Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy egészséges ember együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy egészséges ember együtt tud lenni egy mentális problémákkal küzdővel?

Figyelt kérdés

Depresszió, pánikbetegség, fóbiák, ilyesmikre gondolok.

Vagy mentális beteg csak mentális beteggel jöjjön össze, mert inkább megértik egymást? Vagy a hasonló problémákkal küzdők rossz hatással vannak egymásra, inkább csak mélyebbre rántják egymást?

Hol találok így párt és milyen emberekkel kellene ismerkedni, ha még csúnya is vagyok?


2017. okt. 22. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerencsed van, az nep legalabb 75%-a mentalis problemakkal kuzd, konnyen talalsz hozzad hasonlot. De egeszseges emberrel sincs kizarva semmi.
2017. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ismertem egy súlyos mentális bajokkal küzdő csajt. Ismerkedtem volna vele, de észrevételem szerint ő olyat keresett, akinek 2 személyes fizetése van, mivel ő képtelennek érezte magát bármire, így a munkavállalásra is.

Hát ilyen nem kellene...

2017. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Egy mentális problémákkal küzdő ember MIÉRT akar párkapcsolatot addig, amíg ilyen problémái vannak?

Kezeltesse magát, járjon pszichológushoz, oldja meg a problémáit.

Mindig tartsuk be a fokozatosság elvét.

2017. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, látszik, hogy fogalmad sincs a dolgokról. Ezt nem lehet csak úgy leküzdeni, ez nem egy nátha vagy ilyesmi. Vannak jobb és rosszabb időszakok, szedek gyógyszert, de életem végéig "beteg" leszek.
2017. okt. 22. 17:51
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"de életem végéig "beteg" leszek."


Mert nem akarsz meggyógyulni és olyan pesszimista negatív a hozzáállásod, hogy az már fájdalmas.


Mindegyikből, amit felsoroltál, ki lehet gyógyulni, gyógyszer nélkül, ha az ember akarja és tesz is érte.

De te mit teszel a gyógyszeren kívül?


Akkor tudod mit, rettegj egész életedben, még véletlenül se nézz szembe a démonjaiddal, mert a végén kiderül, hogy nekem van igazam és az meg még jobban fájna az egódnak.


A depresszióból is simán fel lehet épülni!

2017. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szintje van a mentális problémáknak. Én olyat is hallottam, hogy a pszichológus kifejezetten javasolta a gyógyulófélben lévő páciensnek, hogy kezdjen bele egy párkapcsolatba és az sokat használ majd a gyógyulásának is.
2017. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg vannak olyan mentális betegségek, amelyeket csak ritka esetben vagy egyáltalán nem tudnak gyógyítani. Ilyenkor is elérhető persze a TÜNETMENTESSÉG, de ekkor még valami visszaránthatja a beteget... Szóval közel sem biztos. Egyébként a ráknál is úgy van. Egy ember megkérdezte az onkológust, miután eltűnt a szervezetéből a daganat:

- Akkor meggyógyultam?

- Nem, csak tünetmentes lett. Amíg él, rákbeteg marad.


Egyébként csak ismerkedj, de tényleg olyannal, aki megért, és hajlandó is foglalkozni veled. A nárcisztikus személyiségzavar és a borderline személyiségzavar is mentális betegségek, amik ráadásul vonzzák is egymást. A nárcisztikusnak legyezi az egóját a borderline kezdeti lelkesedése és érzelmi instabilitása. Ráadásul egy borderlineost könnyebb arról meggyőzni, hogy mindig ő a hibás, mint egy egészséges embert, ezáltal a nárcisztikus kedvére bánthatja a párját.


Na meg mentális betegek között is van pozitívabb és negatívabb gondolkodású. Van egy barátnőm, aki diagnosztizált borderline, ezek mellett még szkizoaffektív zavarral is rendelkezik, de lelkiismeretesen eljár pszichiáterhez és pszichológushoz, ezáltal az utóbbi éveknek sokat javult az állapota. Aztán ott vannak azok az emberek, akiknek semmi betegségtudata, és még azt is letagadják, ha be is vitték őket a pszichiátriára mondjuk egy vészhelyzet során.

Az is sokat számít, hogy mindketten el akarjátok érni a tünetmentes állapotot, és normális életet élni.


Valószínűleg nekem is van bajom, de még csak most megyek el vele dokihoz...9 év után. :"D Ugyanis azóta tart. Az én kapcsolatom mondjuk boldog. A barátomnak nincs mentális betegsége, de vele is nagyon rossz dolog történt már élete során, így részben meg tud érteni...De amit nem ért, azt is elfogadja, és támogat benne.


22/N

2017. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen véletlenszerűen találhatsz párt, viszont úgy tisztességes, ha az elejétől elmondod neki ezeket a dolgokat és tényleg teszel a gyógyulásodért és a kapcsolatért. Gondolom a párodban társat keresel és nem pszichológust, meg ő is társnak akar téged tekinteni. Nyilván nyitottabbnak kell lennie a leendő párodnak, mint az átlag, meg az sem árt, ha szerelmes beléd. Szóval a kérdésedre a válasz: igen.
2017. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te is olyan vagy, aki az egyik pillanatban túl jó és a másikban pont az ellenkezője? Hogy a társadat nyomorékká tudnád tenni, akár ha olyan bosszúságot okoz neked?

Van folyamatos munkád vagy mennyi ideig tudsz egy helyen megállni?

Bár látom a kérdés nem mostani, így van már élet tapasztalatod!

NAGYON KÍVÁNCSI LENNÉK RÁ, HA MEGOLDHATÓ!?

KÖSZÖNÖM

2019. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!