Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás gazdik, nálatok sincs...

Kutyás gazdik, nálatok sincs felső határ a kutyus gyógyíttatásánál?

Figyelt kérdés

Műteni kellett a kutyusomat, 43 ezret fizettem a műtétért, plusz 15 ezret a fuvarért, hogy oda-vissza el legyen víve a kutyus.


Plusz a gyógyszer, ízületvédő, vitamin. Úgy sacc per kábé ebben az évben a kutyusra, és egy húgyköves cicára 120 ezret fizettem ki, ebben nincs benne a kaja természetesen.


Erre megkapom pár kollégától és még családtagtól is (ez utóbbi jobban felháborított), hogy miért nem altattam el a kutyát és a macskát, és hoztam helyettük másikat. :O :O :O


Mi vaaaan? Ez komoly? Miért nem lehet megérteni, hogy nálam a kutya meg a cica nem darabszámba megy, hogy kutya, kutya meg macska, macska oszt jól van. Én tényleg családtagként, gyerekemként szeretem őket, olyan aggódás volt bennem mindkettejük iránt, mikor betegek voltak, hogy azt szavakkal leírni sem lehet. Konkrétan tegnap reggelre másfél órát aludtam, annyira aggódtam, hogy mi van a kutyusommal, hogy sír-e értem, hogy nem-e azt hiszi, hogy elhagytam... És életem legboldogabb pillanata volt, mikor végre hazahozhattam a kórházból.


Na mindegy, a lényeg, hogy nyilván senkinek nincs hozzá köze, hogy mire/kire költöm a pénzemet. Csak valahogy megdöbbentett, hogy egyesek annyira nem méltatják az állataikat, hogy törődjenek velük. Még, hogy altassam el őket... Hihetetlen...


2017. dec. 7. 14:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyógyítható,és utána teljes,boldog életet élhet,akkor nincs határ.

Tavasszal hirtelen lett beteg a kutyánk, 12 éves, csak egy hét alatt fizettem több,mint 120 ezret rá,és még utána hetekig a gyógyszerek, a speckó kaja,kontroll,stb...Egy pillanatig sem volt kérdéses,hogy fizetünk-e,visszük-e dokihoz,kezeltetjük-e...Jegyzem meg falun lakunk,és azért gazdagok sem vagyunk,és nem esett túl jól ez a kiadás. De örülünk,hogy túlélte,és újra vidáman szaladgál,és bohóckodik velünk.

Egyébként tényleg sokan nem értik. Ahogy azt sem,miért kocsikázunk be a városba állatorvoshoz,miért nem hívunk ki. Amikor felszerelt,nagy rendelőben,RTG,UH,vérvétel,stb...így is 3 napba tartott,mire rájöttek mi a baja,és közben egyre rosszabbul volt a kutya...

Egyébként meg úgy vagyok vele,hogy senkinek ne fájjon,mire költöm a fizumat.

2017. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
34%

Milyen jogon húzzátok le azt, aki azt írja, hogy nem a kutyára költene a gyermekei pl.kajájával szemben?

Fogadjunk, hogy nincs gyereketek. Márpedig amíg nem kerültök ilyen választás elé, addig SEMMI jogotok pálcát törni afelett, aki már ezt megélte.

A szöveget értelmezni nem tudóknak pedig:NEM az lett írva azokban a válaszokban, hogy az állatok le vannak szarva. Hanem az, hogy a család létszükségleteit nem lehet feláldozni semmi szín alatt.

2017. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Senki nem húzott le senkit, nyugodj már meg.
2017. dec. 8. 16:18
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Ha valaki vállal egy allatot, akkor az ő jóllétéért ő lesz a felelős. Nem azzal van a baj, hogy valakinek nincs pénze egy esetleges baleset költsegeire, hanem az, hogy az ilyenek kutyát tartanak. Ha nem engedhetem meg magamnak, akkor nem tartok kutyát. Gondolom a gyereket se úgy terveztétek, hogy kiazámoltátok, hogy mennyi a havi kaja+pelenkapénz, hanem raktatok félre esetleges kiadásokra. Mert így lenne a normális. Legrosszabb esetben pedig kölcsönt kell felvenni.
2017. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
20%

Á dehogy, csak épp fullra le vagyunk pontozva. Ezen kívül te magad neveztél engem tehetetlennek a válaszom után (10-es vagyok).

Igazán és őszintén sajnálom a helyzeted, tudom, hogy milyen érzés súlyos betegnek lenni. Mielőbbi jobbulást is kívánok. De ettől még nincs jogod elítélni sem engem, sem mást. Ismétlem, egyikünk sem azt írta, hogy az állatainkra ne költsünk egy petákot sem. Csupán azt, hogy igenis van egy józan határ, pláne ha az embernek családja van. Nem tudom, mi a leszólandó ebben, pláne egy saját nézőpontot firtató kérdésben.

2017. dec. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
29%

Bizonyára a 24-esnél elképzelhetetlen az, hogy valakinek az élete során anyagi gondjai legyenek.

Igen, valóban megfelelő háttérre vállalunk gyermeket-állatot. Ettől függetlenül BÁRMIKOR felléphetnek pénzügyi problémák. Ilyen alapon ne alapítsunk családot soha és haljon ki az emberiség.

Kölcsönt felvenni? Hát persze, a milliós tartozások mellé. Nyilván kockára teszem majd az egész család jövőjét.

Szép dolog az állatszeretet, de akinek a kutyája fontosabb, mint a tulajdon gyermeke, annál nagyon súlyos gondok vannak.

2017. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
53%

Számomra (#14) az az érdekes, hogy idejön valaki és bemondja, hogy persze, hogy nincs határ, múltkor is kifizettem százezret. Na, ez nem frankó, ez manapság egy piti összeg objektíve is, még szar fizetéssel is pár heti jövedelem, jelenthet komoly érvágást, de még egy kezelhető összeg. A kérdés az, hogy kifizetnél-e ötmilliót. Én valószínűleg nem, ennyi, lehet kövezni.


Az értékelés meg önmagában nem igazán hat meg, ha megfeszültök is maradok 80 százalék körül, de ettől még muszáj megjegyeznem, hogy végtelenül primitív, óvodás szintű dolog nyomni a pirosat, ha nem ért egyet valaki a másikkal. Ez, hogy "neked van-e határ?" nem egy olyan kérdés, aminél van rossz válasz, tudniillik pontosan az én egyéni álláspontomra kérdez rá, bármi is legyen az, ha én ezt kifejtem, akkor válaszoltam a kérdésre, ha nem tetszik, hát nem tetszik, ez a te problémád.

2017. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Na álljon meg a lakodalmas menet. Nem írtam olyat, hogy te vagy a tehetetlen. Te vetted magadra.
2017. dec. 8. 19:29
 29/36 A kérdező kommentje:
Alapjáraton az értékelést szüntetném meg ezen az oldalon. Nincs értelme szerintem. Főleg így, hogy szubjektív véleményeket osztunk meg, amelyekkel természetesen nem muszáj egyet érteni, de fullra lepontozni sem kellene egymást. Na mindegy.
2017. dec. 8. 19:33
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs határ! Ha egy kicsi esély is van, hogy orvosolható a probléma, akkor nem érdekelne mennyibe kerül.

Ha kell személyi kölcsön, ha kell könyörgés vagy koldulás. Mindegy. A kutyám nekem fontos.

Én erre a célra nem régiben külön elkezdtem félre tenni, jobb félni mint megijedni gondolatmenettel.

2017. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!