Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nem érzitek magatoka...

Kutyások! Nem érzitek magatokat néha úgy, hogy a kutyáitok rabszolgái vagytok? Hogyan birkóztok meg a lent felsorolt nehézségekkel?

Figyelt kérdés

Nincs kutyám, viszont belegondoltam abba, hogy egy kutya tartása mekkora felelősséggel és lemondással jár. Érdekelne, hogy ti hogyan élitek ezeket meg? Felmerülnek az alábbi gondok nálatok? Esetleg van olyan probléma, amelyre én nem gondoltam? Elsősorban olyan kutyások válaszait várom, akik házban vagy lakásban tartják az állatot, de természetesen kertben tartott kutyák gazdái is írhatnak. Szóval, amik eszembe jutottak:


1.) Sétáltatás, WC-ztetés minden körülmény között

Gondolom, nincs olyan, hogy most nincs kedvetek a kutyát sétáltatni, ezért egy nap kimarad. Lehet kinn tornádó erejű szél, trópusi vihar, szakadó hóesés, lehettek éppen lázas betegek vagy csak egyszerűen egy hosszú nap után jól esne befeküdni egy kád forró vízbe, de a kutyához minden körülmény között alkalmazkodni kell, mert a kutyát ki kell vinni, az ürüléket pedig összeszedni (ezt sajnos sokan nem teszik meg). Ott van akkor még az is, hogy mindig meghatározott időre haza kell érni a kutya miatt, nem lehet spontán programokon részt venni (pl. beülni egy esti moziba), mivel haza kell érni kutyát WC-ztetni.


2.) Lakókörnyezet, szomszédok

Magántulajdonban történő kutyatartáshoz nem kell senkinek a beleegyezése, viszont a legtöbb esetben a közvetlen szomszédokkal megromlik a viszony, sokszor akár jogi útra is terelődhet a probléma egy-egy ugatósabb kutya miatt. Természetesen sokan azt mondják, és önmaguk is elhiszik, hogy az ő kutyájukat a környéken mindenki szereti, de mindig ott van a „csendes többség”, akit zavar a folyamatos kutyaugatás, a kutyaürülék, tömbházi lakásoknál a lépcsőházban jelentkező kutyaszőr.


3.) Barátok, családtagok

Feltételezem, hogy vannak olyan ismerőseitek, akik nem-, vagy ritkábban látogatnak meg titeket, amióta kutyátok van, mivel sokan félnek a kutyáktól, vagy nem szeretnének egy légtérben tartózkodni velük, illetve ti sem mehettek sokakhoz kutyával. És gondolom, többen tesznek kéretlen megjegyzéseket is a kutyákra, illetve a kutyatartásra. Sok esetben a kutyatartók a kutyáikat az emberek elé helyezik a rangsorban és ezáltal az egészséges, szociális kapcsolataik bizonyos esetekben leépülhetnek.


4.) Jogszabálysértő póráz nélküli sétáltatás

Sokan belterületi parkokban, járdákon póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, amit ugyan nem szankcionál a szabálysértési törvény, viszont megsérti a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17.§ (1) bekezdését. Én nem lennék úgy nyugodt, hogy bármilyen ügyben is jogszabályt sértsek.


5.) Kosz, rendetlenség, károkozás a lakásban, autóban

Egy kutyás háztartásban sokkal nagyobb a kosz és a fertőzésveszély, ezért többször kell takarítani, mint egy kutya nélküli lakásban, amely már önmagában is jelentős többletmunkát okoz. Sokan még ezt sem teszik meg, de mindenre kiterjedő, mindennapos, alapos takarítás esetén is a kutyáknak van egy bizonyos szaguk, amely mindig érezhető. Az ott élők ezt már valószínűleg nem érzik, mivel az idők folyamán már adaptálódott számukra a kutyaszag, de egy kutya nélkül háztartásban élő személy ezt már méterekről megérzi. És a szag beleivódik mindenbe, a ruhákba, bútorokba, textíliákba. Itt tennék még említést arról, hogy lehet akármilyen jól nevelt egy kutya, bizonyára akkor is előfordul, hogy tönkretesz, szétrág valamilyen tárgyat vagy egyéb kárt okoz, netalán az ürüléket és/vagy vizeletet engedi a lakásba. Ezek természetesen nem csak a lakásokra, hanem az autók utastereire is igazak, mivel többen a gépjárművek ülésein szállítják a kutyákat. Valahogy én nem szívesen ülnék olyan autóban, amelyikben egy kutya ül vagy ült.


