Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteg kullancs van bent a...

Rengeteg kullancs van bent a házban is, mert a kutyák bent alszanak. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Nap közben kint vannak, de éjszakára bejönnek.

Belőlük is szedtem már ki kullancsot, de az ágyon is találtam.

Reggel a felsőmön mászott egy, most meg éreztem, hogy valami csikiz a pizsamám alatt a lábszáramon - azaz a lábamon mászott.

Az enyhe idő az oka?

Tudok tenni valamit?

A kutyákmindenképpen bent alszanak, ennek több oka is van.

Van vmi illat pl. amit nem szeretnek a kullancsok?



2017. dec. 26. 14:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%

Na igen, vannak olcsóbb cseppek, mi 2000 ftosat használunk, mióta ezzel csepegtetem őket nincs bennük kullancs. Ez 3 kutyára kerek 6000 ft havonta, szóval nem tízezrek. De még ettől is olcsóbban lehet venni más fajtákat. Rokonomék valami szlovák vagy milyen spot ont vesznek, egy ismerősük hozza. Pontosan ugyanaz a hatóanyag, mint az itthoniakban, egy doboz 4000 ft és vagy 6 db van benne, de állítólag piacokon is kapni lehet elvétve. Csak meg kellene próbálni megkeresni a megoldást, nem itt siránkozni.

Egyébként, nekünk volt babéziája a kutyánknak. 100 000 ft-ot fizettünk ès vagy 3 hónapig minden héten dokihoz jártunk, mert valami lett a májával is. Nem játék ez a betegség, meg az összes többi sem.


Arra meg nem is mondok semmit, hogy arra nem vagy hajlandó, hogy a kutyád érdekeiben hozzászoktasd őket a nyakörvhöz. Minden kutyát hozzá lehet. De ha egy kutyára, akin még sosem volt nyakörv, ráraksz, aztán kikötöd vele, mit vársz? Szerinted nem fog hisztizni?


Beállíthatod magad akármilyen felelős állatartónak, de ez több sebből is vérzik. Ha a nyakörvet nem tűrik, hogyan jártok sétálni? Mert ez kertben tartott kutyáknak is kell, hogy érjék ingerek, ne egy kertbe zárva élje le életét (legyen akármekkora kert) . Ha arra nem tudod megtanítani őket, hogy nyakörvben ne fojtsák meg magukat, akkor felmerül a kérdés, hogy egyáltalán tanítod-e őket? Ez fontos, hogy agyilag is le legyenek fárasztva.


Mellesleg, mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója elér. Ha a saját kutyáidnak az alapvető dolgokat nem tudod megadni (a kullancs elleni szerek egy normális gazdánál ide tartoznak) , akkor ne jótékonykodj, ne etesd a szomszéd kutyáját.


Ahhoz a részhez, ahol állatmentői "munkádat" fejtegeted, csak annyit fűznék hozzá, hogy 2 kutyám van és 3 macskám. A kutyák prémium tápot esznek (Brit Care lazacos) a macskáknak főzünk (általában húsokat) . Emellett viszünk adományokat a helyi menhelynek (tápokat, takarókat, kutya felszereléseket, jutalomfalatokat) . Múltkor egy óriási kidobott kutyát fogadtunk be, és kerestünk neki igazi gazdit. Amíg itt volt, bizony vele is rendszeresen jártunk sétálni, játszottunk, tanítottuk, chippet olvastattunk benne, dokihoz vittük, kapott féreghajtót, cseppet magára, mert nekünk ezek alapvető dolgok, nem is említésre méltók.


És nem attól lesz valaki jó gazda, hogy jótékonykodik agyba-főbe, de a saját kutyáit nem tudja rendesen eltartani.

2017. dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
87%

Mindent megadsz a kutyáknak, csak épp élősködők elleni védelmet nem, olyan szinten, hogy tele van kullanccsal a ház? Ne is haragudj, de nem nekünk hazudsz...


Ha állatmentő vagy és a menhelyen is segítesz, nem is értem, hogy a kutyáidon miért nincs kullancsriasztó, amikor a csapból is ez folyik? Vagy ez is egy újabb kamu?


Azért nem havi több tízezer 3 kutyára venni spot on-t ami kitart 3 hónapig.

2017. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#21-sétálni lehet hámmal is, én is azzal szoktam, mert a nyakörvet nem igazán viseli jól. vagyis inkább úgy mondanám, hogy bármilyen lazán is lehet rajta, ő fulladozik tőle (vagy eljátsza :) ). de a többi stimmt. mi sem hagyunk ki soha egyetlen oltást sem, féregtelenítő, bolha/kullancsirtóért olyan időközönként megyünk, ahogy a doki mondja, hogy kelleni fog.

nem mellesleg annyira azért nem drága a kullancsirtó. nálunk a cseppentős nem igazán jött be a sűrű bunda miatt, de van tabletta

2017. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szia!inkább prívátban írok,mert leszedik a fejem.Én a kutyáimra geránium és levendula 100%-os illóolajat használok é már kb.1 éve és bevált.20-20 csepp plusz kb.fél deci víz keverékével kenem be őket,a gerincük mentén kétnaponta.
2017. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24-es, a kérdezőnek az a problémája, hogy drága a kullancs csepp. Amit leírtál, hogy kétnaponta bekened vele a kutyákat, az még talán drágább, hiszen sem a geránium, sem a levendula illóolaj nem olcsó.

Nem zavarja a kutyákat az illat?

2017. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
24-es vagyok.Úgy vettem észre,hogy nem zavarja őket.Mind a két kutyám allergiás ,ezért váltottam az illóolajokra.Kihullott a szőrük a megszokott szerektől.Pl.frontline,advantix.
2017. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!