Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen véleményen vagytok...

Ti milyen véleményen vagytok a tüzijáték vitában?

Figyelt kérdés

Kutyások vagyunk, mi nem tüzijátékoztunk vagy petárdáztunk, de azért jó volt nézni a szomszédék tüzijátékát a gyerekekkel. Bár tény, hogy a mostani kutyusaink annyira nem félősek, de akkor se ítélkezek azok felett, akik egyszer egy évben tüzijátékoznak. (Persze nem egésznap csak kb 22 órától 2-ig)

Idegesítő, hogy facebookon posztolgatják a hülyeségeket, hogy aki perárdázik, az ez meg az.

Jó, a petárda illegális, de gondolom ezek a posztok ugyan úgy vonatkoznak a tüzijátékra is.

Meg most olyat olvastam, hogy a hülye durrogtatók miatt, szöknek el a kutyák. Szerintem meg a hülye gazdák miatt...

A mieink benti kutyák, de ha nem azok lennének is alap lenne, hogy beengedjük őket.

Tüzijáték az úgyis lesz mindig.


2018. jan. 1. 15:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
44%

"A törvény engedélyezi a dec.31. 18 órától jan.1. reggel 6 óráig való tűzijátékozást (a petárdát semmikor).

Ha ezt betartanák az emberek, és nem már napokkal előtte meg utána is durrogtatnának, ahhoz mi kutyások is könnyebben tudnánk alkalmazkodni."


Bocs, de ebben tevedsz, ahogy eleg sok mas ember is.

A tuzijatekoknak tobb kategoriaja van. A 3-as kategoria az, amire az altalad irt megkotes vonatkozik. Ebbe a mar eleg nagy telepek tartoznak.


Az 1 es 2-es kategoria (kisebb/kozepes telepek) EGESZ EVBEN szabadon hasznalhatoak. A 173/2011. (VIII. 24.) Korm. rendelet szabalyozza ezt, illetve van egy 2015-os kiegeszites melle, ami a kategoriakat kicsit alakitotta.



Az en kutyam, aki szinten mentett es semmit nem lehet tudni az eloeleterol vegig aludta kb az estet.

2018. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
61%

Én is úgy vagyok ezzel, hogy évente egyszer ki lehet bírni, bár én magam sem szeretem ezt az égiháborút. A kutyám szerencsére nem fél tőle, de szerintem ha félne, akkor se gondolnám másképp, mert igazából szerintem ez egy rendellenesség, persze sajnálom szegény kutyákat, akik ilyenek és világos, hogy bárki belefuthat ebbe, de ettől még nem gondolnám, hogy az embereknek annyira tekintettel kéne lenniük erre, hogy teljesen beszüntessék ezt a dolgot, na meg esélyt se látok erre.


Azt meg én se értem, hogy a csapból is ez folyik, de a sok gyökér még így se képes beengedni a kutyáját.

2018. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
86%

Én azon a véleményen vagyok, hogy a szilveszteri durrogtatással semmi bajom, ha nem megy már egy héttel előtte minden egyes nyomorult nap sötétedés után. Nem egy extrafélős a kutyám, de könyörgök, abban mi varázs van, ha harmincadikán éjfélkor lövi a nyomorult a tűzijátékot? Mi értelme van? Én meg majd lövöm elsején éjfélkor jó hangosan, amikor másodikán mindenki dolgozni megy.


Az a probléma, hogy egyesek ilyenkor képesek megőrülni, és mint valószínűleg mindent, ezt is eszetlen módon csinálni. Fellövik éjfélkor, megünneplik az újévet és jó, semmi baj. Nem érdekelne, ha csak ennyi lenne.

2018. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
72%

Sok gazda nagyon felelőtlen, és szilveszterkor emiatt szöknek meg a kutyáik és történnek a balesetek, halálesetek.

Viszont az ilyen felelőtlen emberek kutyái az év bármelyik napján ugyanúgy elszökhetnek, tehát nem csak a szilveszteri mulatság okolható ezen történésekért.


De én NEM SZERETEM a durrogtatást, tök mindegy, hogy petárda vagy tűzijáték, és az alkalom sem érdekel. Egyrészt, semmi értelmét nem látom, kinek jó az, hogy durran hatalmasakat? (Olaszországban pl. néma tűzijátékot használnak, tehát a gyönyörű látványvilág megvan ugyanúgy.) Másrészt, nagyon rosszul érint, hogy belegondolok, hány állat retteg olyankor, szalad egyenesen a halálba? (Valami olyasmi érzés lehet nekik, mintha te belecsöppennél egy második világháborús csatába, ahol egy fa mögött bujkálva azt hallgatod, hogy körülötted folyamatos a golyózápor, és arra gondolsz, vajon mikor fedeznek fel téged, mikor leszel te a következő áldozat? Ilyen jellegűeket szoktam is néha álmodni, pontosan tudom, hogy milyen érzés az a félelem. Nyilván, az állat nem gondolkozik ilyeneken, de valami ilyesmi érzés lehet nekik a szilveszter. Illetve még ijesztőbb, mert az sem tudják, mi ez, honnan érkezik a veszély- merre meneküljön előle? Akármerre fut, mindenütt ezt hallja maga körül. Harmadrészt pedig, nem csak az állatokat, engem is megvisel a durrogtatás. Én persze jobb helyzetben vagyok mint ők, tudom mi ez és valamelyest kordában is tudom tartani az érzelmeimet, de eléggé stresszel akkor is. Nem szoktam megijedni még a hirtelen durranásoktól sem, hanem csak borzasztóan hangos, az én fülem ezt nem bírja (szegény állatoknak milyen lehet akkor?), illetve rosszul érzem magam, ha ilyen hangok röpködnek körülöttem megállás nélkül, valahogy idegileg nem bírom.

