Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérzik a kutyám füle, mit...

Vérzik a kutyám füle, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Nem kívül, nem úgy néz ki, mint amit megharaptak. Hanem egészen mélyről vérzik. És az egész füle fekete alvadtvérrel van tele. Rázza, meg lógatja a fejét. Mitől lehet szerintetek?

2018. jan. 2. 14:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ha majd folyik a vér a füledből te se rohansz egyből orvoshoz, vagy porcelánbaba vagy talán...? Akkor rögtön rinyálnál mint egy kislány.
2018. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Na jól van barát! Remélem kiadtad magadból, te is beálltál a birkasorba és jobban alszol!
2018. jan. 2. 17:59
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem folyik a füléből a vér. Ennyivel ami neki van én se rohannék egyből az orvoshoz. Van egy csomó belül a fülében, ami véres. És valamikor vérzett, ezért volt tele a füle alvadt vérrel. Most ahogy délután kitakarítottam nem gyűlt vissza. Félrehord a fejével, meg rázza..nyilván zavarja, de nem rohanok minden kis sérüléssel egyből az orvoshoz, hogy azt mondja, hogy felszúrta valamivel 5000 a fülcsepp, 4000 a tanács és lehet magától elmúlt volna.
2018. jan. 2. 18:03
 24/36 A kérdező kommentje:

Onnan tudtam hogy nincs állatorvos mert kerültem egyet a kutyával.

Vettem feltisztítót, de nem mertem vele tovább mosni, miután világossá vált, hogy mi vérzik.

De azért még mindig poénos a stílus, amiben írtok. Mintha ez megváltoztatna bármit is.


Amúgy ha igény van rá, küldök róla képet.

2018. jan. 2. 18:06
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen jószág ezért tart itt a kutyatartás ma Magyarországon ahol...felelősség nuku. Attól mert te vagy olyan felelőtlen hogy nem rohansz "minden kis hülyeséggel" állatorvostól nem azt jelenti hogy ezzel nem kellett volna. A kutyáért te vállaltál felelősséget és az hogy félrehordja a fejét és rázza az a fájdalom jele, te pedig hagyod szenvedni. Akármennyire is a kommentelők nagy részét tartod csőcseléknek tudod ha 20 ember ugyan azt mondja és te mondod egyedül az ellenkezőjét nem biztos hogy a 20 ember a hülye...
2018. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Az ember segítségért fordul ide, tanácsért. Nem fikázásért. Én is ezért jöttem, mert körbejártam a kutyámmal a várost és nálunk 3án nyitnak a rendelők. Vettem fültisztítót is, nem mertem olajozni mert féltem , hogy attól aztán begyullad. De nem tetszett neki az alkoholos lé, meg is láttam miért. Sajnos ennél többet nem tudtam tenni. Pár jobb tanácsot vártam volna intelligensebb kollégáktól, akik tapasztaltak esetleg ilyen téren...


És ez a sok buta azt se veszi észre, hogy a netes oltások egy ismeretlentől mennyire nem oldanak meg semmit, mennyire feleslegesek és mennyire hidegen hagyják a másikat. :D és érted. Már 20 ilyen választ kaptam, és még mindig nem tűnik fel egyiknek sem. Nem akarnak ezek segíteni, nem felelősségteljes gazdák ezek. Látszik, hogy az összes pudlit tart vagy kirakat stafit a 8.on és pórázzal meg masnival sétáltatja az idegrendszerproblémás yorkiját, aki azért lett olyan , mert úgy kezeli, mint az embert. Tán még vele is alszik.

Nincs itt egy igazi épeszű se. Nem is tudom, minek jöttem erre az oldalra.


Segítséget vagy csodát már nem várok, de még azért bevárnék pár birkát, tuti mondanak még olyan oltást, amit nem hallhattam.

2018. jan. 2. 20:13
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha valaki azt írja, hogy persze, nekünk is ez volt, vattával jó mélyre nyúlj be és vakard ki, megcsinálod.

Épp csak lehet, hogy az ő problémájukon segített, a tieteken meg olyan mértékben ront, hogy a kutya órákon belül elpusztul.

Nyilván azért, mert mégsem ugyanaz volt a gond, épp csak távolról, látatlanban még az orvos sem tud diagnosztizálni, nemhogy az egyszeri gazdi, akinek volt már hasonló gondja - és tényleg csak jószándékkal akart segíteni.

Csak hát nem tudott.


Na és akkor ez pl kinek a felelőssége így?

Erről lehetne vitatkozni, de arról, hogy hogyan lett volna elkerülhető, az viszont sokkalta egyértelműbb - meg kell mutatni egy hozzáértőnek, lehetőség szerint állatorvosnak, vagy minimum állatorvostan hallgatónak, de akkor lehetőleg nem egy elsősnek...

2018. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem egészen mélyről vérzik. És az egész füle fekete alvadtvérrel van tele. Rázza, meg lógatja a fejét."


Ezt írtad, 4 óra alatt már csak egy kis "csomó" lett a nagy vérzés?


Amúgy mivel szúrta volna fel, gondolkozzál már?? Fogott a kutya egy gombostűt és beleszúrta a fülébe?


Gratulálok, Magyarország jobban teljesít! (Y) Az ilyen suttyók miatt tart itt az ország ahol, felelősség semmi, életképesség semmi, de internet hála istennek hogy az van, ahol nagy a mellény, a való életben meg meghalsz 50 kilométeren túl a viskódtól.


Remélem ha a te füledből vagy édes anyukád füléből fog folyni a vér, akkor is majd csak "kerülsz egyet" vagy az interneten keresel távgyógyítót.

2018. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"nyilván zavarja, de nem rohanok minden kis sérüléssel egyből az orvoshoz, hogy azt mondja, hogy felszúrta valamivel 5000 a fülcsepp, 4000 a tanács és lehet magától elmúlt volna."


Ja hogy nem csak felelőtlen vagy, hanem pénzsóvár is... Minek tartasz akkor kutyát? Az állattartás pénzbe kerül, ha eddig még senki nem mondta volna.

2018. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mi nem ítélhetünk el amiért egy spúr életképtelen gyökér vagy, de mi biztos panelos pelenkára sz***ratós yorkisok vagyunk, semmi felelősség, nem értünk mi hozzá...

Na aranyom, pont az ilyen idiótákat szidja mindig az állatorvosunk, mivel mi minden apró problémával már MEGELŐZVE a bajt megyünk. És akkor a váróban ott ül mellettünk a kutya amelyiknek beleszáradt a vér a fülébe, meg amelyiknek 1 hete gennyedzik a méhe, meg amelyiknek eltört a lába csak gondolta a gazda hogy otthon megoldja... Hát inkább tartozzak abba a körbe aki kicsit túlaggódja a dolgokat mint hozzátok akik utolsó utáni pillanatban viszitek csak orvoshoz a kutyát... Garantálom, hogy rólad is meglesz az orvos véleménye.

Amúgy egy illatos útról mentett sharpei kutyám van, majdnem bichon és majdnem yorki. 😂

2018. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!