Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Daganat vagy tályog, esetleg más?

Daganat vagy tályog, esetleg más?

Figyelt kérdés

A kutyámon pár órával ezelőtt észrevettem egy hatalmas duzzanatot a nyakán (torkán, áll alatt). Kb. a semmiből jelent meg (vagy ha jelen is volt, észrevehetetlen volt és hirtelen, pár óra alatt nőtt a többszörösére). Nagyon nagy már, tenyér méretű, vagy kissé nagyobb. Kisvárosban élek, ezért félek, hogy az ünnepek miatt nem fog kijönni (vagy nem is fogad) állatorvos. Hiába hajnal van és karácsony, már megpróbáltam felhívni az állatorvost, persze érthető módon nem vette fel. Felhívtam egy ügyeletet (egy másik, nagyobb város állatkorháza, kb. 60km-re tőlünk), hogy mi lehet a baj, meg hogy ha szükséges azonnal elviszem. Azt mondták, hogy sok dologtól lehet, és hogy hiába viszem, ott is csak reggel fogják tudni megnézi.


Aztán eszembe jutott egy fontos dolog, amit a telefonban nem említettem. A szomszéd kutyája tüzel, az én kutyám pedig egy több mint 6 éves Amstaff kan. Alig lehet vele bírni, kitörte a kerítést is. Mivel tüzel a kutya, ezért egy ott lévő másik kutyával is összekapott a kiszökést követően, kb. 1 hete. Az orra tele volt sebekkel, betadine-nal bekentük neki. Nem tudtuk mire vélni, de úgy vettük észre, hogy kissé bágyadt azóta, ma pedig a semmiből megduzzadt az álla alatt. Utána olvastam, hogy verekedés után pár nappal, egy fertőzött seb helyén hirtelen a semmiből kialakulhat a tályog, és hogy ennek előjele a bágyadtság is lehet (nem volt annyira bágyadt, elég aktív volt, de mégsem a szokásos, egyszer bágyadt volt, egyszer meg semmi). Inni iszik (talán többet is, mint szokott), enni úgy, ahogy, de ha iszik vagy eszik, akkor folyik a nyála is (ilyen hosszúkásan csüng). Állandóan követ minket, be jön a szobába is, pedig nem szabad neki (ezeket akkor csinálja, amikor beteg). Mikor megy, kissé csüng neki a nagy duzzanat, tapintása hol keményebb, hol puhább. Ti mit gondoltok?



2017. dec. 25. 02:39
 1/8 anonim ***** válasza:

"és hogy hiába viszem, ott is csak reggel fogják tudni megnézi.


Aztán eszembe jutott egy fontos dolog, amit a telefonban nem említettem"


Én úgy gondolom, hogy ideje visszahívnod az ügyeletes dokit és megbeszélni vele, hogy reggel nála kezdetek, mert a ti dokitokat közel se biztos, hogy be tudod imádkozni a rendelőjébe. Mivel a kutya rosszul van, én nem várnék a bizonytalanra.

2017. dec. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szüleim alszanak és 60km-re van az a város. Most úgy tűnik, a duzzanat ellenére nincs rossz állapotban. Kiment az ajtaján már vagy 2-3x, hallottam ugatni is. Holnap reggel felhívjuk az állatorvost.
2017. dec. 25. 04:09
 3/8 A kérdező kommentje:
*Ma reggel
2017. dec. 25. 04:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ébreszd fel a szüleidet. Ha a kutyádból ömlene a vér, akkor is hagynád őket aludni? Lehet allergia is valamire. Megvárod míg esetleg megfullad?
2017. dec. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hiába háborogsz, ez nem így megy. Kis gyerek is van, nem lehet csak úgy hajnalban elindulni a nagy világba egy 60km-es útra egy gyerekkel meg egy 35-40 kilós Staffival, hogy aztán ott is várjunk reggelig, hogy valami legyen. 8 óráig voltam fent, óránként figyeltem. Volt az állatorvos, allergiát mondott. Nem tudja, hogy ilyenkor mi válthatta ki. Kapott pár injekciót, szteroid és kálcium.
2017. dec. 25. 13:08
 6/8 A kérdező kommentje:

Na egy kicsit bővebben a mai nap:


Reggelre az orra körül is meg volt már duzzadva, hatalmasra nőtt a feje, még az állatorvos is meglepődött. Szegény Fülöphöz tudnám hasonlítani, olyasmi volt a feje alakja. Az állatorvos dél és 1 óra között jött ki. Egyből allergiára gondolt, bár hogy mi válthatta ki, azt senki sem tudja. Kapott 4 injekciót. Azt hiszem 2 fajta injekciót kapott, kalciumot és szteroidot. Kalciumból rengeteget, ha jól emlékszem 5000milligrammot. Nem igazán javult, 4-5 óra fele még ugyanúgy nézett ki, sőt, a levegőt is már csúnyán vette, hörgött, azon gondolkodtunk, hogy felhívjuk az állatorvost. Aztán hirtelen, nagyon gyorsan elkezdett javulni az állapota. Egyre aktívabb lett, bújt, hogy simogassuk, kiment ugatni, evett, ivott rendesen, a duzzanat a fejéről majdnem teljesen eltűnt (amelyik oldal nagyobb volt ott még látszik, de legalább már kivehető az igazi fejalakja), a nyaka az még elég duzzadt maradt. Most már úgy látom, hogy jobban van, a kedve is jobb lett, csóválja a farkát stb.. Az állatorvos azt mondta, hogy 4 nap is lehet akár, mire lemegy a duzzanat, helyrefog jönni, de ami biztos, hogy nem duzzad tovább, és a jelekből ítélve most már én is úgy látom, hogy nem lesz probléma. :)

2017. dec. 26. 04:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, lehet más problémája van a kutyádnak de a napokban altatták az én kutyámat limfóma miatt... Ilyen tünetei voltak neki is a nyáron hogy a nyakánál volt egy nagy duzzanat, nyála folyott és a szeme is váladékozott...
2017. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az enyém már jól van. Egy picit még duzzadt a nyaka, de már szinte észrevehetetlen. A feje kb. 2x akkora volt, a formája kivehetetlen volt, mintha más kutya lett volna. Neki vizenyős most is, szóval csak szimplán feldagadt. Daganat nem megy le ilyen hirtelen és ilyen mértékben, pont amikor rengeteg kalciumot és szteroidot kapott. Már szaladgál, ugat, játszik, rosszalkodik. Annyi, hogy most kicsit megy a hasa, de ez lehet a kezelés vagy az allergia miatt.
2017. dec. 28. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!