Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kutyám majdnem meghalt,...

Csuporka22 kérdése:

A Kutyám majdnem meghalt, műteni kellett. Szerintetek mit tegyek? A többi lent

Figyelt kérdés

Tehát tegnap amíg kiengedtük a 2 kutyát wc-re addig zeus lelépett. Úgy átugorja a kerítést, mint a semmit. Na most, mikor párom elkezdte hívni, kb. 20 perc múlva haza is jött, feküdt a kerítés oldalánál. Valami, vagy valaki átszúrta a mellkasát annyira, hogy egy artériába vágott. Nem is kell mondani a kiskutya majdnem elvérzett, így be a Kiskunfélegyházi állatorvoshoz, ott infúzióra kötötték. Mondta a doki hogy várjuk meg míg az infúzió lecsöpög, hátha jobban lesz és tudja műteni. Szegény nem lett jobban. a Doki azt mondta, hogy ő így nem tudja műteni, nem meri altatni, mert nem hiszi hogy felébredne belőle. Vigyük Pestre az Állatorvosi Tudományegyetem kórházába. Adtak az útra 1 liter infúziót, nekem meg végig szorítani kellett neki a kötést, hogy nehogy elvérezzen. Na most úgy fogadtak, hogy az ügyeleti díj 30.000 forint. Oké, nem probléma csak mentsék meg a kutyánkat! Bejött a sebész, felvette az adatokat, Zeus addigra már remegett, vért hányt. Azt hittem hogy ott hal meg a szemem előtt. A lényeg annyi, hogy mikor Dr. Úr vette fel az adatokat, azt mondta, hogy ez kb. 100- ezer forintba fog kerülni. Ma beszéltünk az ügyeletes doktornővel, aki azt mondta Zeus az intenzíven van, mert nagyon rosszul van szegénykém. véres hasmenése volt. Végülis a Doktor Nő azt mondta, hogy az, hogy az intenzíven van plusz 25000 forint naponta. de Zeusznak még 2-3 napot maradnia kell ott minimum. Mi ennyi kiadással nem számoltunk, még a 100 ezret is úgy fizetnénk, hogy az összes pénzünk ami van, azt odaadnánk és akkor nem marad egy forintunk se és az a kevés arany is a zálogházban, de a plusz 75000-100000 forintot sehogy se tudjuk megoldani. Szerintetek mi van akkor ha nem tudunk fizetni? Van lehetőség egyáltalán részletfizetésre? Visszaadják a kutyát? Nagyon-nagyon szeretem Zeust, nem akarom elveszíteni. Ebben az évben már 2 kedvenc kutyámat elvesztettem zeust már nem bírnám ki. Szerintetek mit tegyek? :-(

Még az sem biztos, hogy életben marad, de sokat imádkozom érte



2017. dec. 2. 19:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Kérj részletfizetést, kölcsönt ismerősöktől, add el pár cuccod stb..

Nyilvánvalóan kifizetném vhogy a költségeket, csak a kutyám maradjon életben, ha kell nem eszek...


Off:

Erre találták ki pl.a biztosítást, pár ezer forint havonta, és kifizették volna ezt a költséget. Vagy előreláthatólag félretenni egy 1000-est havonta, mert bármikor bármilyen költség közbe jöhet. Nekem pl.elcsúszott a kutyám, neki egy éles tárgynak, konkrétan leszakadt a bőr. Műteni kora miatt nem lehet, így 3 felé gyógyszert és kenőcsöt használunk, de a biztosítás fizeti.

2017. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos az egyetemen durva árak vannak.

Első sorban beszélj az orvossal, milyen lehetőséget adnak a fizetésre.

2017. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Fogtok részletfizetést kapni(van rá lehetőség, tudom), Zeusz meg fog gyógyulni,... de könyörgöm, vigyázzatok jobban a kutyáitokra, évente 2-3 kutyát elveszteni egy kicsit túlzás!

Jobbulást Zeusznak!

2017. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%
Old meg valahogy! A kutya a te felelősséged! És minden cselekvése a te felelősséred! Ez az állapot a te trehányságod, felelőtlenséged miatt alakult ki! Akkor vállald és hozd helyre!
2017. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Te miről beszélsz? Milyen trehányság? Jól elvolvasta, amit írtam? Köszönöm, nélküled is tudtam, hogy meg kell oldani valahogy. Nagyon okos vagy, köszönjük Emese!

