Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen véleményen vagytok...

Ti milyen véleményen vagytok a tüzijáték vitában?

Figyelt kérdés

Kutyások vagyunk, mi nem tüzijátékoztunk vagy petárdáztunk, de azért jó volt nézni a szomszédék tüzijátékát a gyerekekkel. Bár tény, hogy a mostani kutyusaink annyira nem félősek, de akkor se ítélkezek azok felett, akik egyszer egy évben tüzijátékoznak. (Persze nem egésznap csak kb 22 órától 2-ig)

Idegesítő, hogy facebookon posztolgatják a hülyeségeket, hogy aki perárdázik, az ez meg az.

Jó, a petárda illegális, de gondolom ezek a posztok ugyan úgy vonatkoznak a tüzijátékra is.

Meg most olyat olvastam, hogy a hülye durrogtatók miatt, szöknek el a kutyák. Szerintem meg a hülye gazdák miatt...

A mieink benti kutyák, de ha nem azok lennének is alap lenne, hogy beengedjük őket.

Tüzijáték az úgyis lesz mindig.


2018. jan. 1. 15:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
80%

Van kutyám,volt itt falun is durrogtatás,de én a megengedőbb állásponton vagyok.Egy éjszakát ki lehet bírni egy évben,nem várhatjuk el azt,hogy csendben ünnepeljenek az emberek.

A kutyusomnak biztosan rossz volt ,de úgy nem fél.Elhúzódott az alvóhelyére a melléképületben,most ráhúztam az ajtót is és a cicust is beraktam hozzá éjszakára nehogy megijedjen.Együtt jól elvoltak a cicus oda szokott bújni a kutyushoz,együtt átvészelték az éjszakát.

2018. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
92%

Én is azon a véleményen vagyok hogy egy évben egyszer hadd őrüljön meg a nép. Pedig Pesten lakom panelben, és nem a külvárosi részen. Már tegnap délelőtt elkezdték a petárdázást, éjszaka nagyon durván ment a tüzijáték meg minden, még hajnal 3-kor is folyamatosan durrogtattak.

A kutyàmmal nagy szerencsém van, egyáltalán nem fél. Nemrég lett egy éves, ez volt az első szilvesztere velem, kíváncsi voltam hogy mi lesz, de ismerve az alaptermészetét (plusz hogy aug.20-án sem reagált semmit) tudtam hogy nem lesz semmi. Nem is volt. Csak feküdt, aludt, néha figyelt. Éjjel 11-kor voltunk lenn sétálni, egy nagy durranásra kapta fel a fejét, de amúgy semmi reagálás. Pedig mentett kutyàról beszélünk.


Szerintem ha ilyenkor egy kutya elszökik,esetleg megsérül, az csakis a gazda hibàja. Még falun mamámék is bezárják ilyenkor a kazánházba a kutyát a macskàkkal együtt, pedig ők aztán tényleg csak "kerti dísznek" meg házőrzőnek tartják a kutyát. Aki legalább egy kicsit is szereti a kutyájàt, tesz érte valamit. Ha nem is a házba engedi be, legalább bezárja.

2018. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
95%
A szomszéd utcában olyan szinten nyomták a tűzijátékot, hogy kokrétan nem hallottuk a tv-t sem. És mindezt este 6-tól. Szerencsére a kutyám idén le se szarta, a kanapén aludt végig de volt már, hogy végigpánikolta az egészet, holott kapott nyugtatót az epilepsziája miatt. Viszont a sok hülyét sem értem, akik pontosan tudják, hogy minden barom egész nap petardázik/tűzijátékozik és ennek ellenére sem viszi be a kutyáját, az ilyen nem alkalmas állattartásra.
2018. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
94%

Bent voltunk a kutyákkal. Nálunk az egyik retteg, a másikat nem érdekli a hangos zaj. (Ugyanolyan fajta, mindkettő pici kora óta velünk van, ugyanúgy neveljük őket, mégsem egyformák)

Többször is kivittük őket játszani, hogy lássák nincs mitől félni, de azért főleg bent voltunk.

Nagyon nem vagyok híve a tüzijátéknak, mert szerintem felesleges pénzpocséklás, balesetveszélyes (minden évben adódik személyi sérülés, idén is), egy csomó szeméttel jár és a vadállatok is megsínylik ezt a remek bulit.

Elviselem egy estére.

Viszont komolyan büntetném azt, aki a megadott időn kívül használ ilyen eszközöket. Nálunk napok óta megy a robbantgatás. Még ma is folytatódott. Na az nagyon dühítő.

