Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nem érzitek magatoka...

Kutyások! Nem érzitek magatokat néha úgy, hogy a kutyáitok rabszolgái vagytok? Hogyan birkóztok meg a lent felsorolt nehézségekkel?

Figyelt kérdés

Nincs kutyám, viszont belegondoltam abba, hogy egy kutya tartása mekkora felelősséggel és lemondással jár. Érdekelne, hogy ti hogyan élitek ezeket meg? Felmerülnek az alábbi gondok nálatok? Esetleg van olyan probléma, amelyre én nem gondoltam? Elsősorban olyan kutyások válaszait várom, akik házban vagy lakásban tartják az állatot, de természetesen kertben tartott kutyák gazdái is írhatnak. Szóval, amik eszembe jutottak:


1.) Sétáltatás, WC-ztetés minden körülmény között

Gondolom, nincs olyan, hogy most nincs kedvetek a kutyát sétáltatni, ezért egy nap kimarad. Lehet kinn tornádó erejű szél, trópusi vihar, szakadó hóesés, lehettek éppen lázas betegek vagy csak egyszerűen egy hosszú nap után jól esne befeküdni egy kád forró vízbe, de a kutyához minden körülmény között alkalmazkodni kell, mert a kutyát ki kell vinni, az ürüléket pedig összeszedni (ezt sajnos sokan nem teszik meg). Ott van akkor még az is, hogy mindig meghatározott időre haza kell érni a kutya miatt, nem lehet spontán programokon részt venni (pl. beülni egy esti moziba), mivel haza kell érni kutyát WC-ztetni.


2.) Lakókörnyezet, szomszédok

Magántulajdonban történő kutyatartáshoz nem kell senkinek a beleegyezése, viszont a legtöbb esetben a közvetlen szomszédokkal megromlik a viszony, sokszor akár jogi útra is terelődhet a probléma egy-egy ugatósabb kutya miatt. Természetesen sokan azt mondják, és önmaguk is elhiszik, hogy az ő kutyájukat a környéken mindenki szereti, de mindig ott van a „csendes többség”, akit zavar a folyamatos kutyaugatás, a kutyaürülék, tömbházi lakásoknál a lépcsőházban jelentkező kutyaszőr.


3.) Barátok, családtagok

Feltételezem, hogy vannak olyan ismerőseitek, akik nem-, vagy ritkábban látogatnak meg titeket, amióta kutyátok van, mivel sokan félnek a kutyáktól, vagy nem szeretnének egy légtérben tartózkodni velük, illetve ti sem mehettek sokakhoz kutyával. És gondolom, többen tesznek kéretlen megjegyzéseket is a kutyákra, illetve a kutyatartásra. Sok esetben a kutyatartók a kutyáikat az emberek elé helyezik a rangsorban és ezáltal az egészséges, szociális kapcsolataik bizonyos esetekben leépülhetnek.


4.) Jogszabálysértő póráz nélküli sétáltatás

Sokan belterületi parkokban, járdákon póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, amit ugyan nem szankcionál a szabálysértési törvény, viszont megsérti a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17.§ (1) bekezdését. Én nem lennék úgy nyugodt, hogy bármilyen ügyben is jogszabályt sértsek.


5.) Kosz, rendetlenség, károkozás a lakásban, autóban

Egy kutyás háztartásban sokkal nagyobb a kosz és a fertőzésveszély, ezért többször kell takarítani, mint egy kutya nélküli lakásban, amely már önmagában is jelentős többletmunkát okoz. Sokan még ezt sem teszik meg, de mindenre kiterjedő, mindennapos, alapos takarítás esetén is a kutyáknak van egy bizonyos szaguk, amely mindig érezhető. Az ott élők ezt már valószínűleg nem érzik, mivel az idők folyamán már adaptálódott számukra a kutyaszag, de egy kutya nélkül háztartásban élő személy ezt már méterekről megérzi. És a szag beleivódik mindenbe, a ruhákba, bútorokba, textíliákba. Itt tennék még említést arról, hogy lehet akármilyen jól nevelt egy kutya, bizonyára akkor is előfordul, hogy tönkretesz, szétrág valamilyen tárgyat vagy egyéb kárt okoz, netalán az ürüléket és/vagy vizeletet engedi a lakásba. Ezek természetesen nem csak a lakásokra, hanem az autók utastereire is igazak, mivel többen a gépjárművek ülésein szállítják a kutyákat. Valahogy én nem szívesen ülnék olyan autóban, amelyikben egy kutya ül vagy ült.


