Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteg kullancs van bent a...

Rengeteg kullancs van bent a házban is, mert a kutyák bent alszanak. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Nap közben kint vannak, de éjszakára bejönnek.

Belőlük is szedtem már ki kullancsot, de az ágyon is találtam.

Reggel a felsőmön mászott egy, most meg éreztem, hogy valami csikiz a pizsamám alatt a lábszáramon - azaz a lábamon mászott.

Az enyhe idő az oka?

Tudok tenni valamit?

A kutyákmindenképpen bent alszanak, ennek több oka is van.

Van vmi illat pl. amit nem szeretnek a kullancsok?



2017. dec. 26. 14:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Amúgy geránium, nem germánium, az kicsit más. De egyik sem jó kullancs ellen!
2017. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Van állatorvosunk, de azért számítottam ilyen jellegű megjegyzésre.

Nem "ennyire nincs keret", de havi több tízezer azért nincs.

Ha mindenhol ilyen jól élnének a kutyák, mint nálam, ez egy szép világ lenne.

Hogy miért vannak?

Mert ők az életem.

Talán nem kéne ebbe is belekötni, d sokszor tapasztaltam már, hogy állatvédő, állatbarát emberek itt ilyen megjegyzéseket kapnak, mintha még ők lennének állatkínzók.

Mindegyik mentett kutya. Ha én nem vagyok, már valószínüleg nem is élnének, vagy éhezve járnák az utcákat. Itt jó húsban vannak, oltásaik megvannak, szeretve vannak, mindenük megvan.

Arról nem beszélve, hogy követem a helyi menhely tevékenységét és időközönként adakozni is szoktam. Semmi hely nincs náluk.

Szerintem akkor szóljon be, aki beszólt, ha legalább annyit tett az állatokért, amennyit én már tettem.

A macskát, aki eljár, ivartalaníttattam. A saját 3 nagy kutyám mellett a semmirekellő szomszéd kutyáját is etetem, már erőmön felül, mert falun lakom, autó nélkül, betegen. De ők az elsők.

2017. dec. 26. 16:23
 13/26 A kérdező kommentje:

Olvastam róla egyébként időközben, köszönöm.

Inkább kiegészítőnek ajánlják, bár van, akinek egyáltalán nem vált be, de ugyanezt leírják a drága cseppekről, hogy Frontline után is egy rakás kullancsot szedtek ki a kutyákból.

2017. dec. 26. 16:25
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
felmerül bennem a kérdés hogy ha nem viselik el a nyakörvet akkor hogy sétáltatod őket? Márpedig séta nélkül nem igazán teljes az életük bárhogy hitegeted is magad.
2017. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
95%
Hja, eteted a fél város állatait, meg kutyákat mentesz, akkor legyen pénzed megvédeni az életed értelmeit a kullancs okozta fertőzésektől is! Igen, van büdös szagú kullancsriasztó - embernek, attól pedig a kutya is tüsszögőfrászt kap.
2017. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%
:(
2017. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

Ne adakozz és ne etesd más kutyáját, hanem a már meglévő saját kutyáidra fordítsd ezt a pénzt.

A kullancs életveszélyes lehet, ha pl. Lyme-kórt vagy babéziát kapnak a kutyák tőle, melyekbe kezelés nélkül belehalnak (de lehet, hogy kezeléssel is). Rád nézve is veszélyes a Lyme, de kaphatsz agyhártyagyulladást is a kullancsoktól.

Nem szabad tehát félvállról venni a problémát. Annyi állatot vállalj csak be, amennyit el tudsz tartani, a kullancs elleni védekezés alapellátás.

Nekünk a Foresto nyakörv vált be a kutyánál, a cicának spot-ont használok. Ha a nyakörvet nem tűrik (bár hozzá lehet szoktatni minden kutyát...), akkor Bravecto tabletta vagy spot-on cseppek a megoldás.

Alternatív megoldások semmit sem érnek sajnos.

2017. dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Exspot csepp - én ezt használom, 3 hetente. Azóta nincs élősködő (lekopogom). Muszáj sűrűn, mert a Duna mellett lakunk és a parton is sokat sétálok velük.


Insecticide2000 - Dobermannos ismerős ajánlotta, ő higít rajta és befújja pár hetente a kutyáját. Szerinte jó. Én nem mertem próbálni, ezen inkább nem spórolok. Meg is halhatnak a kutyák a rohadt kullancsok miatt!!! Nem játék!!!

2017. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Mi ezt használjuk:

[link]


Évek óta nem volt a kutyákban kullancs. Most olcsóbban lehet megvenni.

Valószínűleg a kijárós cicád hozza a házhoz a kullancsokat, mert ők mindenféle bozótosban mászkálnak, ahol rájuk ragadnak az élősködők.

Mi szoktunk erdőben túrázni, ilyenkor magunkra és a kutyák nyakörvére is cseppentek geránium olajat. Nem szoktunk kullancsosak lenni, de hogy ez a geránium olajtól van-e, azt nem tudom :)

2017. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

Nemcsak advantix és frontline van a világon. Pl. Fipronil hatóanyagúakból ottvan a Fipromax spot on, 20-40 kilós kutyára 1000 ft/kutya ha 10 db-os csomagban veszed, és 4 hétre megvan oldva védelem.


De a leggazdasággosabb védelem a nyakörv. Minden kutyát hozzálehet szoktatni a nyakörvhöz, csak idő, türelem és jutifalat kérdése.


A kullancs és bolha elleni védekezés ugyanolyan alap mint a féreghajtás, kombi és veszettségelleni oltás. Hiába van 3 kutyád, ha ezeket nem kapják meg egyen sem segítettél! Ne etesd más kutyáit, és ne támogasd a menhelyet, amíg a saját kutyidnak nemtudod megadni a minimumot. Utánna ha jut, a maradék pénzedből, idődből lehet mások kutyáit és a menhelyet támogatni. Szép dolog az állatvédelem csak ahogy csinálod értelmetlen, sok kutyának segítesz de egyet sem mentesz meg!

2017. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!