Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetni akarom de nem...

Fedeztetni akarom de nem engedi magát. Miért?

Figyelt kérdés
Alaszkai malamutom van. 6 éves lesz tavasszal. 2 éve próbálkozunk azzal hogy fedeztessükde sehogy nem hagyja magát. Husky kan lenne a pár. Ma volt megint itt megszagolgatták egymást viszont nagyon félénk volt vissza szaladt a házába a szuka. Viszont a kan nagyon érdeklődött. Érdekes volt mert érdekelte de mégse. Lehet nem tetszik neki? Pár napja átjár egy kaukázusi kutya és azóta nyüszít. Lehet vele összefüggésben? Tüzelni tüzel.
2017. dec. 27. 17:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
93%
" Ha sikerülne egy almot összehozni bárki is honnan tudja hogy 8-10 kölyök lesz??? " Ha utánaolvasnál a fajtának, tudnád hogy a megszokott alomszám 5-10 kölyök. Mi lesz ha tíz kölyök lesz? Tudod őket oltatni, féregteleníteni, és MEGFELELŐ gazdához adni?
2017. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha már malamutod van, és mindenképp kölyköt akarsz, legalább ne keveréket gyártanál...a kutyád szűrve van a fajta betegségeire? Megkapta a megfelelő oltásokat? A kan szűrve van?

Egyik korábban feltett kérdésre sem válaszoltál, csak a saját butaságod hajtod, hogy EGY darab kölyköt akarsz. Király, mit csinálsz a többivel? Ezeknél a fajtáknál magas az alomszám, mi van, ha odapottyant 12 kölyköt? Mi van, ha nem gondozza őket? Lesz időd, pénzed felnevelni egy alom kiskutyát?

2017. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj emberek hogy a kérdező álomvilágban él. Azt hiszi befedeztetik, születik 2-3 kiskutya, abból egy legalább tökéletes klónja az anyakutyának, a kölykök úgy is szopnak, nem kell őket etetni, oltatni minek, max beoltatja a megtartani kívánt kölyköt, a többit meg oltsák akikhez kerül. Elképzeli hogy minden rokon elvisz egyet. Ki kell hogy ábrándítsalak, tudod hányszor hallom hogy "ha esetleg valamikor kölyke születik a kutyádnak feltétlen szólj, mert kell egy!" megjegyzést ismerősöktől. Amellett hogy nem tudják, hogy ivartalan a kutyám és amúgy se lennék felelőtlen szaporító, ha még véletlenül le is jönne egy alom, az ilyen ajánlkozó emberek 90% meggondolja magát amikor már ott állsz a kölykökkel. "Nem most szeretnénk kiskutyát." "Meggondoltuk már magunkat." "De mi fiút szerettünk volna nem lányt." "Azóta már szereztünk egy kutyát nem kell még egy." És a többi. Ezt végiggondoltad? Persze tudom tudom, a te rokonaid és te magad is makulátlan vagy és értetek hozzá, hiszen még annyi eszed sincs hogy legalább fajta jellegű kutyával rakd össze, nem, te össze akarod rakni egy huskyval a malamutot.
2017. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező: Törzskönyves a kutyád? A kan? Betegségekre vannak szűrve? Ha ezek meg vannak, akkor lehet alom.Ha nem, csak egy szaporító vagy és az értelmetlen halálra kerülő kutyák számát fogod nővelni.Ha tetszik neked, ha nem.Ez a rideg valóság.Mert az alom egyébként is keverék kutyák lesznek és ha nem bírod eltartani őket,anya+minimum 5 kölyke, akkor valószínű oda adod valakinek.Ha szuka, lehet ott is lesznek ismét kölykök, akik ha nem betegség miatt, akkor éhen halás, autó elcsapás,stb.Van amelyik kutya menhelyen él 5-6 évet és végül ott hal meg, mert "kell egy kicsi a saját kutyámtól."
2017. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
83%

Ezt írta nekem privátban:


'Amit én "csinálok" arról fogalmad nincs. Csak megjegyzem én magam is szereztem már gazdát kocsiból kirakott kutyának, sőt addig helyet is biztosítottam neki amíg érte nem jöttek! Tudom mivel és mennyivel jár egy kutya tartása... mivel egy 6x5 méteres kenelt csináltunk a fiaimmal a kutyánknak. Nem akarom tenyészteni. A törzskönyvét sem hoztam el a tenyésztőtől pont ezért.

