Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen véleményen vagytok...

Ti milyen véleményen vagytok a tüzijáték vitában?

Figyelt kérdés

Kutyások vagyunk, mi nem tüzijátékoztunk vagy petárdáztunk, de azért jó volt nézni a szomszédék tüzijátékát a gyerekekkel. Bár tény, hogy a mostani kutyusaink annyira nem félősek, de akkor se ítélkezek azok felett, akik egyszer egy évben tüzijátékoznak. (Persze nem egésznap csak kb 22 órától 2-ig)

Idegesítő, hogy facebookon posztolgatják a hülyeségeket, hogy aki perárdázik, az ez meg az.

Jó, a petárda illegális, de gondolom ezek a posztok ugyan úgy vonatkoznak a tüzijátékra is.

Meg most olyat olvastam, hogy a hülye durrogtatók miatt, szöknek el a kutyák. Szerintem meg a hülye gazdák miatt...

A mieink benti kutyák, de ha nem azok lennének is alap lenne, hogy beengedjük őket.

Tüzijáték az úgyis lesz mindig.


2018. jan. 1. 15:03
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
18%
Ezt sem hiszem. Inkább csak nem jó kiképzőhöz jártál, nem jó módszert használtál vagy nem voltál elég kitartó. Annyi pocsék idegrendszerű kutyát láttam, amit lövéshez szoktattak, és jó pár befogadottat is. Ha a gazda nem hagyta félbe, akkor mindegyik kutyánál el lehetett érni legalább azt, hogy nyugodtan elviselje ezeket a hangokat etetgetés közben. Nyilván egy epilepsziás kutyánál nem kell ezzel próbálkozni, de egy átlagosan gyenge wesenű egészséges kutyánál lehetne fejlődni sokat is. Csak ugye ez macerás meg kényelmetlen a gazdának, és nincs siker jó sokáig.
2018. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
32%
Én sajnálom az állatokat de az embereket jobban. Az emberek legalább fele, de szerintem inkább 3/4-e nem tud évek óta kultúráltan szilveszterezni a tüzijátékok sötétedéstől folyamatos hangorkánjától. Miért kell nekünk a szilvesztereket "átvészelni" ahelyett, hogy mi is a mi szájízünk szerint ünnepelhessük? Miért nem kell kijelölni ehhez egy nagy teret ahol összegyűlhettek és mindenki lődözheti a prolitüzijátékát? Miért a többségnek kell tűrni? Olyan ez mint a passzív dohányzás, nagyon igazságtalan és nem csak az állatokat zavarja! A szilveszter idővel egy gyűlölt nappá vált sokak számára a tüzijáték miatt, holott mindenkinek ugyanolyan jogunk lenne élvezni mint bárkinek.
2018. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
79%

21-es válaszoló attól mert ez a te kutyáddal sikerült nem kell levonni a következtetést hogy minden kutya hozzászoktatható. Nem tudsz semmit se a mentett kutyámról (és sok múltbéli dolgáról én se), de egy seprűt nem lehetett mellette sokáig kézbe venni az elején annyira félt. És nem csak egy kiképzőnél jártam, sőt, a szóban forgó kutyát soha nem érdekelte semmilyen játék, soha nem vett fel egy labdát, de még kajával se lehet igazán motiválni, inkább csak egy szeretetéhes szőrcsomó és én így szeretem. Nem hogy még kitegyem annak hogy lődözök mellette csak mert valakinek sikerült a félős kutyáját hozzászoktatnia nem kényszerítem bele ennyi próbálkozás után abba hogy tönkretegyem a lelki világát.

Ilyen szempontból még mindig jobb neki évente egyszer félnie, mintha hetente elhordom rettegni (emlékszek amikor próbálkoztunk a kocsiba se akart már beszállni mert tudta hogy az oktatóhoz megyünk és rettegett előre pedig előtte semmi baja nem volt).

