Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szajkózzák ezt itt sokan?

Miért szajkózzák ezt itt sokan?

Figyelt kérdés

"Hogyha kutyát veszel 15 évig minden nap, ha esik ha fúj ha beteg vagy vinni kell sétálni, tanítani kell!!! Minden nap, ha nem kertes házban vagy akkor napi 5x viszed sétálni!!”

Ha kinti kutya semmi baja nem lesz ha nem sétál minden nap. Heti párszor szerintem elég. Oké, hogy évekre szóló felelősség, de azért nem ennyire véresen komoly, hogyha 1 nap kimarad akkor annyi neki.

Szerintem mindenkinek van olyan, hogy, beteg, nagyon hideg van vagy csak fáradt és nincs kedve elvinni sétálni. Vagy nincs kedve kutyázni, nem?



2017. dec. 20. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Persze hogy van. Csak sokak nem azért nem foglalkoznak a kutyával mert épp betegek, vagy kedvük nincs, hanem carnak az egészbe bele. Kutya ki van bacarintva a kertbe, "majd kifutkossa magát" azt jóvan'. Rengetegen csak kerti dísznek tartják a kutyájukat, anyámék kutyája pl soha nem lépte még át a kertkaput. Agresszív frusztrált kis dög is lett belőle. És ez csak a séta hiánya, a nevelés és képzés kettősét még csak meg se említettem. Az ilyenek ellen emelünk szót mi.


És igenis ennyire véresen komoly. Csak az tartson kutyát aki komolyan is gondolja, nem pedig a kert végébe dobja ki, és a szerencsétlen csak akkor látja a gazdáját, amikor az enni ad neki. Nem kötelező a kutyatartás.

2017. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem "szajkózzák".

Pl. ha szóba kerül, én mindig leírom, hogy kb. hetente 3-szor sétálunk a kinti-benti kutyámmal, és még senki nem szólt le miatta. Ugyan "normális" méretű kert van, ahol játszhatunk is (tehát nem egy kocsibeálló méretű), de nem nagyon szaladgál benne egyedül, kb. az ideje 90%-át a teraszon tölti.

De egy lakásban tartott kutyát tényleg naponta háromszor le kell vinni, akkor is, ha beteg vagy, meg akkor is, ha el akarsz utazni egy napra / egy éjszakára valahova... Én ezért nem is vállaltam lakásba kutyát.

Amikor a mostani kutyám kicsi volt, és még benn volt egész nap, és 2 óránként ki kellett vinni, én meg pont lázas lettem és szédültem, és akkor az is nehezemre esett, hogy 10 percre kilépjek a kertbe, nemhogy lemenjek az utcára:S

Sokan viszont úgy vannak vele, hogy egy kerti kutyának minek sétálni? Nálunk, kertvárosban kb. 2 kutyát sétáltatnak rendszeresen - jó, egy párat nyilván elvisznek kocsival messzebbre (mi is ezt csináljuk), de a nagy részük csak elvétve jut ki a kertből.

2017. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak, akik azért kérdeznek, mert tudni szeretnék, hogy mire számítsanak, ha belevágnak a kutyatartásba.

Én magam is azt ismétlem és mondom minden ismerősömnek, aki kutyát akar venni/befogadni, hogy jól gondolja meg, mert nagy felelősséggel jár.

Csak nézz szét a saját környezetedben! Olyan körülmények között élnek kutyák, hogy sírni tudnék. És nem az éhezésre gondolok.

Bámulnak ki a kapun és várják haza a gazdit, aki jobb napokon megsimogatja a fejét, ad neki enni, aztán ennyivel el is van intézve a kutyatartás. Ez szenvedés a kutyának.

Aztán van a másik kedvencem, aki panaszkodik, hogy hülye, meg neveletlen a kutyájára. Mindenért a kutyát hibáztatja. Soha nem a kutya a hibás! Olyan jó lenne, ha ezt végre megértenék az emberek, hogy a kutya nem lesz aranyos, játékos, ölelgetni való angyalbögyörő, ha nem családtagként kezelik.

És igen, a sétáltatás. Ha a kutya nincs lefáradva, nem dolgoztatjuk az agyát, frusztrált lesz, rombolni fog és nyugtalan lesz.

Nem arról van szó, hogy ne lehetne 1-2 napot séta nélkül tölteni. Mindenkinek közbejöhet valami, ami miatt nem tud a kutyával sétálni. De ne váljon rendszeressé, mert a kutya nem kerti dísznek való.

A lakásban tartott kutyánál természetesen nehezebb a dolog, hiszen nekik nincs hol a dolgukat végezzék.

Nem véletlenül szajkózzák ezeket az emberek!!! Aki nem vállalja a kutyával járó terheket, annak ne legyen kutyája.

