Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriever mégse...

A golden retriever mégse olyan értelmes, vagy csak én vagyok türelmetlen?

Figyelt kérdés
A kiskutyámnak akarom megtanítani a szégyelld magad trükköt, úgy csináltam, hogy ráraktam az orrára egy hajgumit, és egyből leszedte, utána jutalmaztam. Ez már egész jól ment, így hozzákapcsoltam a vezényszót: Szégyelld magad!, hajgumival ugyan úgy megcsinálta, leszedte, ezt is jó sokszor gyakoroltam vele,(kb negyed órán át) majd eljött az a pont, hogy leveszem a hajgumit, kimondom a vezényszót, de semmi. Csak ül és néz. Megint visszatértem a hajgumira, azzal együtt csinálja de anélkül nem. Egyébként egy 8 hónapos golden retrieverről van szó, és elvileg ez a fajta nagyon értelmes. Mi lehet a baj? Mit csináljak másképp?

#nevelés #Golden retrievet #trükk tanítás
2018. jan. 1. 15:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A kutyázáshoz, kiképzéshez, tanításhoz a gazdának kell főleg tanulnia. Ha te nem tanulsz, akkor azt se várd el, hogy a kutyád fejlődjön. A tudatos, pontos tanításhoz tudatos gazda is kell.
2018. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!