Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tacskó kibír 10 órát...

Egy tacskó kibír 10 órát pisilés nélkül?

Figyelt kérdés

A testvéremék ideiglenesen szeretnének befogadni egy felnőtt tacsit, viszont én aggódom hogy nem tenne jót neki. Szerintetek ártana neki? kibírná? A testvérem ebben az időtartamban dolgozik, utána tudna vele nagyot sétálni. Csak napi 1x kéne ennyit kibírnia.


(most egyedül van egy háznál, valószínűleg udvaron)



2017. dec. 16. 19:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
egyet kell hogy értsek veled valamilyen szinten, de mérlegre téve a dolgokat, a pisi visszatartás csak nem olyan rossz mint egyedül lenni egy háznál, a hidegben, társaság nélkül, séta nélkül, szilveszterkor a petárda és tüzijáték durrogás közepette.
2017. dec. 16. 19:41
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de arra is felkészültetek hogy nem biztos hogy visszatartja, sőt? Mert egész életében gondolom kint volt, akkor pisilt amikor akart. Most ha még rendszeresen vinnétek pisiltetni is lehetnének balesetek, de így meg tuti hogy össze fog mindent pisilni, mert nem bírja ki. Ezzel is számoltatok? Félre ne érts nem azt akarom hogy a kutya a hidegbe maradjon, de azt se akarom hogy magatokhoz vegyétek és két hét múlva lepasszoljátok mert tiszta húgyszag már a lakás.
2017. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
bár nagyon sajnáljuk, lehet hogy inkább hagyjuk ezt az ötletet :/
2017. dec. 16. 19:51
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szobakutya volt valahol eredetileg, egyáltalán nem biztos, hogy tartogatná. Nekünk is befogadott kutyánk van, a korábbi gazdája kizárólag kertben tartotta, így a kutyának kezdetben fogalma sem volt róla, hogy nem lehet akárhol elvégezni a dolgát, ahol épp rájön. Azzal indított, hogy boldogan telibehugyozta a felállított karácsonyfát. :) Azóta már szerencsére szobatiszta.
2017. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntesz, csak van valaki egy idős néni vagy bácsi aki egész nap otthon dekkol, és ő befogadja a kutyát!
2017. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Azt nem értem, hogy más kérdéseknél mindenki írja, hogy 8-10 óra egyedüllét simán belefér...
2017. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én még egy kérdésnél se láttam hogy 10 óra beleférne. A nyolc még hagyján, hiszen a normál ember dolgozik, egy felnőtt kutya még csakcsak kibírja ha hozzá van szoktatva, de azért a 8 és 10 óra között két óra plusz van ami ha belegondolsz ha 8 óra elteltével rettentően kell pisilned az a két óra már nem kibírható.
2017. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%
Nézd meg a Maslow piramist. Keress rá! Semmi nem lehet fontosaabb, mint a fizikai szükséglet ek az a biztosítása, hogy ne fagyjon meg. Ez mindent visz, nincs is mit gondolkozni ezen. A tacskó hihetetlenül intelligens, nagyon hamar szobatisztává lehet képezni.
2017. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy én vagyok a hülye de a vizelési inger mióta nem fizikai alapszükséglet? Nem csak arról van szó hogy szobatisztává válik-e, hanem hogy fizikailag vissza bírja-e szerencsétlen tartani a vizeletét. Te kibírsz 10 órát? Az ember még van olyan okos hogy azt mondja nem iszik annyit hogy tovább bírja de a kutya nem gondol ilyenre, főleg nem egy ilyen kistestű kutya az ami sokat bír, hisz még az anyagcseréje is gyorsabb.
2017. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!