6.) Utazás, nyaralás nehézségei

A kutya az utazási lehetőségeket is nagymértékben leszűkíti, mivel ha a kutya otthon marad, akkor találni kell valakit (szomszéd, barát, családtag), akire rá lehet bízni egy bizonyos ideig, de akkor sem lehet túl hosszú a nyaralás, mivel az más segítőkészségével történő visszaélés lenne. A másik megoldás, hogy a kutya is utazik, de ez megint csak meglehetősen korlátozott lehetőségeket jelent, mivel repülővel történő utazás, illetve sok szálloda eleve kizárásra kerül, maradnak a „kutyabarát” helyek, amelyekből nincs túl sok, és itt sem a pihenésről szól az utazás, hanem a kutya igényeihez történő alkalmazkodásról.


7.) Anyagi ráfordítás

Egy kutya tartása nem olcsó, gondolok itt a tápokra, kiegészítőkre, állatorvosra, kötelező oltásokra, kötelező chipre, bizonyos településeken ebadóra stb. Ezen kiadások egy átlagjövedelemből élő családnál is jelentős összegeket emésztenek fel, mindazonáltal nekem az a meglátásom, hogy nagyon sok olyan személy is tart kutyát, aki egyébként közmunkából és szociális segélyekből tartja fenn magát. Lehet, hogy én túlságosan egoista vagyok, de én minden egyes forintot inkább magamra költök, minthogy egy állat igényeit fedezzem belőle.



2017. dec. 16. 21:33
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

"Ne aggódjatok, nincs gyereke, és ennek nem is lesz szerencsére soha..."

Mitől vagy ebben olyan biztos?

2017. dec. 16. 22:38
 12/42 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj egyébként hogy halvány lila gőzöd nincs a kutyatartásról, és a nettó bromság Aida szajkózod újra meg újra. Minthogy a kutyás lakás büdös, meg biztos rossz a viszony a szomszédokkal, meg stb. Egyik sem igaz, nettó hazugság. Nincs kutyaszagom, a lakásomban nagyobb a tisztaság mint nálad valaha volt vagy lesz, mivel nem vagyok egy lusta naplopó egyed és ráfordítom a napi 15 percet a takarításra. A szomszédokkal remek a viszony, szerencsére nem lakik itt egy magadfajta retardált kutyagyűlölő sem. Nem pisilnek be random, nem rágnak szét random dolgokat. Fésű is van a világon, akkor is ha sámod ra ez ismeretlen fogalom. Úgyhogy mostmár nyugodjál meg és menjél máshova a kutyásokat lejárató marhaságaiddal máshova.
2017. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
20%
Melegek tudtommal nem szaporodnak.
2017. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
67%
Mellesleg ha ennyire támogatod a gyerekvállalást nem értem miért nem oda írsz . Annak is van topikja.
2017. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

"Ne aggódjatok, nincs gyereke, és ennek nem is lesz szerencsére soha..."

Egyébként kikérem magamnak ez a hangnemet!


"a lakásomban nagyobb a tisztaság mint nálad"

Ezt kötve hiszem.


"Melegek tudtommal nem szaporodnak."

OFF: A szexualitásom nem tartozik a kérdéshez, de a kijelentésed egyébként téves, mert biológiailag lehetsegés egy homoszexuális számára is a gyereknemzés.

2017. dec. 16. 22:47
 16/42 anonim ***** válasza:
92%

1. Elég ránézni a fejére sétálás közben. Az a boldogság, amikor sétálunk rám is rámragad. Plusz én szeretek sétálni, kell is hogy szabad levegőn legyek legalább napi 1-2 órát. A szart összeszedni meg kb 10 másodperces procedúra, nekem semmi bajom vele.

2. Meg kell nevelni a kutyát. Sajnos sokan nem foglalkoznak vele és akkor tényleg utálhatják páran, de egy jól nevelt lutyát csak az nem szeret, aki alapból nem szereti a kutyákat.

