Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérzik a kutyám füle, mit...

Vérzik a kutyám füle, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Nem kívül, nem úgy néz ki, mint amit megharaptak. Hanem egészen mélyről vérzik. És az egész füle fekete alvadtvérrel van tele. Rázza, meg lógatja a fejét. Mitől lehet szerintetek?

2018. jan. 2. 14:35
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Kár ,hogy névtelen az oldal . Ilyenkor küldeni kéne az állatvédőket ...Tudod te gyökér mintmár a többi válaszban is írtam nem való neked kutya ! Felszúrta valamivel ? Képzeld el a pudlikámnak 3x ennyit költök gyógyszerre csak a füle miatt mint amit te leírtál ..és egyszer sem jutottunk idáig,hogy vérezzen vagy bármi..Csak ugy megsúgom ,hogy tudjad egy középfül gyulladásnál ha nincs idöben kezelve a kutyád totál elveszti az egyensúly érzékét és a hallását is . Ha az én kutyám rázza a fejét már hívom az orvost,hogy gond van eszembe nem jut várni vele míg tényleg horribilis összegeket kell költenem az életéért . Igen velem alszik ..zavar téged ? mostmár biztos vagyok benne ,hogy ápoltabb is mint a tied .. sajnálom szegény állatot ,hogy egy ilyen gyökér a gazdája ...
2018. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Na hát én akkor is emberi hangon fogok visszaírni, én aztán nem süllyedek le hozzátok.


Igen, már csak egy csomó maradt belőle, minek utána kitisztítottam a fülét és megláttam hol van a vér forrása. Amúgy egy öreg német juhász felett vitázunk, aki egyébként félig vak, nagyobb részben mind a két fülére süket már. Onnan gondolom, hogy valami felsértette, hogy a helye egy nagyobb épített kutyaház ami szalmával van kibélelve, és esetleg valami toklász vagy egy erősebb szalmaszál felsérthette a fülét, ami begyűlt. Ja ilyen is van.


Még mindig ezerszázalékban biztos vagyok, hogy a kutyám minden gond nélkül kibírja holnap délig és ezerszer jobb tartásban részesül, mint itt bárkié. Azénál is, aki az ágyban alszik a gazdájával. Hát vicc! Pont ezektől az emberektől nem akartam tanácsot kérni, mert akkor idejut az ember!


Egyébként annyira nem kell toporzékolni , semelyik állatvédő nem fog kirohanni mert egy kutyának be van gyulladva a füle és csak másnap délelőtt tudok vele állatorvoshoz rohanni. :D Rohantunk már mi fel életveszélyes másik kutyánkkal Pestre a klinikára, de azért ez egészen más. :))

2018. jan. 3. 00:02
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha pont az olyanoktól nem akartál tanácsot kérni akik normálisan tartják a kutyájukat (baja van orvoshoz viszik) akkor minek kérdezel? Itt vered magad, hogy jaj nem kaptál normális választ. Kaptál, mert erre csak egy válasz van: ORVOS. Nyilván mivel ki van vágva az idős beteg kutya a kertbe télen, ezért nem fogod hallani a meleg ágyikódból ahogy egész éjjel szenved, rázza, piszkálja, de úgy lesz.
2018. jan. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre látatlanban mindenki csak annyit tud mondani, hogy orvoshoz kell vinni és nem feltétlen azért, mert halálos beteg, hanem mert látatlanba senki nem tudja megmondani, hogy mi a gond és nem akarnak felelőtlenül hülyeséget tanácsolni, ami csak ront a helyzeten. (Amúgy miért lennének a válaszolók felelőtlen állattartók, amiért "nem segítenek" a te kutyádon?) Én is inkább elviszem az állataimat egy kisebb problémával, minthogy megvárjam amég nagyobb gond lesz. (És így lehet csak 5 000 Ft-ot kell kifizetni, később meg egy több tízezres műtétet.) Nem érdekel ha kiröhögnek érte (volt már rá példa), én nem várom meg, amég a kutyám, macskám odáig jut, hogy látványosan szenvedjen és nem azért, mert porcelánból vannak, hanem mert érző élőlények.


Nekem a szüleimnek volt ilyen felfogása és mondhatom nagyszerű volt, mikor fájt a fülem és meleg sót tettek rá anélkül, hogy orvos megnézte volna, hogy pontosan mi a baj. Vagy mikor napok óta 40 fokos lázam volt, egy hét alatt 5 kg-t fogytam és anyum még akkor sem akarta kihívni az ügyeletes orvost, mert hát van rajtam vizes ruha, majd segít. Húgomat már én vittem be 14 évesen kórházba, mert az ujja napok óta kék, zöld volt fel volt dagadva, nem tudta mozgatni, anyám meg adott neki rá egy vizes zsepit, ahelyett hogy elvitte volna röntgenre, mert mint kiderült zúzódás volt. Én nem akarom ennek kitenni az állataimat, mert tudom milyen szar, mikor kínlódsz, de inkább megvárják, hogy magától elmúljon vagy már rögtön kórházba kelljen menni.


Ha elvinni nem is tudod akkor is hívj fel egy dokit, valaki biztos felveszi és akkor ő tud tanácsot adni, hogy mit csinálj vagy esetleg ki is jön.

2018. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, azzal nyitottál, hogy mélyen vérzik a kutyád füle és tele van alvadt vérrel, ez nagyon szarul hangzik, erre az egyetlen normális reakció az állatorvos. Oké, azóta kitisztítottad és megállapítottad, hogy egy pontban vérzett, ami talán tényleg csak valami kisebb sérülésre utal, de az indítás elég gáz volt.
2018. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

-Te, a macskámnak hasmenése van, mit csináljak vele?

-Vidd állatorvoshoz.

-Van rá valami szer?

-Az orvos biztosan tudja.

-Nem vagy valami nagy segítség...

-A macskád valószínűleg ugyanezt gondolja rólad.


(régi facebookos meme, de nem találtam meg így lepötyögtem.)

2018. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!