120 ezret fizettem ki, ebben nincs benne a kaja természetesen.


Erre megkapom pár kollégától és még családtagtól is (ez utóbbi jobban felháborított), hogy miért nem altattam el a kutyát és a macskát, és hoztam helyettük másikat. :O :O :O


Mi vaaaan? Ez komoly? Miért nem lehet megérteni, hogy nálam a kutya meg a cica nem darabszámba megy, hogy kutya, kutya meg macska, macska oszt jól van. Én tényleg családtagként, gyerekemként szeretem őket, olyan aggódás volt bennem mindkettejük iránt, mikor betegek voltak, hogy azt szavakkal leírni sem lehet. Konkrétan tegnap reggelre másfél órát aludtam, annyira aggódtam, hogy mi van a kutyusommal, hogy sír-e értem, hogy nem-e azt hiszi, hogy elhagytam... És életem legboldogabb pillanata volt, mikor végre hazahozhattam a kórházból.


Na mindegy, a lényeg, hogy nyilván senkinek nincs hozzá köze, hogy mire/kire költöm a pénzemet. Csak valahogy megdöbbentett, hogy egyesek annyira nem méltatják az állataikat, hogy törődjenek velük. Még, hogy altassam el őket... Hihetetlen...


2017. dec. 7. 14:34
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Utolsónak: én sajnos rákos beteg vagyok, kemoterápiára járok, a táppénzem éppen elég a gyógyszereimre, kajáimra. Férjem fizetése a lakbérre, rezsire és marad vmennyi még erre arra, amit sosem tudunk félretenni, mert mindig van vmi plusz kiadás. Mégsem mondtunk le a kutyusról. Ha kell kölcsönt veszünk fel. Nincs lehetetlen csak tehetetlen.
2017. dec. 7. 16:43
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes ember vagy, kérdező!


Amúgy emlékszem a kérdéseidre, Te kerestél fuvart Ceglédről, s te kérdezted mennyit adj a barátodnak a kutyafuvarért. Remélem jól emlékszem :)


Teljes gyógyulást kívánok Neked, s minden jót a kutyidnak! :)

2017. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező... zárd ki az ilyen embereket az életedből. Hihetetlen, hogy milyen durung módon tudnak viselkedni. Komolyan családtag képes azt mondani egy beteg embernek, hogy miért nem altatta el a kutyáját és vett másikat? Ne hagyd, hogy mérgezze az ilyen az életedet, koncentrálj a normális emberekre. És őszintén jobbulást kívánok neked.
2017. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
54%
Azt mondanám, hogy van azért határ, úgy érzem, nálam olyan egymillió körül lenne kb. Igazából ha több, de tudnám, hogy tényleg meggyógyul, esélyes, hogy kifizetném, de amikor már olyan a probléma, hogy ilyen több milliós kezelések merülnek fel, akkor eleve erősen szkeptikus lennék az eredményt illetően. Szóval arra a kérdésre, hogy eladnám-e a lakásom, hogy a kutyámnak kifizessek egy ötmilliós kísérleti rákterápiát, hogy 20 százalék eséllyel fél évvel tovább éljen, azt mondanám, hogy nem. Tehát van határ. Mármint nálam persze.
2017. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
45%

Van határ.

Mikor orvosilag már teljesen visszafordíthatatlan állapotban volt a kutyám, akkor nem kezeltettük tovább még arra a kb. egy hétre, amíg magatehetetlenül feküdt volna fájdalmakkal, hanem elaltattuk sajnos.

Egyébként mivel nincsenek anyagi gondjaink, ezért tudjuk fizetni a kutya egészségügyi ellátását. De ha történne valami váratlan, akkor nyilván a családtagok megélhetése fontosabb lenne.

2017. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs felső határ.