3. Az egész család kutyabolond. Ha emiatt nem jönnének valószínűleg örülnék is neki, nem nagyon bírom a tág rokonságot :D

4. Hát ezt annyival el lehet intézni, hogy nem engedem el csak a futtatóban.

5. Az igaz, hogy többet kell takarítani de szerintem nem olyan vészes. A kutyám szagát pedig imádom és nem zavar. A kutyák lakásban üríteni max kölyökkorban szoktak, de gyorsan szobatiszta lesz kellő tanítással. Rombolni szintén nem rombolak ha van velük foglalkozva. Amíg egyedül van itthon, alszik egész nap. Ha valaki itthon van akkor igenyli a foglalkozást de egyedül nem csinál semmit. 6. Ez is benne van a pakliban. Ilyen szempontból szerencsés, hogy mi sosem jártunk nyaralni. De ha mennék is valahova, biztosan vinném magammal. Mondjuk egy túrára egy szép helyen.

7. A kutya luxus. Nem kötelező tartani ezért ne is tartson akinek nincs rá pénze. Bármikor történhet baleset és egy komolyabb műtét 100ezer forintnál kezdődik.

Gondolom még soha nem volt kutyád, ezért nem is értheted, hogy mekkora boldogság egy ember életében. Persze nincs azzal baj, ha te nem szeretnél kutyát tartani. Baj azzal van, aki megvesz egy állatot és kibssza a kertbe, mondván majd ott eljátszadozik magában.

2017. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként jó a helyesírásom, de felmegy az agyvizem ha meglátom ennek a degenerált kamu "sokdiplomás" homokosnak a kérdéseit. Mi közöd van neked ahhoz hogy ki hogyan él, mire fordítja a pénzé??? Ha ennyire nagy a társadalmi szerepvállalásod, és szerinted ennyire mindenkinek gyereket kell vállalni akkor miért nem teszed azt te is?
2017. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
71%
Negligálni kell a kutyafób kancsót, akkor nem irkál ki kérdést.
2017. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
98%

"össztársadalmi szinten pedig csakis a jövő generációjának munkája által maradhat fenn a társadalom, ugyanez a kutyákról nem mondható el."

És mi van a személykereső kutyákkal, akik földrengések után emberek százait kutatják fel? Mi van a rohamokat előre jelző kutyákkal? A bombakereső kutyákkal? A vakvezető kutyákkal? Úgy gondolom az ő társadalmi szerepvállalásukat is illene elismerni.

2017. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
85%

Nekem soha nem lesz gyerekem, mert a kutyák az életem. Kutyásnak lenni egy életstílus, amibe sokszor nem fér bele a gyerek vagy csak sokkal később, idősebb fejjel. Ahogyan lemondasz sok mindenről, de a kutya cserébe olyan dolgokat adhat, amit más ember soha.


Van olyan szomszéd, akit még a gyerek is zavar, nem még a kutya. A családban ugyanez pl.: ha nem fiú, akkor nem is az unokám és hasonló.

A gyerek nagyobb kárt csinál, mint a kutya, ráadásul a kutya már 10-12 hetesen legkésőbb megtanítod a szobatisztaságra, a gyereknek még több kell. Ugyanez a behívásnál, a gyereknél évekig esélytelen, aztán kamasz korában úgy viselkedik, mintha nem is te szülted volna.

Ha a kutyád beteg, ugyanúgy rohansz az orvoshoz és nem érdekel mennyibe kerül, nos, ugyanez a gyereknél.

Ugyanolyan nehéz találni egy baba barát vagy egyáltalán család barát helyet, ami elfogadható és normális, mintha kutyás nyaralásra mennél. Ráadásul a kutyát lepasszolhatod kutyapanzióba, a gyereket nem rakhatod be a gyerek megőrzőbe egy hétig.


Hiába lakom kertes házban, a kutyáknak ugyanúgy kell a testmozgás, a változatosság, a játék és a szellemi lefárasztás. Ugyanez a gyereknél, hiszen nem várhatod el egy gyerektől sem, hogy egész életét egy helyben töltse és ne éljen szociális életet és ne foglalkozz vele.


Annyi a különbség, hogy a gyerekre többet költesz és 18 évig van veled, nem pedig 8 vagy 10 évig. Arról nem is beszélve, hogy ha tönkremegy a házassága és költöznie kell, akkor ismét jön a nyakadra lakni. Köszi, de nem kérek belőle..

2017. dec. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!