6.) Utazás, nyaralás nehézségei

A kutya az utazási lehetőségeket is nagymértékben leszűkíti, mivel ha a kutya otthon marad, akkor találni kell valakit (szomszéd, barát, családtag), akire rá lehet bízni egy bizonyos ideig, de akkor sem lehet túl hosszú a nyaralás, mivel az más segítőkészségével történő visszaélés lenne. A másik megoldás, hogy a kutya is utazik, de ez megint csak meglehetősen korlátozott lehetőségeket jelent, mivel repülővel történő utazás, illetve sok szálloda eleve kizárásra kerül, maradnak a „kutyabarát” helyek, amelyekből nincs túl sok, és itt sem a pihenésről szól az utazás, hanem a kutya igényeihez történő alkalmazkodásról.


7.) Anyagi ráfordítás

Egy kutya tartása nem olcsó, gondolok itt a tápokra, kiegészítőkre, állatorvosra, kötelező oltásokra, kötelező chipre, bizonyos településeken ebadóra stb. Ezen kiadások egy átlagjövedelemből élő családnál is jelentős összegeket emésztenek fel, mindazonáltal nekem az a meglátásom, hogy nagyon sok olyan személy is tart kutyát, aki egyébként közmunkából és szociális segélyekből tartja fenn magát. Lehet, hogy én túlságosan egoista vagyok, de én minden egyes forintot inkább magamra költök, minthogy egy állat igényeit fedezzem belőle.



2017. dec. 16. 21:33
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
95%

Egy újabb provokatív kérdés tőled... :) De próbálok normálisan válaszolni, mert tudod Kutyás vagyok.


Teljesen fölösleges veled a kutyás kérdésekről beszélgetni, mert meg sem akarod érteni a válaszainak, sőt ami még rosszabb, hogy el sem szeretnéd fogadni őket.


1,A kutyával való foglalkozás mindennapos, ha esik ha fúj, ha beteg vagyok, ha meleg van, ha hideg, ha fáradt vagyok, ha nem... Mert ezt vállaltam, KUTYÁS VAGYOK

2, Egy jól szocializált, jól nevelt kutya, lefárasztott kutya nem ugat feleslegesen. Ezt megtanítottam neki. Mert ezt vállaltam, KUTYÁS VAGYOK

3,Aki nem akar jönni nem jön, ilyen egyszerű. De a kutyások, kutyásokkal veszik magukat körbe. Evvel együtt tudok élni. Mert ezt vállaltam, KUTYÁS VAGYOK

4,Kőkemény bűnöző vagyok, mert megszegem napi szinten a törvényt, De a felelősséget vállalom mert KUTYÁS VAGYOK

5,Egy egészséges kutyának nincs szaga, és a szőre sem hullik csak vedléskor. Akkor meg irány a kozmetika. Ha többet kell takarítani, akkor takarítok többet, nincs evvel bajom...Mert ezt vállaltam, KUTYÁS VAGYOK. És ha nem akarsz beülni a kutyás kocsimba, semmi gond, marad a tömegközlekedés, ami sokkal tisztább... :D

6, Semmi nehézség nincs a nyaralásba. Persze ha az a nyaralásod lényege, hogy az FB-re posztold, hogy hol jártál, akkor tényleg gondot okoz egy kutya. De ha a kikapcsolódás a pihenés a cél akkor meg oldod kutyával is lehet, hogy nem egy 48*-os szállodában, hanem mondjuk egy apartmanban. Ezek megint egyedi igények.... Nekem megfelel, Mert ezt vállaltam, KUTYÁS VAGYOK

7,A kutya tartás nem olcsó, de amíg nekem van addig nekik is lesz. Mert ezt vállaltam, KUTYÁS VAGYOK

2017. dec. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 30/F/meleg! Nem szoktam válaszolni a provokatív kérdéseidre, de ma jó napom van, így kivételt teszek.

