Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetni akarom de nem...

Fedeztetni akarom de nem engedi magát. Miért?

Figyelt kérdés
Alaszkai malamutom van. 6 éves lesz tavasszal. 2 éve próbálkozunk azzal hogy fedeztessükde sehogy nem hagyja magát. Husky kan lenne a pár. Ma volt megint itt megszagolgatták egymást viszont nagyon félénk volt vissza szaladt a házába a szuka. Viszont a kan nagyon érdeklődött. Érdekes volt mert érdekelte de mégse. Lehet nem tetszik neki? Pár napja átjár egy kaukázusi kutya és azóta nyüszít. Lehet vele összefüggésben? Tüzelni tüzel.
2017. dec. 27. 17:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj Kérdező, én megértem hogy szép a kutya okos is biztos, jó lenne ha lennének utódjai.. De nem tudhatod hogy milyen természetű kutyák lesznek, mert nem értesz hozzá, a tenyésztő viszont tudja mit csinál. Mivel nem szűreted le a.kutyát gondolom ezért valószínű a kölykök betegek lesznekn kérlek ne.
2017. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Mindenki csak írni tud... olvasni nem. Vagy az értő olvasás már nem az emberrel született tulajdonság...

Nem nézek le senkit... csak vissza kéne olvasni a kemmenteket, ki hogy dobállódzott ismeretlenül.

Nem erőltetek a kutyámra semmit. Csak annyi lett volna a kérdésem hogy lehetséges-e hogy ő már választott magának (az átjáró kaukázusit) és azért nem hagyja magát a másik kannak. Ha sikerülne egy almot összehozni bárki is honnan tudja hogy 8-10 kölyök lesz??? Nem én vagyok felelőtlen, hanem az, aki ismeretlenül dobállódzik a szavakkal.

2017. dec. 27. 18:30
 23/51 anonim ***** válasza:
96%

Minden egyéb példabeszéd helyett én csak annyit fűznék hozzá, hogyha egy tüzelő nőstény nem akar párosodni, annak OKA van!

A kutya ösztönösen TUDJA, hogy miért nem akar kölyköket, akár hiszed, akár nem!

Lehet, hogy nem is tudná kihordani, lehet, hogy belehalna a szülésbe, lehet, hogy betegek lennének a kiskutyák és ő ezt ÉRZI.

Ne erőszakoltasd meg a kutyádat, fogadd el, hogy ő nem akar vemhességet, nem akar szülni, nem akar szaporodni!

2017. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom hány éves vagy, de szerintem nagyon nem számolsz a költségekkel, vagy azzal mi lesz ha az anya nem éli túl. A kutyádnak meg nem kell választani valakit ahhoz hogy ne akarja a kant.

A kölyök, -ha össze is jön- valószínűleg eltérő természetű lesz ,nem olyan mint az anyja. Úgy is kelleni fog?

2017. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
96%
És igen, jól mondja az előző, ha egy szuka ennyire nem akar párzani, akkor annak oka van. Vagy a kannal van probléma, vagy a szuka nem anyának való, esetleg képtelen lenne kihordani a kölyköket. Amúgy meg semmi sem garantálja, hogy ha rá is tudod erőszakolni a vemhességet, és kihordja - hogy hajlandó lesz gondoskodni a kölykökről. Remélem ezt is számításba vetted, utánanéztél hogy tudod majd az egész almot életben tartani anya nélkül..
2017. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
91%
Nyilvánvaló, hogy neked halvány lila fingod nincs, hogy mi megy a menhelyeken, mi megy ebben az országban! Vagy ha van is, akkor szimplán csak sz@rsz bele, mint az emberek 90%-a! És pontosan miattatok, az ilyen nemtörődöm, felelőtlen emberek miatt szívnak a normális emberek és az ártatlan állatok, ezt kellene már megérteni! Ez nem csak rólad és a kutyádról szól... Legalább annyi eszed lenne, hogy malamutot keresel neki, (nem mintha tk nélkül fajtatisztának számítanának) de még ennyi sincs benned! Mindegy mekkora elcseszett korcsok lesznek, a lényeg hogy lesz utód a kutyádtól! Csak gratulálni tudok!
2017. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
95%
Nem barmok vagyunk. csak képesek vagyunk nagyban nézni a dolgokat. Magyarországon rengeteg kóbor kutya van, naponta altatják el szerencsétlen állatokat a gyepmesteri telepeken. Ha a kutyád túl is éli a szülést, és tegyük fel születik 6 kölyök, 5öt odaadsz az ismerősöknek. De ők is úgy gondolkodnak mint te, befedezik a törzskönyv nélküli kutyájukat, 5X6 kiskutya születik,majd azoknak a gazdái is fedeztetik őket, 30X6 kiskutya. Tehát kb a te 1 almodból 5-10 év alatt 180 kiskutya lesz. Ebből ha akárcsak 1 is kóborrá válna, vagy meghalna öröklött betegség miatt, mivel nem szűrted a kutyád, el tudnál számolni a lelkiismereteddel? És rajtad kívül rengetegen szeretnének így szaporítani, biztos neked is van egy ilyen ismerősöd legalább. Ezért van ez az ország tele kóbor kutyákkal, mert nem ivartalanítunk. Pedig annyi minden betegség elől is megóvhatnád ezzel a kutyádat, a tüzelés terhétől is megkímélnéd, mert hidd el, nem szeretne az a kutya anya lenni, ők se az aktust, se a szülést nem élvezik, csak a fajfenntartás miatt csinálják.
2017. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
95%

Majd az itt lebzselő szaporítók biztos írják, hogy fogd le vagy kötözd le a szukát, hogy rámehessen a kan... de komolyan, szerinted ha a kutyád tudna beszélni, szerinted mit szólna hozzá?


