Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én érezzem kellemetlenül...

Én érezzem kellemetlenül magam, amiért vidéken sétáltatni merem a kutyámat? :c

Figyelt kérdés

Elméletileg egy közepes méretű vidéki városban lakunk, gyakorlatilag viszont elég sok a "falusi" beállítottságú ember. Avagy a kutyatartás itt még mindig kimerül abban, hogy a kutya elvan a kertben, minek sétáltatni?

A kutyámnak hatalmas mozgásigénye van, de ilyenkor télen kb. egész nap a lakásban van, muszáj jól lemozgatni.

A gond az, hogy gyakran az egész utca összes kutyája együtt ugat minket. Engem ez nem zavar(na), de ilyenkor a gazdák sokszor kijönnek a kapuba megnézni, mi ez a ricsaj, és egyre csúnyábban néznek ránk. Tegnap csak este 8-kor tudtam kimenni vele, valaki be is szólt, hogy miért kell 9-kor felriasztani a lakókat?

Ez másnál is okoz gondot?

Ti hogy reagáljátok le?



2017. dec. 28. 23:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"De erre csak annyit mondtam, hogy az én szabályosan sétáltatott kutyámnak egy hangja sincs, míg az övé üvölt a kerítés mögött. Akkor ki is zavarja a környéket?"

Szerintem ez a tökéletes válasz erre a kérdésre.


Ameddig falun laktunk én is mindig a határba vittem sétálni a kutyát, mert bent a faluban ugyanezen okból lehetetlen lett volna. Egy fél utcát kellett gyalogolnunk odáig, kb 6 ház előtt mentünk el. Az én kutyámnak (kaukázusi keverék) soha egyetlen hangja nem volt, sosem fordult oda a kapukhoz sem, ha valaki "beszólt" neki valamelyik udvarról.

Egy vicces eset viszont nagyon megmaradt.

Öreg nénis ház 2 vadorzó tacskóval. Ők ugattak a leghangosabban és a legmérgesebben mikor mentünk sétálni. Már épp hazafelé jöttünk, kellemesen elfáradva baktatott mellettem a kutyám laza pórázon, mikor láttuk, hogy az ominózus házból épp tolat kifelé egy autó, a kutyák meg mennek a vakvilágba. Természetesen üvöltve rohantak felénk mikor meglátták a kutyámat.

A következő történt:

Tacskó jön, eszeveszettül ordít, szét akar tépni. Odaér az egy méteres körzetünkbe. Az addig halál nyugodt kutyám felemeli a fejét és ránéz, erre a tacskó visítva, de tényleg mint akit minimum s*ggbelőttek sarkon fordul és úgy elrohan, hogy a lábai is összegabalyodnak. Mint a mesékben amikor a szereplőnek futás közben ilyen karika lesz a lába helyén :D

Hát én nagyon nevettem :D

A kutyám is csak nézett hogy ez most mi volt....

2017. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
De a fagyis, szódás, postás senkit nem zavar pedig attól is tutul az összes kutya de az nem probléma még ha hajnalba jön akkor se.
2017. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló gond. Tavaly raktak le mérget is. Persze nyilván nem derült ki, hogy ki, de szóval szép ez a szard le, meg szólj vissza, csak aztán van pár idegbeteg, akik simán bedobják akár a kerítésen is a fagyállós húst, rád engedik az idegbeteg kutyájukat, rád hívják az állatvédőket koholt baromságokkal, stb...
2017. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tacskós történet tényleg vicces volt, én is jót nevettem.

Na de ahhoz mit szólnak, ami velünk történt?

Férjemmel egy faluban élünk. Az egyik utcában van két ház, egyiknél egy, másiknál két kutya van. Minden áldott alkalommal megugatnak minket (mást is), pedig már ismerhetnének. Szokás szerint jövünk haza a munkából, párom a járdán, én az úttesten. Ahol a két kutya van - persze tombolnak, mint a hülye -, kiszól a nő a páromra, hogy minek kell a járdán mennie, minek b...gatja a kutyáit. Azt hittem, megáll az eszem. Miért megy valaki a járdán? Talán mert arra való, és közterület? Az a nő amúgy se normális, feljelentette a szomszédját pedofíliáért. Bár annak meg a nővérét nem szeretem, dolgoztam vele és más hasonló "kedves" nőkkel, szerencsére rövid ideig. Amúgy nem tudom, mi igaz az egészből, egyiket se szeretem, egyék meg egymást, jobb lenne. Üldözési mániát pedig kezelni kell, a kutyát megnevelni, nem orbitális baromságokat mondani, hogy minek mennek a járdán. Zárja le magának, ha akarja, de még a leghülyébb rendőrök is kiröhögnék ezzel.

2020. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!