1: minden időjárásnak meg van a maga szépsége, így megfelelően öltözve mindet lehet élvezni. Persze néha van, hogy kevésbé van kedvem kutyázni, de ez ritka. Ha gyakran lenne ilyen, nem lenne kutyám. Beteg nagyon ritkán vagyok. Igen, meghatározott időre haza kell érni, de aki akarja, az meg tudja oldani.

2: szerencsére otthonról dolgozom, így tudom, hogy a kutyám nem ugat. Szőr sincs, pláne nem a lépcsőházban, mert nem disznóólban élünk. A szomszédokkal nem felhőtlen a viszonyunk, de az a kutya előtt is így volt. Mellettünk egy bolond bácsi lakik, aki úgy gondolja, hogy a lakásunk elé nyugodtan lehet kacatokat pakolni, mert elfér. A másik mellettünk lakó család kizárólag üvöltve tud egymáshoz szólni. A felettünk lakók 10 éves kölyke egész este (éjfélig) focizik, vagy felettünk a lakásban, ami ütemes kopogást eredményez, vagy a lakásunk előtti teraszféleségen, a mi ajtónkat használva kapunak. Se vele, se a szülőkkel nem lehet beszélni, most pénteken a férjem elvette a labdáját, mire úgy üvöltött, mintha nyúznák és az apja velünk üvöltözött. Szóval nem a kutya a legnagyobb probléma felénk.

3: barátok, család: a legtöbb baratunkat nem zavarja, akit mégis, ahhoz mi megyünk látogatni. Akik kéretlen megjegyzéseket tesznek, azok nem a barátaink vagy hamarosan nem lesznek azok, így nem igazán zavar. Egyébként ha izgatna, hogy a kutyán kívül mire tesznek még kéretlen megjegyzéseket emberek, már öngyilkos lettem volna. Mindenkinek nem lehet megfelelni.

4: erdő mellett lakunk, itt él tudom engedni, hiszen alig jár erre valaki. Ha mégis, megfogom.

5: a férjem tisztaságmániás, ezért ha kosz vagy rendetlenség lenne, akkor már vagy kutyám nem lenne, vagy férjem.

6: általában sátorozni és túrázni szeretünk, ott nem zavar a kutya.

7: akik segélyekből élnek, azok általában házőrzőnek tartanak kutyát. Általában nem túl felelősségteljesen. Egyébként mond neked az valamit, hogy hobbi? A kutyatartás hobbi, azért csinálom, mert örömet okoz nekem. Így tulajdonképpen ez magamra fordított pénz. Nem a kutya kérte, hogy fogadjam be. Egyébként más hobbijaim is vannak, akvarisztika, festés, horgolás. Nézted valaha, mennyibe kerül normálisan berendezni egy akváriumot, vagy mennyiért árulják a jó minőségű akvarell papírokat, vagy a fonalakat horgoláshoz? Segítek: egy általam horgolt ruhadarab gyakran többe kerül, mintha boltban megvenném ugyanazt a darabot. Viszont ez örömet okoz, míg a shoppingolás nem igazán, így inkább megveszem a drága fonalat.