Átjött hozzá a kertek felől egy kaukázusi, mivel gondolom megérezte hogy tüzel. Azóta láthatóan szomorú, nyüszít arra amerről jött a kan... Úgy gondoltam társra vágyik, s ha lesz kiskutya (ha lesz egyáltalán) marad tőle. A családból többen is jelezték már most és régebben is ha lesznek valamikor kölykök, nekik kéne. A huskyt akit áthoztak hozzá, szintén ismeri, jártunk együtt sétáltatni őket. De őt valahogy mégsem engedte a "barátkozásnál" közelebb. Csak annyit szerettem volna kérdezni, hogy létezik-e náluk határozott párválasztás? Hogy neki az a kaukázusi volt szimpi és más nem kell neki... Nem akarok én ráerőltetni semmit. Olyan "tippeket" meg egyenesen el is engedtem a fülem mellett, hogy segítsünk be... marhaság!

Egyébként, te is ismeretlenül ítélkeztél felettem. Senkire nem mondtam hogy "barom" Csak a sajnálatomnak adtam hangot, ahogy emberek reagálnak ismeretlenül. Senkivel nyilvánosan nem is személyeskedtem úgy, ahogy azt sokan tették ismeretlenül."

2017. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Egy malamut hat évesen már nem fiatal, nem biztos, hogy képes lenne kihordani 6-8 kölyköt. Állatorvossal amúgy is ki kéne vizsgáltatni, hogy nincs-e neki valamilyen rejtett problémája, mert ha arra még pluszban befedezitek, imádkozhatok érte, és nemhogy kiskutya nem lesz, még ő is belepusztul.

Egyébként a legtöbb kutya menekül a kölykeitől, nem buli nekik, maga az aktus is fájdalmas, gyakran össze is verekednek a kutyák, főleg, ha nem szakértő felügyeli a folyamatot.

Nemi betegségek a kutyák között is terjedhetnek, nem szabad csak úgy rátenni egy ismerős fene tudja milyen kutyát, akit szintén nem vetettek alá alapos orvosi vizsgálatnak.

Minden kutya egyedi, ilyen még egyszer nem lesz, mint ő, felesleges is azzal próbálkozni, hogy csak azért befedeztetitek, hogy maradjon belőle valami! Soha nem tenném ki ennyi stressznek a kutyámat! Meg én azért a tenyésztő véleményét is kikérném a helyedben...

Az szép, hogy kidobott kutyának is találtál már gazdit, de se egy husky, se egy malamut, se kaukázusi nem való csak úgy akármilyen embernek, és ezek keverékei sem. Mert oké, hogy gazda van, de egy ilyen kutya igencsak közveszélyes rossz gazda kezei között, aki nem alkalmas a kutya nevelésére.


A saját érzelmi kötődésed miatt ne legyél önző!

2017. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Aki annyit se tud a kutyákról hogy nem monogámok meg nem vágynak egy kan kutya után annak meg végképp nem való ez az egész. Szomorú hogy tele vagyunk még ilyen emberekkel, bár ez a korosztály még elég konzervatív (gyerekeid vannak az alapján ítéllek idősebbnek) és attól hogy egy kennelt csináltok az amúgy szánhúzó kutyátoknak nem lesztek a pompás tökéletes gazda aminek velejárója hogy értetek a tenyésztéshez. A kennel amúgy sem alkalmas a kutyák tartására, csak ideiglenes helyként van szerepe ha be kell néhány órára zárni a kutyát. De nyilván ezt se magyarázzam meg.
2017. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutyád szaporításához hozzászólva (mert azt én is 100% ellenzem), hanem saját tapasztalatból azt javasolnám, hogy ha az a fontos neked, hogy az "utód" kutya természetben, viselkedésben a te kutyádhoz legyen hasonló, akkor fogadj mellé örökbe egy kiskutyát, pl. egy menhelyről. Ha mellette nő fel, el fogja a szokásait tanulni. Így nem teszed ki a (nem fiatal) kutyádat a vemhesség, szülés, kölyöknevelés nehézségeinek, és megmentesz egy gazdátlan kiskutyát.

Tapasztalatból mondom, nekem a 14 éves spánielem mellé került hozzám egy szaporítónál született, beteg és ezért kidobott kölyök. Az öreg kutyámmal élt fél évig, és annyi, de annyi mindent eltanult tőle, hogy még évek múlva is mindig az jutott eszembe, hogy nahát, a Goldi is pont ezt csinálta.

2017. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélkezni akarok, de remélem avval tisztában vagy, hogy a keverék kölykök egyáltalán NEM úgy fognak kinézni mint az anyjuk, sőt, valószínűleg még a jellemük SEM olyan lesz. Az, hogy a te kutyádból "származnak", még nem jelenti azt, hogy bármiben is hasonlítani fognak rá. Ez abszolút lutri.

