Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lenne jó első kutyának?

Milyen lenne jó első kutyának?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még. Valami kezesebb fajta kellene elsőnek gondolom.
2017. dec. 14. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Mit tudnál nyújtani a kutyának? Hogy nézne ki egy napja veled? Kinti vagy benti kutya lenne? Van egy adott fajta amit szeretnél vagy keverék is jó lenne? Bármilyen információ nélkül nem lehet fajtát ajánlani.
2017. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Golden retriever
2017. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nagyban függ attól, hogy egy lakótelepi garzonban, vagy egy tanyán élsz.

De általánosságban elmondható, hogy ne legyen terrier vagy bull típusú.

2017. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Az elmondható, higy első kutyának egy könnyebben kezelhetőbfajta való. Előző jól irta a terrierek és a bull típusúak kizárva. Amit még tudnék mondani, hogy semmiképpen sem az a husky,malamut, és az inuk. Hozzájuk is tapasztalt kéz kell. Bár manapság népszerű, de a beagle- elnis nagyon nehezen boldogulnak az emberek.

Amiket elsőre szoktak ajánlani azok az uszkárok(minden méretben), mopsz, labrador,golden, különboző agarak, a legnépszerűbb közülük a whippet.

A másik lehetőség, hogy elmész egy menhelyre és onnan hozol kutyust. Ha körülírod milyen jellemvonások a megfelelőek neked, segítenek választani. Én ezt támogatom a legjobban, ha nincs direktben olyan fajta, amit szeretnél, nekünk is menhelyes kutyánk van.

2017. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha valahol, hát a menhelyi kutyáknál pont nem lehet tudni, milyen habitusú állatot fog ki az ember. Lehet, hogy a telepen teljesen másként viselkedik, mint egy új otthonban. Azt sem lehet tudni, hogy milyen hatással van rá az előélete (verték, kidobták, stb.). Egy kezdő gazdi nem biztos, hogy tudja kezelni a túl félénk, vagy bizonyos helyzetekben agresszíven reagáló kutyát.
2017. dec. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Golden retriever, labrador, uszkár, bichonok.

Nyilván számít, hogy hol, hogyan tartod majd, mennyiért szeretnél kutyát venni stb.

2017. dec. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Első kutyának a lejobb egy fajtatiszta, tenyésztőtől elhozott 3-5 hónapos kutya. Egészen egyszerűen azért, mert ekkor tudja a kezdő tulajdonos a legjobban, hgy mire számítson. Persze egyedenként vannak eltérések akár egy almon belül is, de mivel a kutyákat nem csak küllemre, hanem jellemre, belső tulajdonságokra is szelektálva tenyésztették, egy fajtatiszta kutya temperamentuma, mozgásigénye, dominanciára való hajlama kb előre látható, míg egy keverék esetében nem. (Most biztos kapok egy csomó piros kezet, mert nem a menhelyi kutyákat ajánlom)
2017. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, te mit tudsz neki adni?

Mennyit tudsz vele foglalkozni, per nap?

Van más állatod?

El tudod-e vinni kutyaiskolába?

Ha hosszú szőrű, vinnéd-e rendszeresen kozmetikába, és fürdetnéd, fésülnéd-e? (Itt nem csak a szobakutyákra kell gondolni, nekem malamut keverékem volt, hihetetlen mennyi szőrt fésültem ki belőle.)

Kint tartanád? Lakásban?

Te vagy a kutya költségviselője vagy a szüleid pl? Ha igen, akarnak ők kutyát egyáltalán?

Hajlandó vagy szakcikkek, könyvek, videók által folyamatosan tanulni, hogy milyen állat is az a kutya?


Ezek nélkül nehéz mit mondani.

Egyelőre egy rendes menhely, ne gyepmesteri telepre menj, ott add elő mit szeretnél, és biztos találnak hozzád passzoló kutyát.

2017. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azon túl, amit az előttem lévők irtak, az is fontos, hogy te mit szeretnél, milyen elvárásaid vannak a kutya felé.


Én pl félig-meddig megjártam az első kutyámmal. 10 éves voltam amikor kaptam, az volt a lényeg számomra, hogy legyen szép, lehessen fésülgetni, tudjam tanitgatni, elmehessek vele túrázni és játszhassak vele.

Ezért kaptam egy show bordert. Majdnem minden megvolt a kutyában, viszont nem volt elég energiája, én sokkal többet birtam volna. Iszonyúan hiányzott, hogy nincs meg benne az a drive, ami egy munka vonalú kutyában van és ezért gyerek fejjel sokszor a kutyát okoltam. Aztán szerencsére kaptam egy terriert és vele már nem unatkozom. Sőt a border is sokkal kiegyensúlyozottabb lett, hogy megszüntek felé az elvárások.

2017. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
kertesházban lakunk kinti benti lenne, párommal viselnénk a költségeket. Lehetőleg ne kis testű legyen. Kedvenc lenne, nem munkakutya. 3 órát ráudnék szánni naponta, párom 3 műszakba dolgozik ő műszak függő mennyire tud majd. A rövidszőrűek nem igazán jönnek be. A távoli jövőben van egy bizonyos fajta amit szeretnénk tartani ami hát elég nagy kihívás, úgyhogy az első kutyus nevelése legyen azon a szinten,hogy kezdőként bírjunk vele, de azért edződjünk is meg (lehet hülyeséget mondok vagy fogalmazok remélem érthető)
2017. dec. 14. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!