Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutyus? Rehabilitáció?

Félős kutyus? Rehabilitáció?

Figyelt kérdés

Mentettünk a családdal egy yorkiet a szomszédból. Maguknak vették, de megunták és nem foglalkoztak vele. Lent volt egy zárt szobában, ott pisilt és kakilt. El akarták altatni, mert sokat ugatott, így magunkhoz vettük. 2 éves. Nagyon, nagyon fél mindenkitől. Sokszor láttuk a szomszédba így ismer minket, de nem nagyon foglalkoztunk vele(miért tettük volna?). Most viszont szeretnénk neki megadni mindent, amit csak lehet, hiszen a mi kiskutyank lett.

Minden inger (még a séta is) nagyon új dolog neki. Holnap bejön velem a városba (ez jó ötlet?) és vinném magammal mindenhova. Amikor már magunkhoz szoktattuk vinném rehabilitációs iskolába is. Mit javasoltok? Azzal, hogy elkezdem hordani magammal jót teszek neki? Megszokja?



2017. dec. 10. 20:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen klikker és jutalom falat kísérné utunkat.
2017. dec. 10. 20:21
 2/8 A kérdező kommentje:
Sikerült nagyon kuszán leírnom, de az lenne a kérdésem: Ugyanúgy kell elkezdeni a szocializációját, mint egy kölyöknek (Van egy 13 éves kutyusunk, ő nagyon jól szocializált) vagy más megközelítés kell?
2017. dec. 10. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit mélyvíznek tűnik nekem a város.

Kocsik, gyalogosok, dudálás, más kutya...


Ha egy sima séta nagy, szokatlan inger neki, akkor a város talán túl sok lesz.


Kezeld úgy mint egy kölyköt, nagyon lassan, fokozatosan mutasd be neki a világot.

2017. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kölyköknél használt módszer nem lesz jó. Kialakult rossz szokásai és félelmei vannak, míg a kölyök tiszta lap. Elöbb a bizalmát kell megszerezni, majd kialakítanak a kötődést. Erre a legjobb ha "bevéded" azaz olyan környezetben tartod ahol megnyugszik. Ha már nyugodt akkor tudsz vele barátkozni, játszani, sétálni de más kutyák és emberek nélkül. Ha már megvan a feltétel nélküli bizalom a kutya részéről utána jöhet az igazi problémák megoldása, a szocializáció, jutalmazás meg a többi kölyköknél is használt módszer.
2017. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom egyből a várost, kocsiban vagy buszon utazást és ilyeneket. Először kezdjen el bízni bennetek és legyen magabiztos a ti otthonotokban. Addig a sétát és hasonlókat se erőltesd. Utána se egyből millió inger közé vidd, hanem nyugodtabb helyekre.

Ha túl gyorsan túl sokat zúdítasz rá, azzal nem a megszokást erősíted, hanem pont fordítva, a félelmét és bizonytalanságát erősíted.


Inkább hagyd, hogy a saját tempójában oldódjon ki. Ez a legjobb, amit tehetsz. Emellett érdemes csak kézből etetni, hogy a kőtődése felétek kialakuljon. Ha nem foglalkoztak vele soha, akkor valószínűleg azt sem tudja, hogy hogyan kell egy emberhez kötődnie, hogyan kell rá figyelnie. Ezekben a kézből etetés rengeteget segít.

2017. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm az összes tippet! Ment a zöld kéz.

Akkor holnap maradunk itthon, eszik kézből és gyúrunk a behívásra. :)

Remelem sikerül, most mellettem alszik.

2017. dec. 10. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet egy 3éves yorkival ..annyi különbséggel ,hogy nem volt bezárva. Miután elhoztuk nem mozdult a kanapérol,nem hogy a sétát nem ismerte de a játékot sem... Már több mint egy éve nálunk van de még mindig csak félúton tartunk a szocializálásban.illetve minden másban. Orvosról orvosra jártunk mert a betegségei is kiderültek ( azt hittem rosszul leszek mikor meghallottam,hogy nem megfelelő oltási programm következtében vese elégtelenség stb ... késöbb kiderült egy oltása sem volt szerencsétlenek),A sulis probálkozással várnék még a helyedben legalább addig amíg hozzászokik az új környezetéhez(uj gazdi,uj lakás ,más szokások stb) utána remélhetőleg már stabilizálódik annyira ,hogy minden gördülékenyen menjen . Sok sikert !
2017. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a "klikker + jutalomfalat " nem fog működni!!!

Ez nem kiképzés!

Ha nem csináltál még ilyet, ne kezdj bele!!!

Rengeteget ronthatsz a helyzeten!


Úgyhogy ez egyáltalán ne legyen természetes, mert ha az, azzal csak a hozzá nem értésedet árulod el. Ha ismersz olyan szakembert, aki foglalkozott már ilyennel (nem kiképző) akkor majd elmondja, mit hogyan kell csinálni.



A félősség nagyon "vékony jég" rendkívüli érzékenységgel rá kell hangolódni a kutya minden megnyilvánulására, a lelkiállapotának minden változására (Nem a viselkedésének a változására!) és aszerint motiválni visszalépni, figyelmenkívül hagyni, jutalmazni, kisebb lépésekre bontani, stb...

2017. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!