2017. dec. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
És még valami a tisztaság témájában: amikor egyetemre jártam, diákmunkaként családoknál takarítottam időnként. Sok állatmentes családnál is olyan kosz volt, hogy sírva takarítottam. Leírhatatlan állapotok uralkodnak egyeseknél és ez teljesen független attól, hogy van-e háziállat.
2017. dec. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Idős korban szerintem kifejezetten életmentő dolog a kutyatartás. Több embert ismertem, mindig elmondták hogy a kutya miatt fittek, sétálnak minden nap, a kutya miatt járnak társaságba, sok idős hölgy / úr van akivel mindennap beszélgetek, elmondják a kis gondjaikat, közben kutyázunk együtt. Otthon várja őket valaki, nincsenek tök egyedül. És nem, nem a gyerekeikkel vagy az unokáikkal mennek minden nap, nem miattuk járnak társaságba, sőt legtöbben panaszkodnak is, hogy velem nagyjából többet beszélgetnek mint a saját gyerekükkel. Véleményem szerint ezt is fontos kiemelni, de te ezeket sosem fogod megtapasztalni, majd öreg korodban mikor a párod meghal/gyerekeid élik a saját életüket a világ összes pénzét magadra költheted, akkor is magányos leszel.
2017. dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Van úgy, hogy a hátam közepére sem kívánom a kutyasétáltatást, de nagyon jót tesz és jól is esik reggel az a fél óra, utána úgy is 8 órát ülök az íróasztal mellett. Ha beteg vagyok, más családtagom sétáltat, ha ő beteg, akkomén veszem át az ő idejét. Nálunk annyivel könnyebb ez a pont, hogy nem egyedül,élek, tehát a kutyasétáltatás fel van osztva a családtagok között.

Spontán program: ha senki sem megy haza, az valóban nem megoldható. De ez ritka.

Kosz: olyan kutyánk van, amelyiknek nem hullik a szőre és nincs kutyaszaga. A gyerekek nála több koszt csináltak, amikor kicsik voltak.

Szomszédok: az egyikkel kifejezetten jó a viszony, a másik egy boszorkány, aki mindenbe beleköt. Nyilván a kutyába is, de ha nem lenne, akkor is hallgathatnám a maradék 1001 hülyeségét.

Vendégség: ha nem vihetem, itthon hagyom. Előtte megsétáltatjuk és alszik egyedül. Aki ide jön, az tudomásul veszi, hogy van kutyánk.

Nyaralás: van családtagunk, aki örömmel vigyáz rá pár napig. Ha valami miatt nem ér rá: kutyapanzió.

Pénz: amíg befizetem a (nem kevés) adót senkinek semmi köze, hogy mire költi a pénzét. Én nevetségesnek tartom, hogy emberek mennyi pénzt hajlandóak kiadni egy ruhadarabért, mert rajta van egy híres cimke, vagy megvezsik a 101. pólót, de nem szólok bele, sőt nem is érdekel, mert az ő pénze. Nekem nem kell, nem hiányzik.

2017. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

3#as vagyok . ebből is látszik miért nem érted a gyerek hasonlatot.. csúnyán hangzik de egy gyerekkel több gond van mint egy. kutyával föleg mig tipegők.. csak h értsd a pontjaid alapján ..

1) Pisi kaki a nap 24 orájában legalább 10x pelus csere mig kicsi.. aztán bilire illetve wc re szoktatás .. és itt jönnek a program igazítások is ,a gyereket etetni kell ,sír ,nyügös hirtelen mozi kilőve..

2)Van aki nem szereti a gyerekeket és zavarja öket ha hangosan sir(éjszaka is ) vagy hangosan játszik .. (probáld megmagyarázni egy 2 évesnnek ,hogy ne dobja el a játékot a padlón)..

3)A barátaid (gyerek nélküliek ) nem lesznek már ott neked .. itt mutatjozik meg ,hogy nem is igazi barátok .. a rokonoktol viszont besokalsz annyira látni akarják a gyereket föleg mig pici ...

4)Ha egy gyerek nem fogja a kezed az utcán és elütik még a dutyiban kötsz ki...

5) Mindent szétmázgál,kiköpi szét keni a kaját ahol csak lehet,szét pakol kb minden nap takarítasz ,de mégsincs semmi látszattja a dolognak .

6) Csak olyan helyet tudsz választani ami a gyereknek is megfelel stb . Ez itt macerásabb .. sőt.. én személy szerint 2 éves koráig nagyon nem is indulnék nyaralásra egy akkora gyerekkel .. nagyobb macera mint a két kutyám..

7) Pelenka,popsi törlő,kence fice,fürdető,bébiétel, kisruha és szerintem ennyivel tul is léptem a kutyás keretet...

2017. dec. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Megint te? Hogy hiányzott már a heti provokatív kutyás kérdésed te kutyagyűlölők gyöngye.