Az ismerősöknek és családtagoknak ÍGY IS kelleni fog majd a kutya? Vagy inkább nem, mert "hát olyan kis csúnyák", "nem ilyet akartunk", stb. Mert ez elég sokszor előfordul.


Senki sem tudja előre megmondani, hogy pontosan hány kiskutya születne. Ez is lutri. De minimum 5-tel kell számolnod, de akár 10 is lehet. Bele kell gondolnod, hogy lesz-e annyi pénzetek, hogy megfelelően ellássatok ennyi kutyát? Mert ha azt akarjátok hogy életben is maradjanak, akkor rendszeres oltások, féreghajtás, jó minőségű táp és rendszeres orvosi látogatások kellenek nekik. S mivel csak 8 hetes koruk után választhatók el az anyjuktól, azelőtt nem is adhatod oda másnak, 8 hétig nektek kell vállalni minden költséget, nem a rokonoknak meg ismerősöknek. Ez rengeteg pénz.


És akkor még ott az egészségügyi oldala a dolognak. Ez nem elsősorban kortól függ, de a kutya simán belehalhat a szülésbe. De ha túl is éli, hatalmas kínokkal jár neki a kihordás, a kölykök felneveléséről nem is beszélve. Ha tényleg szeretitek, akkor ne akarjátok ilyen szenvedéseknek kitenni őt, saját önző érdekek által vezérelve. A vemhesség alatt is ultrahangra kell vinni őt, meg elléskor is orvost hívni, utána megvizsgáltatni minden kutyát. Ez sem olcsó mulatság, főleg amikor hajnal 2-kor van a baj, és egy orvost sem érsz el, de ha van valaki aki mégis vállalja, annál pedig 30ezerbe kerül csak az ügyeleti díj.

Egyébként a másik kockázat, hogy milyen kölykök fognak születni. Nem tudod, hogy a szukátok milyen genetikai betegségeket hordoz. Nem tudod, hogy a kan milyen betegségeket hordoz. Ha nincs törzskönyvük, akkor azok nem is fajtatiszta kutyák, nem valódi tenyésztőtől vannak. Nagy rá az esély, hogy beteges kölykök fognak születni, örülhettek ha megérik a felnőttkort, anélkül hogy az összes fizetésetek rámenne az orvosi kezeltetésükre. Ezt elkerülendő, egészségügyi szűréseket szokás csináltatni a szülőknek a fedeztetés előtt, ami szintén iszonyat drága.


Egyik kutya sem akar szaporodni, csupán az ösztönök hajtják őket, mi emberek pedig, ezt kihasználva rájuk erőszakoljuk. Bármennyire is tagadod, ti is ezt csináljátok azáltal, hogy hozzá engedtek egy kant. Mert attól hogy érdeklődik a szomszéd kutya iránt, még nem azt jelenti hogy "szülni is akar neki". Van olyan, hogy egyik kutya szimpibb nekik mint a másik. De lehet hogy azt a kant is visszautasítaná, ha rá akarna mászni. Nem is csoda, mint mondtam, ők nem vágynak erre, nem hiányzik ez nekik.


Ismerősök és rokonok pedig inkább nézzenek szét menhelyeken és gyepmesteri telepeken, ahol minden ketrec dugig van, annyi a fölösleges kutya bezsúfolva. Ezekből rengeteget pedig napi szinten ölnek meg, annyira nincs hely és senkinek sem kellenek. Az utcán is halomra a kóbor kutyák, akiket megkínoznak, megölnek, vagy szimplán éhen halnak, megfagynak. Ha ti mindezek ellenére még szaporítotok, akkor TI IS felelősek lesztek ezért az irgalmatlan állapotért ami az országban folyik. Ennyi nemkívánatos szaporulat mellett ti képesek lennétek még több keverék kutyát "gyártani"? Már ne haragudj de ez elég nagy önzőség és felelőtlenség. Mert mivel másabb az a keverék aki nálatok születik, mint amik a menhelyeken vannak? Azok miért nem jók a rokonoknak, ismerősöknek?


Ha ti meg akartok egy olyan kutyát mint a mostani, akkor keressetek fel egy tenyésztőt és vegyetek egyet.

A mostanit pedig, ha jót akartok neki, ivartalaníttassátok inkább, hogy hosszú egészséges élete lehessen.

2017. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez egy jól kitalált kamu kérdés...😒
2017. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!