2018. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
8%

Igen, ezek szerint nagyon is rosszul csináltátok. Alap lenne, hogy nem mellette lövöldöztök, hanem olyan messze, hogy ne is érdekelje. Ha mellette lövöldöztetek, ha már a kocsival is összekötötte, akkor csak rontottatok rajta. De miért?

Nem a sajátomból indulok csak ki, hanem mint írtam sok más általam ismert kutyából is.

2018. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
85%
Nem közvetlen mellette lőttek, egy réten voltunk és ott. De teljesen jelentéktelen, mert több száz méterről hal egy durranást ugyanúgy retteg, RETTEG, nem csak úgy ideges, nem lehet lefogni annyira menekülne és bújik.
2018. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
10%
Tudom, az enyém is szó szerint pánikba esett a távoli hangoktól is. De mint mondtam, olyan távolságból kell kezdeni, ahol nem ijed meg. De mindegy, ha neked így jobb, csináld. Csak ne terjezd, hogy mert ti nem csináltátok jól és nem voltatok elég kitartóak, ezért nem is működik ez.
2018. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
74%
Még én ne terjesszem? Bocsánat, attól mert te egy kutyát tudtál rehabilitálni és ismersz még 1-2őt amit sikerült, nem azt jelenti hogy ez minden kutyánál lehetséges. Igen, egy részüknél lehetséges, egy részüknél meg nem és neked meg felesleges ennek az ellenkezőjét terjeszteni. Ugyanúgy embereknél se lehet félelmek ellen mindenkit rehabilitálni, a kutyáknál is ugyanúgy van ez. Arról pedig hogy mennyire voltunk kitartóak fogalmad sincs úgyhogy nincs jogod ezt kijelenteni hogy "nem voltunk elég kitartóak".
2018. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Van kutyám (kinti-benti), nem nagyon érdekli, de ilyenkor azért benn tartjuk (ami kicsit macerás, mert szeret ki-kimenni, és totál nem értette, most miért nem lehet.

Persze az időkorlátot közel sem tartották be, napok óta ment a durrogtatás. Néhány idióta a kertekbe is dob petárdát.

Aki pihenne, aludna, az persze nem tud.

Meg balesetveszélyes is.

Én megértem, hogy jó buli, meg hozzátartozik a szilveszterhez, ezt nem is vitatom DE! szerintem központilag szervezett tűzijátékokat kellene tartani, és nem minden 5. kertben ellőni a saját felszerelésüket.

2018. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sincs egálban az emberi szórakozás és az okozott kár. A híradóban most láttam, kutyák százai tűntek el, sérültek meg sőt vannak halálos áldozatai ennek a dolognak, rekord számban gázolták őket halálra. És akkor persze ott van a rengeteg ember akinek szintén rombolja a szórakozását holott mindenkinek kijárna hogy méltón szórakozzon ilyenkor. Nálunk az időseket nagyon rosszul érinti a családban, nekik talán nem jár a Szilveszter? A tüzijáték szabályozására van sürgősen szükség,korlátozni a használatát a belvárosi részre vagy éppen a lakott területen kívülre, mindenképp kijelölt helyekre. Aztán aki odamerészkedik az nyilván ne panaszkodjon a zajra.
2018. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
81%

A törvény engedélyezi a dec.31. 18 órától jan.1. reggel 6 óráig való tűzijátékozást (a petárdát semmikor).

Ha ezt betartanák az emberek, és nem már napokkal előtte meg utána is durrogtatnának, ahhoz mi kutyások is könnyebben tudnánk alkalmazkodni.

Sok gazda is felelőtlen, mert erre az egy éjszakára sem zárja biztonságos helyre a kutyáját. Az emberek pedig gyökerek, akik nem tartják be az előírt időszakot, így váratlanul, napokkal szilveszter előtt és után is, amikor még/már nem számít rá a kutyás, durrogtatnak.

Mindkét félnek alkalmazkodnia kellene a másikhoz, csak ehhez intelligencia, kultúra kellene, ami sajnos rengeteg emberből hiányzik.

2018. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!