Nézzük csak:

1. Valóban nincs olyan, hogy most nincs kedvem kutyát sétáltatni, ezért nem viszem le. De ez nem gond, igenis muszáj vagyok erőt venni magamon, és ebben az a jó, hogy legalább mozgok vele én is, és ráadásul evés közben jön meg az étvágy. A spontán programokkal az a helyzet, hogy az emberek többsége kutya nélkül sem feltétlenül szereti a spontán időtöltős programokat. Nincs nekem bajom azzal, hogy menjünk el forralt borozni az adventi faluba, de előtte beszéljük már meg. Kutya ide vagy oda, az én időmet én osztom be, nem a barátok. Mozizni simán el lehet menni, a film kábé 2 és fél óra hosszás, meg mire hazaérek, nem telik el több három óra hosszánál, úgyhogy ez tényleg nem probléma.


2. Nálunk senkit nem zavar a másik kutyája, sem a kutyaszőr, tudod takarítva vannak ám a lépcsőházak is.


3. Mi az, hogy többen tesznek kéretlen megjegyzést a kutyára? Ne haragudjon a világ, de az én házam az én váram, nincs annál pofátlanabb dolog, hogy valaki eljön, aztán megjegyzéseket tesz. Nálam a kutya itthon van, nem fogom bezárni a fürdőbe vagy a konyhába azért, mert egy-egy kényesebb vendégemnek nem tetszik a jelenléte. Mondjuk hála istennek nincs is ilyen barátom. Jól megválogatom ugyanis őket, tudod? És igen, a kutyám fontosabb számomra a barátoknál, ebből sosem csináltam titkot. Míg a kutyámért bármit megteszek, addig ugyanezt százszor meggondolom a barátaimmal szemben. Nincs ezzel gond.


4. Láb mellett jön a kutya, így valóban nincs rajta póráz. De nem is tett még rá senki sem megjegyzést.


5. Nálam bizony rend, tisztaság van. Naponta takarítok, de ezt megtettem akkor is, amikor még nem volt kutyánk. A kutya sem büdös, mivel nem ázik az esőben és hasonlók, továbbá feltalálták már a száraz kutyasampont is. A ruháimnak pedig kellemes öblítő illatuk van, nem kutyaszaguk. Ha nem hiszed gyere el és szagold meg nyugodtan, szeretettel várlak.

12 éves kutyám még soha nem piszkított bent a lakásban, sem pisi sem kakabaleset nem történt még. semmit nem rágott még meg, nem tett tönkre, pedig már 12 éves elmúlt.


6. Neked lehet, hogy nem a pihenésről szólna a nyaralás egy kutyával, de hidd el nekünk kutyásoknak ez arról szól. Nem okoz nehézséget, fennakadást. Nyaraltam már kutyával, tóparton, tengerparton is ott volt velem, és én teljesen ki tudtam kapcsolódni, nem éreztem azt, hogy a kutya ezt hátráltatta volna.


7. Igen, anyagilag sokat kell ráfordítani. Én pl. ebben a hónapban 88 ezret költöttem rá, mivel operálni kellett, és még gyógyszeres kezelést is előírtak neki.De nem érdekel, nekem ez nem fáj, téged meg ne érdekeljen.

2017. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim válasza:
100%

Na most fogod befonni a hajad szóval figyelj. Rövid leszek mert látom, a hosszabb értekezések kimerítik a kis agyad (legalábbis ha más írja).

Van kutyám, két macskám, teknősöm és gyerekem. Az összes állat nem akkora kiadás és nem annyi munka, takarítás és lemondás egyszerre mint az egy darab gyerekem.

Ezt emészd meg.

2017. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

1. Kinti kutya szóval a wct megoldja magának sétánál meg összeszedem.

2. Kertesház a szomszéd nem szól bele és kellökép le van a kutya ahoz fárasztva hogy potyára ne ugason.

3. Vannak rokonok, barátok akiknek nem tetszik (nagytestű, rossz hírűfajta kutya, amugy baratságos szocializalt) de nekik nem kötelező ide jönnj ahogy nekem se ha valami az ő életvitelükbe nem tetszik.

