Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelkiismeret furdalásom van,...

Lelkiismeret furdalásom van, mit csináljak hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves kutyám. Már nem lakom otthon 5 éve, szüleim családi házában lakik.


Csak nemrég döbbentem rá hogy elszaladt az idő, a közepes testű kutyusomnak pár éve van hátra.

Sajnos amikor kicsi volt, engem (mint a legtöbb tinit) a fiúk, bulik, barátnők érdekeltek, vele nem sokat foglalkoztam, de a szüleim igen (szerencsére). Bánom már hogy keveset törődtem, játszottam vele, ha vissza lehetne menni az időben, kijavítanám a hibáimat.

Amikor szerelmi bánatom volt (szinte mindig az volt), dühös voltam az egész világra, szüleimre, talán még rá is, ha jött volna felém, csak elhesegettem őt hogy hagyjon békén.


Nem most, már egy ideje rájöttem hogy az életben mik a valódi értékek, mik azok amik igazán számítanak. Lelkiismeret furdalásom van, mert elhanyagoltam őt, nem foglalkoztam vele.

Akik anno elvették az eszemet (fiúk, barátnők, bulik), már sehol sincsenek, nem is hiányoznak.

Olyan érzés ez, mintha átaludtam volna 10-11 évet és nemrég keltem volna fel.

Szeretem a kutyámat, családtag.

Vettem neki játékokat, mivel öregecske, ezért egy puha takarót, immunerősítőt, Glyco Flexet az ízületeire.

Ezen felül természetesen ahogy tudok, hazamegyek, játszom vele, foglalkozok vele.


De még mindig tart a lelkiismeret furdalás.


2017. dec. 22. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy ezentúl foglalkozol vele élete végéig, nem nagyon tudsz többet tenni.

Legyél vele, amennyit csak tudsz. Nagyon hálás és boldog lesz ezért.

2017. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid foglalkoztak vele, akkor nem kell hogy lelkiismeret furdalásod legyen. Most pedig foglalkozz vele amennyit csak szeretnél és tudsz, biztos ennek is örülni fog.

Ő úgysem a múlton rágódik, nem haragszik rád vagy ilyesmi, meg nem szomorú, hogy miért nem foglalkoztál vele többet régebben. Csak egyszerűen boldog, ha most pedig foglalkozol vele. :)

2017. dec. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!