Egy csomó kutya eltűnik ilyenkor. Az a gazdik hibája, akik nem figyelnek az állataikra.

2018. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
82%
Alapból nem szeretem a szilveszteri hangoskodást (tűzijáték, stb.), pedig nincs kutyám, de én is azon az állásponton vagyok, hogy egyszer egy évben, időkorláttal kibírható. Azért nem értem azokat a kutyásokat, akik 100%-osan betiltanák, mert erre legalább fel lehet készülni. De mit csinálnak az ilyenek, amikor vihar van? A dörgés, villámlás sokszor sokkal durvább, mint a szilveszteri petárdázás, ugyanúgy órákig is eltarthat, felkészülni sem lehet rá. Kinek kívánnak ilyenkor rosszat, kit büntetnének meg? Komolyan nem értem.
2018. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
79%
Én bizonyos helyeken engedném csak. Kijelölnék város/falu széli helyeket ahol lehet. De az hogy nálunk a város közepén vagy egy hete tüzijátékoznak az kiborít. És az hogy tegnap is állandóan durrogtattak több okból sem jó. Egyrészt mert simán kilöhetik az ablakokat. A kutyák és egyéb állatok miatt sem jó. És a kisgyerekek, vagy azok szempontjából sem akik ma reggel dolgozni mentek. Én nem szívesen utaznék egy olyan sofőrrel vagy nem szívesen vizsgáltatnám meg magam egy olyan orvossal aki keveset aludt a tüzi játék, kutya ugatás, baba sírás miatt.
2018. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
93%
Látom a nagy többség azon van, hogy egy évben egy nap kibírható az időkorláttal (ahogy én is így lennék) de az senkinek nem tűnik fel hogy nem csak szilveszter napján este hattól reggel hatig van? Mert ha így lenne azt mondom oké! Ki lehet bírni! De nem így van, hanem már előtte egy héttel elkezdik és minden este ez van, utána meg jönnek a tüzijáték pártiak hogy nem igaz hogy nem bírunk ki egy éjszakát. De. Egy éjszakát kibírni, egy hetet nem bírok elviselni.
2018. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
76%
Én alapvetően kibírnám, ha normális keretek között csinálnák az emberek. De ez az eszetlen petárdázás nagyon zavar. Nem értem, hogy miért nem lehet betartani az időkorlátot. Meg annyira nincsenek az emberek tekintettel a másikra. Itt is a panelremgetegben az ablak alatt lőtték fel. Majdnem kiment az egyik. Miért nem lehet két megállót menni a busszal és a tisztáson fellőni? Amúgy nem lenne bajom vele, komolyan, csak annyi fsz van aki bedobja a kutya keneljébe a petárdát, hogy az hihetetlen. A kutyások közül engem az bisszant a legjobban, aki saját érdemének tartja, hogy az ő kutyája nem fél. Jah, persze. ..
2018. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, az egyik kutyám félt, nagyon is. Kb fél év kemény tréning volt, mire sikerült ezt a stresszt kioldani benne. Igen, ez az én érdemem, és erre mindenki képes lenne gyakorlatilag minden kutyával, csak az emberek lusták és nemtörődömök.
2018. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
77%

A te kutyádból ki lehetett nevelni, de a kutyák egy részéből nem lehet. És azoknak a kutyáknak a nagy része akik nem félnek alapból ilyenek, hogy nem félnek. Mint ahogy az emberek egy része se fél az egértől, viszont az egértől félős rész nagyjából nem tudnád kinevelni hogy nem kell félni tőle.

A mentett kutyámat valószínűleg bántalmazták mielőtt kirakták az út szélére meghalni, és a mai napig retteg a tüzijátéktól. Meg úgy a viharoktól is, bármi aminek nagy a hangja, és nem, kiképzővel se lehet ezt kinevelni belőle, így kell elfogadjam őt és támogatni az ilyen eseményeknél. Viszont az idős 12 éves kutyám az első perctől kezdve nem fél, és nem az én érdemem hogy nem tart tőle, szimplán ő egy ilyen stramm csaj, nem lehet olyan könnyen megijeszteni.


Nem mondom hogy a kemény edzéssel és tréninggel elért eredménynél nem a gazdáé az érdem, de aki azzal kommentel hogy nem fél a kutyája annak a nagy részének alapból nem fél a kutyája, nem pedig azért mert ő arra tanította.

2018. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!