Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elveszthetem a legjobb barátom?

Elveszthetem a legjobb barátom?

Figyelt kérdés

Nos a sztori 5.-ben kezdodott, amikoris mi legjobb baratnők lettünk, és még vagyunk azóta is (10.-be megyünk), de talán már nem olyan sokáig, ami engem nagyon elszomorít:(


Talán minden ott kezdődött, amikor egy harmadik személy is csatlakozott hozzánk olyan két éve, bár vele nem olyan szoros a barátságunk. Az elején még minden rendben volt, aztán egyszercsak kifogytunk a témákból. Szünetekben odajött hozzánk egy másik személy, szintén egy hármas barátságból, náluk is hasonló probléma merült fel. Eleinte mi mindannyian gyűlöltük, de aztán a legjobb barátnőm (hívjuk mondjuk Máriának) Mária összebarátkozott "Erzsi"-vel. Itt kezdődött a kettes számú probléma. Szünetekben egyre többet lógott vele, volt olyan is, hogy,se szó, se beszéd fölállt és elment, mert egyszerűen megunt minket. Mert állítólag mi folyton egy sorozatról beszéltünk, amit ő nem nézett... Ez túlzás, mert ha egy-egy szünetben megemlítettük, de biztos, hogy nem erről beszéltünk végig.


Eljött az évzáró. Addigra már Mária és Erzsi teljesen összemelegedtek. Az évzáróra a harmadik barátnőnk "Julcsa" nem tudott jönni, így hárman voltunk, vagy inkább voltam én és voltak ők... Le se szarták, hogy ott voltam mondhattam én bármit, úgyis egy hümmögést kaptam csak válaszul. Na nekem már itt betelt a pohár!


És ezután jött még csak a nyári szünet. Mária, a legkobb barátnőm rendszeresen szokott menni a tesójával az ilyen nyaraló szerűségükbe. (Ilyenkor általában hárman mennek, ő, a tesója, es a tesoja baratnoje)

Na most en mar regota tudom, hogy ok szoktak oda menni, de en egyszerse mentem meg veluk. Viszont iden amikor elmenybeszamolot irt megemlitette mellekesen, hogy: Ugy volt, hogy az Erzsi is jon. Na ilyenkor mar bogni lett volna kedvem. Elobb hivta el az erzsit, mint engem, akivel mar 5 eve legjobb baratnok vagyunk!:'(


Meg hallottam, hogy mar egy csomoszor egymasnal aludtak, de ezt mar szinte megszoktam. A kb mindennapos progjamjaikat pedig orommel szoktam visszanezni az instan, de nem eleg egy kep, tegyunk fel harmat egy db programrol...


Viszont, ami igazan szivenutott, az az volt, mikor megtudtam, hogy megbeszeltek, hogy ev elejen egymas mellett ulnek, amikor mar ot eve mindig mi ultunk egymas mellett, es amikor szoba hoztam a temat, mellekesen kozolte, hogy o az erzsi mellett fog ulni. O is ott volt velem, csak ezert nem sirtam, de, ha ezt uzentebe irta volna, biztos sirvafakadok.


Tudom en, hogy nem mondhatom neki, hogy ne vele ne baratkozz, mert joga van vele baratkozni, de akkor is, ok szinte csak fel eve baratok, mi meg 5 eve azok vagyunk, igy gondolom ertheto, hogy faj, amit csinal.


Amikor ketten vagyunk, akkor olyan, mintha nem is lenne erzsi, peldaul most is volt programunk, es en nagyon jol ereztem magam, de ha belegondolok, hogy, mindjart itt a suli, akkor panikroham fog el. Az osztalyban senkivel se vagyok olyan kulonosen joban, mint Mariaval, szamomra ok csak emberek, akikkel nyolc evet kell egyuttlennem, aztan soha tobbe nem latom oket, ezert sem akarom elveszteni, mert nincs mas. Jo ott van a Julcsa vagy ki a tokom, de arrol is beszeltunk mar a Mariaval, hogy o nem illik kozenk..es ez igaz, el lehet vele beszelni, meg kedves, de valahogy olyan mas.


Erzsi a regi barataival pedig teljesen megszakitotta a kapcsolatot igy felek attol, hogy Marian fog logni, igy kenytelen vagyok, megkedvelni, de egyszeruen nem tudom. Annyi gyulolet van bennem iranta, hogy tobbszor is elkepzeltem, hogy milyen modszerrel fogom megolni, vegul abban maradtam, hogy egy bergyilkos konnyen elintezne, es nekem nem kene bepiszkolnom a kezem..(ezt senki ne vegye komolyan)


De valami tanacsra lenne szuksegem, hogy mit lehet csinalni?

Hagyjak fel Mariaval?

De az nem menne, ot evet nem lehet csak ugy a hatunk mogott hagyni...


Bocsi az esetleges helyesirasi hibakert.



2017. aug. 21. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Valahogy azt kellene elfogadtatnod Magaddal - kedves Kérdező, - hogy nem "az együtthálás" tesz két embert (legjobb) baráttá! Igyekszem tapintatos maradni - és nem megbántani az emberi méltóságodban, - véleményem szerint túl kellene lépned azon a korszakon, amikor attól érzel valakit barátnak, barátnőnek, hogy lényegében megpróbálod kisajátítani! Akár mennyire is jó barátja valaki az embernek, minden embernek létezik egy olyan aurája, amely mödé senkit, - DE SENKIT - nem enged be. És ha ezt az aurát menetrendszerint döngeti(k) valaki(k), akkor az ember hajlamos lesz arra, hogy védelmi mechanizmusként olyan dolgokra vetemedik, amelyet normál esetben eszébe nme jutna megtenni. Nem mondom, hogy lepd meg tortával a riválisodat, - vagy a fene tudja, hogy mi a szerinted legjobb szó erre, - de egy nem ellenségeskedő stílusú elfogadással javíthatnál valamit TALÁN a helyzeteteken, - a lehető legrosszabb, legprimitívebb reakció, amit tehetsz, az pont az ellenségeskedés, gyűlölködés.

Talán azért jutottatok el idáig, mert messziről érezni, látni lehet rajtad a csontig hatoló gyűlöletet, - amit lásd be kérlek, Te sem örömfánkkal fogadnál! Ez az "Aki nincs velem, az ellenem van!" felfogás pedig egyenesen rapszódikus, - nemkivánatosan túl reagált dolog szerintem.

Tisztelettel megkérlek, gondolkozz el mélyen azokon, amikre megpróbáltam rávilágítani a fentiekben - és fontold meg, nincs-e véletlenül igazam legalább három dologban!

2017. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!