4. Szerencsére ahol lakok van lehetőség szabadon sétálni jogszabály sértés nélkül és vannak kutya futatok is a közeli városban.

5. Mivel kinti kutya és ritkán van a lakásba (nem is szereti mer melege van inkább kikéretőzik) nem csinál koszt + tudja hogy mit lehet és mit nem. Kocsi a lehet kutyáknak való huzatott venni, bár nekem anyukám vart egyet a kocsiba amit csak ki és berakok + mosható.

6. Nyaralni kutyabaráthelyre amit kis ügyeskedéssel meg lehet oldani hogy mindenki élvezze.

7. Szerencsére olyan anyagi helyzetben vagyok hogy egy 50kilos kutya minőségi etetését megengedhetem magamnak és egyéb vele járó kiadásokat is kitudok hozzni a költségvetésből.

A családom besegit ha pl moziba akarok menni megetetik helyettem. Vannak napok amikor a séta nem jön össze de akkor is foglalkozva van vele. Aki kutyát vesz vagy az udvarra veszi biztonsági rendszernek vagy társnak,családtagnak és már az elején tudja hogy ez idővel és pénzzel jár. Aki ezeket nem tudja bevállani annak nem kötelező a kutyatartás.

2017. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Jajj már vártam az újabb kérdésedet! :D


Már miért lennénk a rabszolgái a kutyának? Ez meg milyen elmebeteg hasonlat már? Csak hogy figyelmeztesselek, a rabszolga kifejezés jelentése a wikipédia szerint a következő: "A rabszolga olyan ember, akit megfosztottak személyes szabadságától, tárgyként kezelik és mint ilyen, valaki másnak a tulajdona." Ha szerinted továbbra is helytálló a rabszolgás hasonlatod, akkor tulajdonképpen azt állítod, hogy az ember a kutya tulajdona, a kutya tárgyként tekint rá és úgy is bánik vele, illetve személyes szabadságában is korlátozza. :D


1) "Nincs kutyám, viszont..."

Na látod. Mivel nincs kutyád, ezért csak belegondolni tudsz mindezekbe, de fogalmad sincs róla hogy valójában milyen az élet egy kutyával, csak találgatni tudsz, és valamilyen oknál fogva csak a rosszat látod benne. Gondolom ez nálad a kutyák utálatából fakad, és bárki bármit mondhat itt, te sosem fogsz másként tekinteni erre a dologra. De azért koptatom én is kicsit a billentyűzetemet a kedvedért, hátha:


2) "Felmerülnek az alábbi gondok nálatok?"

Egy kutyás számára ezek nem gondok, hanem feladatok, teendők, amik a kutya tartásával együtt járnak. Egy gyerekkel is pont ugyanennyi, vagy még több "probléma" van egyébként. De aki szeretne porontyot, az igenis vállalja érte a felelősséget, vállalja hogy eleget tesz ezeknek a teendőknek. Ugyanígy, aki kutyust szeretne, az tudja hogy mit vállal, és nem esik nehezére gondoskodni az állatáról.


3) "Lehet kinn tornádó erejű szél, trópusi vihar, szakadó hóesés, lehettek éppen lázas betegek.."

Na látod, épp ezért becsüld meg a kutyás embereket, hogy ők ilyen kemények, igazi hősök, akik saját érdekeiket és bajaikat félretéve képesek előtérbe helyezi egy másik élőlény igényeit. Szerinted ez őrültség, szerintem pedig önzetlenség, és szeretet. De az biztos, hogy néhány emberben nincs meg ez az önfeláldozókészség. Nem is baj ez, ők akkor ne tartsanak kutyát.


4) "nem lehet spontán programokon részt venni (pl. beülni egy esti moziba), mivel haza kell érni kutyát WC-ztetni"

Ezt nem tudom honnan veszed, nyilván nem sok fogalmad van a kutyák működéséről. Nem kell ám őket óránként pisiltetni, nyugodtan belefér az a mozi. Max. előbb hazamész, megsétáltatod, és utána mész a moziba. Gond megoldva.