Visszatérve a tehányságomra: 1. Én nem voltam itthon képzeld el! A párom volt itthon velük és ha jól elolvastad, amit írtam, akkor láttad, hogy PISILNI-KAKILNI lettek kiengedve Szundival együtt. Zeus átugrotta a kerítést és elszökött. Amit párom egyből észre is vett, de Zeus a kiabálásra sem jött csak 20 perc múlva. Szóval akkor ebben mi a trehányság? Egyébként meg csak az olyan kommentekre vagyok, kíváncsi, amik segítenek a kérdéseimet megválaszolni. Azt hogy ennyi kutyát vesztettem el, a szomszédoknak köszönhető, mert valamelyik szeret lövöldözni, de ez egy másik téma

2017. dec. 2. 21:11
 6/27 A kérdező kommentje:
A pénzt midenféleképpen kifizetem, de egybe nem tudok 200.000 forintot. Nekem fontosabb a kutyám, nagyon sok mindennél, ezért sem szeretem, mikor olyanok, mint a kedves utolsó ilyen bunkók. Az legtöbb ismerősöm úgy néz a kutyákra, hogy -"Hát ez csak egy kutya!", majd lesz másik. Pedig van kutyájuk nekik is. Nem hiszem, azokon kívül, akik tényleg családtagként szeretik a kutyájukat, ezeken a torúrákon keresztül mentek volna, amit tegnap átéltünk. Nem érdekel a pénz, de a semmiből nem tudok +100 ezret összeszedni 2 nap alatt. Én az összes pénzemet és az értékeimet is odaadom, ezért a műtétért, úgy, hogy Karácsonykor azt sem tudom mi lesz velünk, vagy párom hogy fog bejárni dolgozni. Szóval itt nem arról van szó, hogy nem akarom, hanem arról hogy nem tudok ennyit kifizetni. Ezért is kérdeztem, hogy milyen opciók vannak
2017. dec. 2. 21:27
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

#5

Én nagy kutyabarát vagyok és őszintén nagyra becsüllek, hogy mindent megtesztek a kutyátokért.

De ne haragudj, ha tudjátok, hogy van ilyen szomszéd, akkor

- miért nem jelentitek fel?

- miért nem rendezi el a párod férfi módra?

- miért tartjátok felügyelet nélkül a kutyát, hozzáférhető helyen?

- ha tudjátok, hogy a kutya átugorja a kerítést és egy ilyen elmebeteg van a közelben, akkor miért mehet ki egyedül a kutya?

- miért nem csináljátok meg kutyabiztosra a kerítést?

- miért akar az a kutya meglépni? Ivartalanítva van?

Még tudnék feltenni kérdéseket, de nem játszom az idegeiddel, csak amiket felsoroltam azok betartásával nagyobb biztonságban lennének a kutyáitok.

2017. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Fognak adni részletfizetést. Ha netán mégsem, akkor

1. személyi hitel banktól

2. ismerőstől, családtagtól kölcsönkérni

3. eladni vagy zálogba adni valamiteket


Drukkolok, hogy meggyógyuljon a kutyus!


Viszont a kerítést meg kellene csinálni ezek után úgy, hogy ne tudja átugorni és kiszökni, mert látod, mi lehet a vége :(

2017. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Konzultáljon az otthoni és az egyetemi doki egymással a te kérésedre, hogy az intenzív után a helyi doki megműti e, mivel akkor nem kell a bent tartózkodást fizetni utána, nem kell nektek felrohangálni és fele annyiból megússzátok a műtétet is, ha az otthoni vállalja.

Részletfizetésben egyezzetek meg.

2017. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
45%
Itt nem a szomszédot kell hibáztatni. A kutya nem szökhet! És kész! Ezen nincs mit tovább ragozni! Minden kár, amit okoz, minden sérülés, amit szerez, csak a gazdája felelőssége, amiért hagyta, hogy szökjön! Ha a kutya hajlamos arra, hogy meglépjen, akkor meg kell csinálni normálisan a kerítést vagy meg kell nevelni a kutyát. Persze tudom, ezekre is lesz valami remek, értelmes kifogásod.
2017. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!