Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendőm, ha úgy érzem...

Mi a teendőm, ha úgy érzem nem kapott a kutyám megfelelő ellátást az állatkórházban?

Figyelt kérdés

karácsony előtt a kiskutyámat megharapta egy nagyobb kutya. nagyon vérzett és nem tudott lábra állni. én dolgoztam. apukám volt otthon, levitte a dokihoz aki azt mondta vigye át az állatkórházba. ott felvették a kutyámat. kezelni nem tudták, megvizsgálni is alig, mert fájdalmai voltak a kutyának. röntgent csináltak és kiderült vizes a tüdeje, és a testhője lecsökkent. orvossal beszélni sosem tudtam, de este bementem meglátogatni a kutyám és azt mondták a nővérek semmiképp nem vihetem haza. melegítették egy langyos takaróba és azt mondták másnap megpróbálják megvizsgálni, kitakarítani a sebet..stb.

délelőtt telefonált apukám és akkor mondták neki hogy meghalt a kutyám, nem élte meg a reggelt sem.

először is az a furcsa, hogy nem adtak a kutyámnak vért, amikor láthatóan is rengeteg vért vesztett és így várták el hogy fölmelegedjen a teste. a nagy fájdalmaira csak gyógyszereket kapott. ha jól láttam a papíron talán még egy infúzió volt fölszámolva és mindezért a kínlódásért majdnem 30 ezer forintot kifizettettek velem, ebből kicsit több mint 5 ezer ft volt a vizsgálati díj is. kérdeztem a nővért, hogy miért számolták föl, ha azt mondták megvizsgálni sem tudták? válaszolni rá nem tudott de mondta hogy még csak csökkentést sem lát rajta.

az is felháborító, hogy engem, aki a chip alapján be vagyok regisztrálva, van telefonszámom meg minden adatom, nem is értesítettek volna az eseményekről!

egyszerűen nem tudjuk magunkat túltenni ezen.

kihez lehetne ezzel fordulni? érdemes?



2017. dec. 27. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

EZZEK Pénzéhes köcs*gök!

Én a te helyedben bemennék, és nagyon kiosztanám őket.

Fulladjanak meg a harmincezer forintjukkal.

2017. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Egyépként biztos lehet valamit kezdeni ezzel, de nemtudom a pontos menetét, nézz utána, kérdezősködj.
2017. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, ha sokkos állapotban van a kutya, amíg nem sokktalanítják, nem tudják kezelni.

Kérhetsz panaszkönyvet és leírod, mik a kifogásaid. A felettes szervtől majd kapsz egy olyan választ, ami szerint ők megfelelően ellátták a kutyát.

Még a humán orvosi perek is kevés eredménnyel zárulnak, nemhogy a kutyások.

2017. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a sokkos dolgot elmondták, csak azt nem tudom miért számoltak fel akkor olyan költséget, ami nem igaz?!

és az is bánt, hogy nem hozhattam haza, pedig tudtam volna sokkal melegebbet biztosítani neki és mellettünk meg is nyugodott volna. aztán reggel visszavittem volna. de még vért sem adtak neki, pedig rengeteget vesztett.

2017. dec. 27. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"este bementem meglátogatni a kutyám és azt mondták a nővérek semmiképp nem vihetem haza"


Nézd, ha te, mint a gazdája csakazértis kikéred, biztos kiadták volna. De ahogy írod, válságos állapotban volt a kutya, gondolom, ők is azon voltak, hogy megmentsék, és te is a legjobbat akartad neki.

Ha megérte volna a reggelt és elkezdhette volna egy érdemi kezelést és felépült volna, akkor nem bánnád, hogy nem adták ki.

Ha meg otthon pusztult volna el az éjjel, talán magadat vádolnád, hogy a kórházban talán meg tudták volna menteni.

Nehéz ügy ez, mert ha tudod, hogy mindenképp elpusztul, akkor vagy elaltattatod vagy kérsz neki fájdalomcsillapítót és hazaviszed, hogy melletted legyen a megszokott környezetében. De az ember persze reménykedik, hogy hátha meg tudják menteni..., és akkor persze inkább otthagyod.

A "vizsgálati díj" szerintem nem szó szerint értendő, hanem kb. egy "beugró", hogy egyáltalán elkezdenek foglalkozni vele. Mert hát fenntartanak egy feltehetőleg drága műszerekkel felszerelt kórházat + személyzetet + egy csomó mindent. Ebből persze az aktuális állat csak egy részét "használja", de azért rendelkezésre áll minden, ha szükséges.


Az, hogy nem téged értesítettek, nyilván felróható, de amikor apukád bevitte a kutyát, gondolom, az ő adatait vették fel. Végülis nem arról van szó, hogy a családból senkinek sem szóltak.


Ezzel nem védeni akarom őket, mert ettől még lehettek linkek, de nem feltétlenül voltak azok, ebből a leírásból szerintem nehéz megállapítani. Te voltál ott, te láttad a hozzáállásukat. (Én sem szeretem a környék legmenőbb rendelőit, szerintem nem figyelnek oda eléggé az állatokra, ezért inkább egy rosszabb felszereltségű, kisebb rendelőbe járok, ahol viszont nagyon alapos a doki - persze, van, amikor muszáj olyan helyre menni, ahol sokféle műszer van:( )


Továbbvinni az ügyet annyival, amit leírtál, szerintem nem érdemes, ez mind nagyon szubjektív, azon felül laikusok vagyunk, biztosan meg lehet szakmailag magyarázni az ellátást (vagy annak hiányát).

Részvétem a kutyus miatt:(

2017. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.


a rendelőben sem láttam semmit, csak hogy fiatal nővérkék ide oda mászkálnak pakolásznak. sehol egy orvos. apukám adatait sem vették fel, hanem be volt írva anyukám, mint korábbi ügyfél" másik kutyával, de ő már szintén meghalt tavaly. nem is tudom hogy tudták azokkal az adatokkal felvenni.

látogatóba is csak megmutatták melyik ketrecben van és otthagytak, csak szóltak, hogy ne vegyük ki.

2017. dec. 27. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez melyik állatkórház volt?

Sajnálom az esetet, énis hasonló cipőben vagyok, csak nekem a kutyum még a kórházban fekszik, az első doki savasodásra kezelte. Hát nagyon nem az a baja, mint kiderült... most azért szorítunk, hogy életben maradjon

2017. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

diósdon az egyik körforgalomnál.

nektek meg tényleg mielőbbi gyógyulást!

2018. jan. 2. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!