5) "folyamatos kutyaugatás, a kutyaürülék, tömbházi lakásoknál a lépcsőházban jelentkező kutyaszőr"

Kitűnő példákat hoztál a felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartókra. Nyilván neked még csak rossz tapasztalatod volt e téren, de megnyugtatlak, nem minden kutyás ilyen ám. Nem valami fair a kollektív bűnösség jegyében a normális kutyásokat is leírni, pár hülye miatt. Ennyi erővel, ha én pl. ismerek egy meleg srácot, aki irtó nagy bunkó és ráadásul egy piti tolvaj, akkor joggal gondolhatom-e azt, hogy az összes többi meleg ugyanilyen? Ugye, hogy nem tűnik igazságosnak? Te pedig ugyanezt csinálod, találkoztál néhány legalja kutyatartóval, és feltételezed, hogy mind olyan...


6) A "barátok, családtagok" ponthoz annyit fűznék hozzá, hogy valószínűleg senkinek nincs ilyen súlyos kutyafóbiája mint neked. Ebből kifolyólag, nincs olyan, hogy valaki a kutyád miatt nem látogat meg. Max. megkér udvariasan hogy vidd át másik szobába amíg ő ott van. De ez is ritka, az emberek általában megértőek másokkal, tisztelik a rigolyáikat, szokásaikat, főleg ha ismerősökről van szó. Senki nem olyan bunkó, hogy ha valami nem tetszik neki, akkor a családtagját vagy barátját elkezdi kerülni emiatt.


7) "Jogszabálysértő póráz nélküli sétáltatás"

És ez hogy kapcsolódik a kérdéshez? Vagy csak úgy leírtad mert eszedbe jutott a kutyák kapcsán? A kérdés elvileg az volt, hogy nem érezzük-e magunkat a kutyánk rabszolgájának, és hogy hogy birkózunk meg a nehézségekkel. A póráz nélküli sétáltatás milyen nehézség, és kinek? Aki akarja, elengedi, aki pedig nem, az nem. Nem értem a problémát.


8) "Egy kutyás háztartásban sokkal nagyobb a kosz és a fertőzésveszély, ezért többször kell takarítani."

Ebből kifolyólag, ezeknek az embereknek erősebb az immunrendszerük, az idegrendszerük és a tűrőképességük is. És ami a legfontosabb, hogy egyáltalán nem lusták takarítani. :D Miért baj ez neked? Hadd takarítson többet, akinek ez nem okoz gondot.


9) "kutyáknak van egy bizonyos szaguk, amely mindig érezhető"

Én kifejezetten szeretem a kutyusom illatát. Szerintem sok gazdi érez még ugyanígy. Ha valakit szeretsz, akkor annak sosem szaga van, hanem illata. Ha a barátod, barátnőd hazaér csurom izzadtan, büdösen pl. futás után, az ember akkor is megöleli őt, nem pedig belöki a tus alá, hogy "innye debüdös vagy, először fürdjé le majd utána tárgyalunk"... :D


10) "Az ott élők ezt már valószínűleg nem érzik, mivel az idők folyamán már adaptálódott számukra a kutyaszag, de egy kutya nélkül háztartásban élő személy ezt már méterekről megérzi. És a szag beleivódik mindenbe, a ruhákba, bútorokba, textíliákba."

Én teljesen ugyanezt gondolom a dohányosok háztartásáról, és borzalmasan zavar, de kutya ügyben meg kell hogy cáfoljalak. Lehet szörnyülködni, én egy 14 négyzetméteres kollégiumi szobában lakok egy közepes-nagytestű kutyával. Ha konkrétan beleszagolok a szőrébe, akkor érezni csak az ILLATÁT. És mivel nem állandóan itt vagyok mint valami kis bunkerben, van hogy elmegyek és mikor hazajövök, a friss levegőről belépve, akkor sincs kutyaszag egyáltalán. Elég gyakran szellőztetek, lehet hogy ez is közrejátszik ebben. De jönnek sokszor rokonok, barátok is, itt alszanak. Amikor belépnek, az az első kérdésem, hogy nincs-e állatszag, és mondják is, hogy abszolút semmi, és kellemesen csalódtak. Pedig ők nem állattartók. Csodálkoznak is rendesen, a legtöbben arra számítottak eddig még mindig, hogy kicsit büdi lesz majd. :) Ehhez képest, a szomszédom meg dohányos, ha visszajön a dohányzásból, akkor órákig bűzlik az előszoba, Az összes ruhája olyan szagú, meg a szája is gondolom. Undorító. De emlékszem, múltkor te is mondtad, hogy ellenzed a dohányzást. Ezt az egy tulajdonságodat igazán szimpatikusnak találom egyébként. :D