Sajnos nekem az egész családom ilyen felfogású. Már azon is kiakadtak, hogy ivartalanítva lett a kutya és sokallták azt a 25 000 Ft-ot, főleg hogy benti kutya, úgyse csinálja fel semmi. A macskáknál is morogtak, de a fiú cicánál kb. lecsesztek, hogy azt meg minek kellett, hát nem is fial, felesleges pénzkidobás. Mikor a macskánknak láthatóan fájt valamilye levittem dokihoz azon is izéltek, hogy minden szarral elviszem és anyagilag csődbe megyünk meg ilyenek. (A cicának szerencsére nem volt baja és nem vág földhöz az a 2 000 Ft. Nekem megér ennyit, hogy nyugodt legyek. De volt, hogy pénzt sem kért a doki, mert tényleg csak ránézett, megtapogatta.) Azt nem is mondom nekik, hogy mennyit hagyok a kisállatboltban, főleg mikor élősködő elleni cseppet is veszek. (Mert minek az, mikor van 500 Ft-ért kutyára nyakörv és abból lehet levágni a macskára is.) Nekik az az alap, hogy a kutya, macska az bolhás, férges, rühes, stb. Ezért akadnak ki, hogy nálunk bent vannak, mert szerintem el sem tudják képzelni, hogy milyen egy ápolt, egészséges állat. Anyum szerint én kínzom őket azzal, hogy a házban vannak, és ha szeretném őket odaadnám falura kertes házba. (A mi kutyánk alapból nagyon ragaszkodó, igényli a társaságunkat. Soha nem érezné jól magát kirakva egy kertbe. Ilyen helyről hoztuk el, azóta mint akit kicseréltek egy csomó problémája, ami miatt az előző gazdája szabadulni akart tőle megszűnt.) Szerinte azért nem rohangál séta közben meg húzza a pórázt, mert túl lusta és depressziós a bezártságtól. Falun sokan még kajára se költenek, ha már egy 200 Ft-os tápot kell neki venni akkor inkább kidobják. Nekem egy 6 éves rokon gyerek reagált így, mikor dokihoz vittük a kutyát, hogy megrántotta a vállát, hogy jövőre úgyis szül megint a kutyájuk, majd adnak másikat. Ez nem így megy... Szomorú, hogy mennyien gondolják így. Én főleg rokonoktól kapok beszólásokat, rosszul esik, de probálok nem foglalkozni vele. Nem könnyű,mikor volt aki külön felhívott, hogy hallotta benti macskáim vannak és majd nem lesznek bent, ha ő feljön meg majd kipaterolja, stb. Meg, hogy ő addig be nem jön majd hozzánk, még ezek bent vannak. (Nem is jött azóta.) Komolyan, mi közük hozzá, hogy én mit hogy csinálok a saját otthonomban meg mire költöm el a pénzem?

Ha már megtudják, hogy vettünk valamit az állatoknak forgatják a szemüket meg jön az "értsd már meg, hogy ez nekik kínzás". Néha már nagyon elegem van az ilyenekből.

2017. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs határ. Mi egy allergia vizsgálatért+deszenzibilizáló oldatért fizettünk 90ezret. Inkább kölcsönt vennék fel, ha úgy adódna, de a kutyámért én vagyok felelős.
2017. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Igen, én kérdeztem a ceglédi dolgot, jól emlékszel :)


A felső határt nyilván egy még gyógyítható kategóriára értettem, nem arra, amikor szenved, kínlódik a fájdalmaktól a kutyus.

A kemoterápiát a kutyánál én sem vállalnám be, nem az ára miatt, hanem amiatt, hogy én sajnos első kézből tudom és tapasztalom, hogy milyen kínlódással is jár egy-egy kemoterápiás kezelés. A hajhullás, a hányás, a hasmenés, a csont- és ízületi fájdalmak, az étvágytalanság a napi 16 óra alvás után is folyamatosan jelentkező álmosság, fáradékonyság...stb. Nem sorolom inkább. Ezt nem kívánnám a kutyámnak. Mert nekem ez szar, de én felfogom, hogy ez miért van, a gyógyulásom érdekében kell mindezen keresztül mennem, elviselnem. De ő nem fogná fel, ő csak kínlódna, szenvedne, és nem értené, hogy miért fáj neki folyamatosan. Ezt nem bírnám elviselni, hogy lássam szenvedni. Ezért nem vállalnám be nála a kemoterápiát.

2017. dec. 8. 08:43
 19/36 A kérdező kommentje:

16-os válaszoló: nekem kolléga volt, aki azt mondta, hogy addig nem jön hozzám beteglátogatóba, amíg a kutya meg a macska a lakásban vannak. Hát akkor nem jön, nekem az nem fáj. Nem fogom az ő kedvéért odaadni valakinek őket arra a pár óra hosszára. Rend, tisztaság van nálunk, napi szinten felmosunk, felporszívózunk...stb. Tehát nincs mindenhol kutya- vagy macskaszőr.


Amúgy mi kertes házból költöztünk lakásba két és fél évvel ezelőtt, és nem volt kérdés, hogy hozzuk a kutyust és a cicust is. Mondjuk a macska a kertes házban is benti volt, csak hámon vittük ki, de egyedül nem mehetett ki sosem. Ő egy hófehér török angóra cica, a faluban meg ahol laktunk egy utcában kb. 8-10 galambász volt, akik sportot űztek abból, hogy nyírják a macskákat, így az ő érdekében sosem volt kinti cica, de nem is hiányolta.

A kutyus mindig kinti-benti cica volt, de inkább volt benti, mint kinti. Általában csak pisilni, kakilni ment ki. De persze minket néztek hülyének, hogy kertes házban miért sétáltatjuk a kutyát, mert természetesen naponta elmentünk vele a másik faluig meg vissza.

Úgyhogy a kutyus sem hiányolja a kinti létet, fel sem tűnt neki, hogy kertes házból egy panel lakásba került.

2017. dec. 8. 08:51
 20/36 A kérdező kommentje:
A kutyus természetesen nem cica volt, hanem kutya ☺😊 azért írtam cicát; mert így becézem. ☺
2017. dec. 8. 09:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!