2018. jan. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
50%

*Én ráadásul a viharra is így reagálok, égdörgés, durva szél, stb. Előjön nálam a menekülési ösztön.

Feltéve ha egyáltalán van ilyen az embereknél.

2018. jan. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
81%

Vagy nagyon szerencsés vagy nagyon naív vagy, kérdező.

- a legtöbb tüzijátékozó magasról tesz a szabályokra és agyba-főbe nyomatja napokig

- egy állat félelmében hatalmas erőkifejtésre képes, egyszer anyukám kutyája pl elszakította a pórázt, annyira félt a kezeléstől. A bezárás semmire sem garancia. Ha a kutya nem is tud kiszökni, milyen jogon várják el tőlem, hogy elviseljem a károkat, sérüléseket amiket okoz vagy begyógyszerezve tartsam, ami veszélyezteti az egészségét?

- a vadállatokat ki zárja be, ki neveli meg őket? Vajon hány elütött, halott vadállat lehet aki félelmében szaladt/repült a halálába?

- vannak beteg/öreg kutyák ÉS beteg/öreg emberek, akikre a nevelés, elzárás nem hat. 14 éves korában lett epilepsziás a kutyám. Szinte hálát adok az égnek, hogy a szilvesztert nem érte meg.

- mivel nem tartják be a vonatkozó szabályokat, ezért NEM lehet előre felkészülni rájuk. Például hogy készülsz fel rá, hogy az utcán, zsebretett kézzel bandukoló rendesnek tűnő CSALÁD egyszercsak bedob valamit a kertedbe és elrohan? Vagy hogy a napközbeni kutyasétáltatáskor a helyi iskola mellett ráddobnak egy petárdát és percekig semmit sem látsz utána? És milyen jogon kényszerítenek engem mások arra, hogy ne használhassam a saját kertemet? Ugyanis nem tudom másoknál ez hogy van, de nálunk a szomszéd a kertünkbe és a házunkra lövi a szrjait. Hát nem tudom más hogy él, de én naponta többször nézem az időjárást és vihar még nem ért váratlanul jó ideje. Plusz a villámok igen ritkán pattognak a háztetőnkön...


Ha betartanák a szabályokat és figyelemmel lennének másokra, eseteg beszabályoznák, hogy milyen területen lehet csinálni, elviselném, de jelenlegi helyzetben semmiféle tiszteletet nem érzek irántuk mert nem érdemelték ki. Mint szórakozási formát elég primitívnek tartom az egészet és nagyon kellemetlen élmény a füleimnek is. Mi a jó abban, hogy órákig durrogtatnak? Egyszer-kétszer még talán...

2018. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy vannak hülyék is a durrogtatók között, csak azért nem írtam ezeket, mert arra akartam fókuszálni, hogy kicsit már átestünk a ló túl oldalára. Én nem örülnék neki, ha egyáltalán nem lenne tüzijáték. Én is szerettem nézni gyerekként, most az unokahúgaim, is tök örültek neki. Oké, lehet hogy jobban kéne szabályozni, de egyenlőre ez van, és szerintem nem a tüzijátékosokat kéne okolni az elszökött kutyák miatt.

2018. jan. 3. 21:47
 38/43 anonim ***** válasza:
61%
Király. Én most szedtem össze a kertünkből a szomszéd tüzijátékának a maradványait. Ha rám esik amikor kimegyek akkor az én hibám, hogy nem zártam el magam, mert a szomszédnak joga van ennyi szórakozáshoz?
2018. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
3 én meg a nyakadat
2023. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

""

Nincs kutyám, meg semmilyen háziállatom, különösebben állatbarátnak se tartom magam, de nem szeretem a tűzijátékot, a petárdákat meg egyenesen utálom. Szerintem elég primitív szórakozás durrantgatni, és nem szeretem a zajt ami vele jár, de kinek mi.

""

Miért primitív?Indokold meg ne olyan koholt vádakkal mint hogy "hangos,veszélyes,szennyező"EZ MIND A TŰZIJÁTÉKGYŰLÖLŐK FANTÁZIÁJA.Olvassatok egy normális helyen utána hogy a gyártók milyen intézkedéseket tettek az elmúlt években!

2023. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!