Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás gazdik, nálatok sincs...

Kutyás gazdik, nálatok sincs felső határ a kutyus gyógyíttatásánál?

Figyelt kérdés

Műteni kellett a kutyusomat, 43 ezret fizettem a műtétért, plusz 15 ezret a fuvarért, hogy oda-vissza el legyen víve a kutyus.


Plusz a gyógyszer, ízületvédő, vitamin. Úgy sacc per kábé ebben az évben a kutyusra, és egy húgyköves cicára 120 ezret fizettem ki, ebben nincs benne a kaja természetesen.


Erre megkapom pár kollégától és még családtagtól is (ez utóbbi jobban felháborított), hogy miért nem altattam el a kutyát és a macskát, és hoztam helyettük másikat. :O :O :O


Mi vaaaan? Ez komoly? Miért nem lehet megérteni, hogy nálam a kutya meg a cica nem darabszámba megy, hogy kutya, kutya meg macska, macska oszt jól van. Én tényleg családtagként, gyerekemként szeretem őket, olyan aggódás volt bennem mindkettejük iránt, mikor betegek voltak, hogy azt szavakkal leírni sem lehet. Konkrétan tegnap reggelre másfél órát aludtam, annyira aggódtam, hogy mi van a kutyusommal, hogy sír-e értem, hogy nem-e azt hiszi, hogy elhagytam... És életem legboldogabb pillanata volt, mikor végre hazahozhattam a kórházból.


Na mindegy, a lényeg, hogy nyilván senkinek nincs hozzá köze, hogy mire/kire költöm a pénzemet. Csak valahogy megdöbbentett, hogy egyesek annyira nem méltatják az állataikat, hogy törődjenek velük. Még, hogy altassam el őket... Hihetetlen...


2017. dec. 7. 14:34
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs határ!

300ezret költöttem, hogy a kutyámat meggyógyítsák. Első kórházba kerülés során 102 ezret fizettem. Utána következőnél 80 ezret. És folytonos röntgen, ultrahang, vérvétel gyógyszer. 300 ezret túlhaladtam, de most itt alszik mellettem, és jól van! Meggyógyították. Még lesz pár vérvétel, és élete végééig gyógyszert kell szednie. De boldog! Vidám! Visszakaptam,és minden pénzt megér nekem!

2018. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Amikor munka nélkül voltam több, mint 4 hónapja és a kutyám beteg lett, olcsóbb lett volna elaltatni,, még olcsóbb hagyni magától elpusztulni.

De az utolsó utáni filléremet is ráköltöttem a gyógyíttatására.

Később megértem visszaadni a kölcsönbe kért pénzt, de megérte. Ő mindig itt van velem, a legrosszabb időkben is. Ő úgy is szeret, ha mindkettőnknek csak egy kis kenyér és víz jut vacsorára és akkor is, ha 16 órát kell dolgoznom, hogy megtudjam venni számára az alapvető dolgait.

Sose adnám fel, ha Róla van szó.

Inkább éhezek, de Ő mindennél fontosabb számomra, mivel nekem csak Ő van, de Ő tényleg van ..

2018. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%
Így első körben mindenki azt mondja, hogy nincs határ, de sajna vannak olyan szituációk amikor van. Külföldön élő ismerősömnek, baleset érte a kutyáját. Benyögtek neki egy átszámítva 5 millió forintos összeget és úgy, hogy a kutya teljes felépülése nem volt garantált. Mivel ennyi spórolt pénze nem volt, sem olyan ember akitől kérhetett volna, sajnos el kellett altatni.
2018. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van határ, de még nem sikerült megtalálni. Mikor cicánk beteg volt 50ezret költöttünk rá, kutyusunk pedig, akit a menhelyről hoztunk az első 3 hónapban 170ezer ft ot emésztett fel. Őt lehet, hogy majd műteni kell diszplazia miatt, az olyan 200ezer körül lesz. De azt is bevállaljuk.
2018. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha a kis Pistike beteg lenne, de az anyja csak megrándítaná a vállát, hogy végülis bármikor csinálhatna új gyereket helyette, vagy bármikor ellátogathatna egy árvaházba
2018. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Természetesen nálunk sincs határ, ugyanakkor én pofátlanságnak tartom, hogy ezt nagyon is kihasználja az ipar. Bármit nézünk, aminek van emberi megfelelője, az minimum 2-szer annyiba kerül egy állatboltban. Tipikus példa erre a gyógyszerek, amiknek nagy része tulajdonképpen átdobozolt és állatgyógyszerként eladott pirula. Nem mellesleg azt is tudom, hogy az állatkórházak nagyrészt embereknek szánt anyagokkal táraznak be maguknak, mert azt olcsóbban megkapják.
2018. ápr. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!