11) "lehet akármilyen jól nevelt egy kutya, bizonyára akkor is előfordul, hogy tönkretesz, szétrág valamilyen tárgyat vagy egyéb kárt okoz, netalán az ürüléket és/vagy vizeletet engedi a lakásba"

Ezt a baromságot meg honnan veszed? Hogy mersz ilyen kijelentéseket tenni, mikor fogalmad sincs a kutyákról?! Milyen tapasztalatok alapján állítod ezt?

Tudod, a jól nevelt kutya ismérve pont az, hogy nem rongál, és nem csinál be. Ha te ennek az ellenkezőjével találkoztál, akkor az nem egy jól nevelt, megfelelően foglalkoztatott kutya volt. Elhiszed, hogy az én kutyám SOHA semmit nem tett még tönkre?


12) "Valahogy én nem szívesen ülnék olyan autóban, amelyikben egy kutya ül vagy ült."

Ez megint csak igény kérdése, mi mindig letakartuk az ülést, és úgy tettük rá a kutyát. A maradék szőrt pedig kitakarítottuk, mielőtt valakit szállítottunk volna autóval. Akit ez zavar, boxban is szállíthatja amúgy a kutyáját.


13) "Utazás, nyaralás" ponthoz

Tévedsz, elég sok kutyabarát hely van manapság, és bizonyos repülőkön is lehet már szállítani őket. De sokan amúgy is kocsival mennek, úgy a legkényelmesebb. És aki nem akarja magával vinni, az pedig beadhatja kutyapanzióba, nagyon jó helyek vannak erre a célra is. Hallottál már erről? Különben meg, a többségnél családtag a kutya, és ha együtt mennek nyaralni, akkor természetes, hogy a kutyára is időt kell fordítani és alkalmazkodni kell.


14) "anyagi ráfordítás" ponthoz

Jól mondod, tényleg egoista vagy! Bár az önző szót én találóbbnak gondolom. De még ha így is vagy vele, akkor sem értem, hogy miért zavar, ha mások nem azok. Ha valaki nem sajnálja a pénzt egy kis állattól, akit szeret. Az önzetlenségnek sok formája van, ez az egyik, amikor nem csak a saját érdekeidet tartod szem előtt, hanem egy másik érző lényét is. Sajnos nem sok emberben van meg ez a fajta szeretet és önfeláldozókészség, ezért is tart most az emberiség ott, ahol.


UI: Szépen kérlek, foglalkozz inkább a saját dolgoddal. Miért kell neked a kutyásokba beleállni? Ő életük, hadd éljék úgy ahogy ők akarják. Fogadd el, hogy nekik veled ellentétben hatalmas szívük van, és ezért cserébe rengeteg szeretetet is kapnak a kutyájuktól. Nekik nem fáradság egy másik élőlényről gondoskodni, költeni rá, takarítani utána stb. Ezt értsd meg. Ők boldogok így, keress valami hobbit te is. Amint megtalálod a saját boldogságodat, nem lesz majd kedved másokkal foglalkozni, hidd el. Mert én sajnos úgy érzem, csak az irigység beszél belőled, meg az unalom. Nem létezik, hogy egy egészséges embert ennyire irritáljanak más emberek szokásai/ kutyái.


Amúgy most már kíváncsivá tettél: más állatok (pl. cicák) tartásával kapcsolatban is ilyen ellenérzéseid vannak, vagy csak a kutyák szúrják a szemedet?

2017. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!