És nyilván egy ekkora kutyánál nem 1-2 kiskutya fog születni. Nem ritka a 15 kölyök sem.


Amúgy tényleg nem értem miért kell ezt erőltetni, főleg hogy minden jel arra mutat, hogy nem alkalmas az anyaságra a kutyád.


Tényleg fontosabb az önzőséged, mert te szeretnél egy utódot, ezért ezt csinálod a kutyáddal? Elárulom, a kiskutya teljesen eltérő jellem lehet, mint a szülő, sőt, lehet épp az apjára fog ütni és tök más lesz. Végigcsinálnád vele ezt a tortúrát, hogy a te lelked megnyugodjon, hogy tőle van egy kiskutya?

2017. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
94%

Hát ezen jót derültem, csak aztán rájöttem, hogy te dobálózol itt szavakkal, és látom nem is tudod, mi mit jelent.


"Nem eladni szeretném. Nem tenyészteni. Ismeretlenül ítélkezel de fogalmad nincs mit szeretnék. Aki felelőtlenül szaporítja az meg se várja hogy ivarérett vagy esetleg elég nagy legyen hozzá. Nem 6 évig várok arra hogy sikerüljön."


-Nem is tenyészted, mert szaporítod. Csak akkor tenyésztenéd, ha bejegyzett tenyésztő lennél, így csak egy szaporító vagy, aki ugye a negatív.


-Meg se várja, hogy ivarérett legyen, de szaporítja?? Ember, amíg nem ivarérett, addig képtelen szaporodni...



Próbálj meg te is olvasni, ne azt lásd, hogy mindenki "ítélkezik". Saját magamból kiindulva és állatvédő szervezet tagjaként naponta látok hozzád hasonló, tudatlan, felelőtlen embereket, és valamiért mindig borzasztóan hasonlít az értelmi szintetek.

Az a baj, hogy fel kéne fogni, mi a helyzet ebben az országban. Kutyák, macskák születnek minden bokorban, tele vannak a menhelyek, amik ráadásul semmi támogatást nem kapnak az adományokon kívül, tehát a menhelyesek, állatvédők egytől egyig önkéntes emberek, akik bajbajutott állatokon segítenek, gazdátlanoknak otthont keresnek.

Az, amit te csinálsz, szaporítás, és semmi köze nincs a tenyésztéshez. Csak úgy megsúgom, sajnos itt még nem elég szigorú az állatvédelem, de egyre több országban bűncselekmény a szaporítás, azaz amire készülsz a kutyáddal. Kvázi kínzásnak számít, mivel nem tudni, honnan származnak a kölykök, milyen betegségük van. Ez csak nagyon kis része az állatvédelemnek, kicsit beleásnád magad, átlátnád a helyzetet, te is ugyanígy elleneznéd, ha valaki ilyen kérdést tesz fel, mint most te. Hidd el, tudjuk mi a jó, neked pedig tájékozódni kéne nagyon sürgősen.

2017. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd, én megértelek, nekem is van egy szuka kutyám, aki számomra tökéletes, pont olyan, amilyennek egy labradornak a standard szerint lennie kell, azon belül is kimondottan szép küllemű, tökéletes jellemű és idegrendszerű kutya, ráadásul egészséges is, természetesen bennem is felmerült, hogy mennyire szuper lenne, ha lenne belőle még egy ugyanolyan, kiben ne merülne fel. A gond az, hogy van ezzel azért pár komoly probléma:

-nem egy utód születne, egy-kettőnek még nem lehet túl bonyolult gazdát találni, na de mondjuk nyolcnak?

-nem lennének ugyanolyanok, mert eleve ott a másik szülő, emellett mindkettőnek a felmenőit is ismerni kéne, ha mondjuk még két generációval alaposan képben lennék mindkét kutyánál és ők is ilyenek lennének, akkor már komoly esély lenne, de erről sajna szó nincs

-lehetséges egészségügyi problémák a vemhességgel, semmi kedvem félidőben elveszíteni a kutyám

-nem értek ehhez az egészhez semmit

-tömény szívás a sok kiskutyával hónapokig, amihez igazából se időm, se kedvem, nyilván cukik meg minden, de azért ez így nem pont olyan lenne, mint mikor másnál születnek és néha megnézi őket az ember

-ott vannak még a komoly költségek, ezeket mondjuk én megfizetném, ha tényleg "le tudnám másolni" a kutyám, ezért hagytam utoljára, de hát nem tudom, lásd előbb

2017. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!