2017. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha nem kertes házban van, jó esetben 15 évig napi háromszor le kell vinni, ha lázas vagy, ha fáj a fejed, ha kibicsaklott a bokád, vagy ha "nincs kedved kutyázni". Mert mégis hova végezze a dolgát? Sok elmeháborodott pelenkázik, mert lusta megmozdulni. Igényesség semmi. Talán ezért "szajkózzák" a felelősséget. Érthető számodra???
2017. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aki panelban él az oké, hogy leviszi minden nap 3x. De aki kertesházban él nehogy már bűntudata legyen mert csak heti 2x setaltat.
2017. dec. 20. 19:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg van itt az oldalon jópár túlkapás, de azért ebben sok igazság van. Lakásban mindenképpen kell a minimum napi 3 séta, másképp hova ürítsen? Kertben meg attól függ, milyen kutya és mennyi másfajta foglalkozásban van része. A kutya társas lény, az nem járható út, hogy kint van egész nap a kertben és emellett annyit van a gazdival, hogy heti 3x sétál. De ha legalább a lakásba bejöhet, az már más, legalább nincs egyedül egész nap, még ha nem is vele foglalkoznak. Az sem mindegy, hogy milyen kutya. Egy munkakutyának nem lesz elég a heti 3 séta. A felsorolt kifogások nagy része meg olyan dolog, hogy ennyi erővel mindig lesz valami, amit fel lehet hozni, hogy ne kelljen sétálni a kutyával. Az év nagy részében túl hideg van vagy túl meleg, fáradt is leszel szinte mindig, hiszen ott a munka és a család, kedved meg nyilván nem lesz minden nap 15 évig, de ha elkezdesz a most nincs kedvem kifogással élni, akkor ez egy öngerjesztő folyamat és egyre kevesebbet lesz kedved hozzá. Ha nincs kedvem, akkor csinálok valami mást vele, mint eddig, például tanítás helyett csak sima séta vagy labdázás, de mindig van valami. A betegség az más, az tényleg érthető ok, de ha tényleg minden nap viszed, akkor is, ha hideg van, akkor elég edzett leszel ahhoz, hogy alig legyél beteg.
2017. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én feküdtem kétoldali tüdőgyulladással 3 hetet úgy, hogy felkelni se bírtam az ágyból, folyamat lázas voltam, a wc-re fizikai erőlködés volt elmászni. A kutya annyit látott, míg kiborítottam neki a kaját, és visszakúsztam majdnem négykézláb az ágyig. Az orvos is be akart már fektetni, csak a kutya miatt nem engedtem.


Erre egyik ismerősöm közölte, hogy ha nem sétáltatom a kutyát, akkor inkább cserepes növényt se tartsak, mert egy felelőtlen sz. rházi g. ci vagyok, és semmilyen élőlény nem való nekem, sőőőőt. Azt persze nem ajánlotta fel, hogy esetleg eljönne mást nem, napi egyszer fél órás sétát beiktatni, vagy bármit.

Sajnos az említett ismerős azóta rokon is, de sejtheted, mennyire jó a viszonyom vele. Kérdéses kutya amúgy túlélte ezen viszontagságokat, boldog, kiegyensúlyozott eb (bár tény, hogy akkor nem volt az, és amit szétszedhetett a kertben, azt szét is szedte).


De a kérdésre rátérve, mi télen, amikor nagyon durván lefagy minden, és csak csúszva lehet közlekedni, nem megyünk minden nap nagyobb sétára - és itt leszögezném, hogy a kutyának sincs rá igénye. Sőt, ha szakad az eső, akkor majdhogynem vontatni kell, hogy legalább egy kis kört tegyünk már - bár ha már elhagytuk a kert határát, akkor szívesen jön. Heti 5× mindenképp elmegyünk sétálni amúgy, ha az idő stb engedi, akkor minden nap. Bent mindenképp játszunk minden nap.

2017. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez akkor szokott előjönni, mikor vki kiír egy kérdést, hogy pl. miért ás/rombol/szökik a kutya a kertből. Aztán kiderül, hogy a kutya kerti dísz, a kérdező meg meg van sértődve. Mi az hogy ő tanítsa meg sétáltassa a kutyát?!

A kertben a kutya nem mozgatja le saját magát! Tehát mozgatás szempontjából is fontos a séta, illetve azért is mert közös időtöltés a gazdival. Az nem jó a kutyának, ha csak naponta 20 percre van veled, amíg enni adsz neki. Mi lakásban tartunk kutyát és emiatt tudom, hogy kivitelezhető a napi 2 nagy séta is(pisiléseken kívül) és igenis, aki akarja, az meg tudja ezt oldani.

2017. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

olyan jó olvasni, hogy más is igy gondolkodik :)

nálunk kertesház van, de ettől függetlenül próbálom minden nap vinni őket sétálni. viszont ha esik az eső, elmarad a seta, helyette bent trükközünk.

ha pedig beteg vagyok, szintén nem megyünk sétálni, viszont a kutyáim megértően bújnak hozzám az ágyban és nem rombolnak szét semmit, ha 5 napig fekszem sem. pedig egy borderről és egy terrierről beszélünk...


viszont, ha kutyát tartunk, azért törekednünk kéne a napi foglalkozásra, amit nem teherként, hanem egy jó szabadidős programként kellene felfogni.

2017. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

"Aki panelban él az oké, hogy leviszi minden nap 3x. De aki kertesházban él nehogy már bűntudata legyen mert csak heti 2x setaltat."


De, lehet bűntudata! A kutyát nem csak a szükségletei miatt visszük sétálni. Élmény neki, kimozdul, csavarog a gazdival, még ha kertes házban is lakik. De ha ezt valakinek magyarázni kell, az már rég rossz. Na az ilyenek - fentebb jól írták - csak kerti dísznek vesznek kutyát!

2017. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!