Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetni akarom de nem...

Fedeztetni akarom de nem engedi magát. Miért?

Figyelt kérdés
Alaszkai malamutom van. 6 éves lesz tavasszal. 2 éve próbálkozunk azzal hogy fedeztessükde sehogy nem hagyja magát. Husky kan lenne a pár. Ma volt megint itt megszagolgatták egymást viszont nagyon félénk volt vissza szaladt a házába a szuka. Viszont a kan nagyon érdeklődött. Érdekes volt mert érdekelte de mégse. Lehet nem tetszik neki? Pár napja átjár egy kaukázusi kutya és azóta nyüszít. Lehet vele összefüggésben? Tüzelni tüzel.
2017. dec. 27. 17:15
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy ír privit is...fu...megerőszakoltatod a kutyád, hogy te örülj...
2017. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem vágyik társra, és nem választ párt, ösztönök irányítják.

Ha valóban szereted a kutyádat, akkor inkább ivartalanítsd, amint elmúlt a tüzelése, és ezzel megóvhatod a későbbi ivarszervi megbetegedésektől.

6 évesen az első alom már amúgy sem javasolt, még ha tenyészszukád lenne, akkor sem.

2017. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim válasza:
20%

Előre is bocs az offért.


Én mint teljesen laikus a témában. Szeretném ha valaki priviben le írná miért kell ennyire utálni az embereket akik pároztassák a kutyáikat (sajnos nem értem).

ÉS azt is hogy miért erőltetik ennyire az ivartalanítást. Előre is köszönöm. Légyszi ne pontozzatok le, tényleg nem vagyok otthon a témában, csak olvastam itt a hozzászólásokat én nem értem mi van itt. előre is köszönöm.

2017. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
a kaukázusi már rég befedezte. vagy pedig hiányzik a fajfenntartó ösztön, illetve lehet beteg is.
2017. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

A gond azzal van kedves utolsó, hogy az emberek legtöbbször egy kiskutyát akarnak, a többi tök mindegy nekik hova kerül, milyen egészségi állapotban, se oltás, se féregtelenítés, és tök jó ha a kutya nem megfelelő kaját is kap egyáltalán.


A probléma a felelőtlenséggel , az állatok iránti totális közönnyel van. Rengeteg kidobott, gazdátlan kutya van,. csak mert rájuk untak, vagy- mint a felénk kihajított ebek száma mutatja- még annyit is sajnálnak tőlük a "gazdák" hogy egy évben egyszer beoltassák őket. A kérdező sajnos rendkívüli tudatlanságot mutat kutyák terén, gyanítom, ő se a felelős gazdi kategória. Ezt mutatja az is, hogy szerinte egy nem ivarérett kutyát is szaporíthatnak, és az is hogy nem méri fel: egy hat éves kutyánál a vemhesség, fialás már komoly kockázattal jár a kutyára nézve.


Félre ne érts, nem azt ítélem el hogy valakinél fial a kutya, én magam tudok olyat hogy két évente vannak kölykei a kutyájának, (az idén volt a harmadik alom, megmondta hogy többet nem is enged) DE! az illetőről tudom hogy rendszeresen látja állatorvos a kutyáját, a könyök IS megkapják a javasolt oltásokat, féregtelenítve vannak mielőtt az új gazdihoz kerülnek, Vitaminok, normális eledel mindig megvan nekik is és az anyának is, és nem adja ki akárkinek a kicsiket- még évek múlva is figyelemmel kíséri a kölyköket, pedig nem tenyésztőről van szó, csak egy falubeli nőről, aki nem pénzért adja a kölyköket. Na EZZEL nincs bajom, ugyanis nem az a cél hogy csak fajtatiszta kutyák legyenek, hanem hogy ne szaporodjanak a rossz, embertelen körülmények között élő kutyák, és ne az legyen a szaporulat szintet tartásának a módja, hogy tíz kiskutyából kilencet agyonütnek, vagy élve elásnak. Sajnos az utóbbinak én magam is tanúja voltam, a kicsikből kettő még élt mikor egy -az illető gazda szerint elvakult állatvédő-kikaparta őket. Ugyanis a "gazda" belevágta őket egy dobozba, és úgy ásta el a kölyköket. Szóval az ilyesmiket szeretnék a felelős emberek elkerülni, plusz az ivartalanítás nem csak a felesleges szaporulattól, de a későbbi ivarszervi megbetegedésektől is megóvja a kutyát-gazdit. Csökken a szökés esélye, kisebb az esély hogy elgázolják a kutyákat. Magyarán: az ivartalanítás a kutya életének védelmét, és a gazdi nyugalmát-pénztárcáját is óvja. Plusz ha nem fial állandóan a kutya tovább fog élni jó eséllyel.

2017. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Egy mondatot rosszul írtam bocsánat. Nem úgy értettem rosszul fogalmaztam. De viszont a kutyámat tenyésztőtől vettem lenne TK-e is de azt ott hagytam a tenyésztőnél. Tudom mennyibe kerül egy kiskutya nevelése oltásai stb. Van is rá pénzem még ha az összes kiskutya is nekem maradna. Viszont köszönöm mindenkinek aki rendesen válaszolt. Lehet igaz hogy már idős hozzá ezt nem tudtam. Nem akarom megerőszakoltatni ha nem hát nem. Én nem betegesen akarok még egy kis kuytust csak jó lett volna ha tőle lesz utód.viszont azt nem értem hogy akkor miért vonyít és nyüszít a másik kutya után. Nem fogom az életét veszélyeztetni fontosabb nekem annál. És nem tudta a másik fedezni mivel kenelben van tartva. Köszönöm még egyszer aki nem elítélt hanem normálisan válaszolt.
2017. dec. 28. 12:57
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Azt úgy félhalkan megemlítem hogy tenyésztőnél nincs olyan hogy "elhozhattam volna a törzskönyvet de nem hoztam el". A tenyésztő minden esetben a kölyökkel adja a törzskönyvét, az neki kb a személyigazolványa. Az hogy nem adott (vagy esetleg azt mondta hogy úgy még drágább is lenne) az süket duma a szaporítók legnagyobb fegyvere. Plusz tenyésztő nem adna egy malamutot kennel tartásra, mert most bizonyosodott be hogy szerencsétlen kutya kennelben éli le az életét, hát nagyon jó....
2017. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Mondok jobbat: menj be egy menhelyre, gondozz pár kutyát önkéntességből, ismerd meg őket.

Keress egy olyat, amelyik személyisége hasonlít a kutyádéhoz.


Plusz látni fogod, mennyire hálásak lesznek a kutyusok a gondozásért. Nekik nincs gazdájuk. Mi lesz, ha születik 8-10 kicsi (nem ritka szám) és párat el kell ajándékozni? Nem garantált, hogy végül jó helyre kerülnek.

2017. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, hogy egy ilyen nagy mozgásigényű kutyát képes vagy kennelben tartani.Remélem legalább min. napi 3 órákat ki van engedve legalább és foglalkoztok vele....
2017. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

"azt nem értem hogy akkor miért vonyít és nyüszít a másik kutya után"

"kenelben van tartva"


Majd én elmagyarázom. Azért, vonyít, mert kennelben van tartva, és menne onnan kifelé. Talán kis kapaszkodó neki a szomszéd kutya, talán tőle vár segítséget.

2017. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!