Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nevet adjak a husky...

Lindus1999 kérdése:

Milyen nevet adjak a husky kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Nem sokára lesz egy husky kutyusom.Valószínüleg(90%) fiú lesz.Még nem tudom milyen nevet fogok neki adni.Nem az utolsó percekben szeretnék a nevén gondolkodni,hanem már most elszeretném dönteni,hogy fogják hívni.Nekem nem tetszenek a magyar kutyanevek.Jó lenne,ha angolosabb kutyaneveket írnátok,mivel magyar neve 99%-hogy nem lesz.Még nem tudom hogy fog kinézni,így leírást nem tudok adni,de a szülei gyönyörűek :).Szóval nagyon megköszönném,ha írnátok nekem angol kutyaneveket,ami egy husky-hoz illik.Előre is köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 4. 21:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs, akkor egy szaporítótól vett kutyáról van szó és amilyen eséllyel lesz fiú, olyan eséllyel lesz beteg is. Testvérem is ilyen, nem lehet neki elmagyarázni, hogy ha megfelelőbb helyről venne kutyát, akkor 4 év alatt már nem a harmadik új kutyát venné az előző halála után.

A neveket illetően:

sima kutyanevek: Bailey, Cooper, Duke, Lucky, Sully

"husky-sabb" kutyanevek: Atlas, Snow, Blue, White, Siberia, Wolf, Rebel

2018. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

A törzskönyv igazolja a származását. Benne megtalálható az adott kutyáról minden adat, és szerepelnek benne a szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei. Így látszik, honnan származik, biztosan megmaradt-e a vérvonal, nem keveredett bele más kutya. Amelyik kutyának nincs törzskönyve, fajtajellegű keveréknek számít.


Törzskönyvet bejegyzett, hivatalos tenyésztők tudnak adni, szaporítók nem. Álatalánosságban elmondható, hogy a a szaporítók nem foglalkoznak annyit a kutyáikkal, mint a tenyésztők, gondolok itt a (genetikai) betegségek szűrésére, kiállításokra járásra, ott kapott engedélyt a fedeztetésre, vemhesség alatti folyamatos ellenőrzésekre, ultrahangra, stb.


Nem baj az, ha egy kutyának nincs törzskönyve. Menhelyen sem tudnak adni. De mindig 2+1 opció legyen, ha valaki kutyát szeretne. Vagy tenyésztő, vagy menhely/állatmentők/fajtamentés, +1 utcáról befogadsz.

Szaporítót lehetőleg ne támogassunk, mivel ha van kereset a kutyákra, akkor folytatni fogja ezt a tulajdonképpen átverést, mivel keverékeket ad el fajtatisztának beállítva. Bizonyos esetekben állatkínzásnak is számít, na nem mind, mert vannak egészen jól tartott kutyák, csak nem hivatalos az egész, de vannak szaporító telepek is, ahol ketrecekben vannak a "gyártósor" kutyák.


(Zárójelesen még annyit, hogy egyre több országban illegális a szaporítás, a szaporítókat büntetik.)

2018. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom a fajtaválasztásban is ennyire utánajártál a dolgoknak mint a kutya származásának. Nem kell privátban magyarázkodnod. Nem te vagy az első 12-20 éves aki küllem miatt akar egy szánhúzót vagy egyéb munkakutyát aztán idővel rádöbben, hogy nem tud megbírkózni velük. Te sem leszel kivétel.



https://www.youtube.com/watch?v=rHBDvFUqUsU

Különben pedig ezt az iparágat támogatod amit a fentebb lévő videóban látsz, persze ha nem lesz törzskönyve. Akkor már inkább hozz el egy kutyát a szánhúzóalapítványtól, ők úgysem adnak senkinek kutyát akiben nem 110%ig biztosak, hogy alkalmas rá. Legalább kapsz majd egy képet is arról, hogy tényleg való-e neked ilyen kutya.

2018. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%

"Zárójelesen még annyit, hogy egyre több országban illegális a szaporítás, a szaporítókat büntetik."

Pont az a szomorú, hogy nem büntetik és szinte mindig megússzák.

2018. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem a neve fontos, hanem az, hogy ha már huskyt veszel, akkor az valóban husky legyen: törzskönyvezett, tenyésztőtől, szerződéssel, 2 oltással, chippel. Ez az, ami valóban fontos lenne...
2018. jan. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Figyeljetek,tudom hogy egy husky-nak nagyok az igényei,de inkább térjünk vissza a nevekre,köszi :)
2018. jan. 5. 13:53
 17/26 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves Vagy ha szabad kérdeznem?
2018. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem térünk vissza a nevekre, mert sokan közülünk (mint én is) napi szinten állatokat mentünk, saját költségen, saját időből. És ha hiszed ha nem, számtalan olyan kutyától szabadulnak meg, amelyik anno jó döntésnek tűnt, kellett a gyereknek, de persze nem bírtak vele. Jobb esetben lepasszolják a fajtamentésnek, rosszabb esetben kikötik az erdőben, agyonverik, vagy eladják egy szapoítónak. Elhiszem, hogy nálatok nem ez lenne a sorsa, de mindenki ezt mondja. Mi pedig nem kevés időt, és energiát fektetünk abba, hogy ezeket a kutyákat megmentsük, rehabilitáljuk. Éppen ezért, hadd kérdezzünk már rá pár dologra, hogy lássuk alkalmas vagy-e egy ilyen kutya gazdájának, hadd próbáljunk lebeszélni ha úgy érezzük, hogy nem. Tudod a világ nem úgy működik, hogy jaj akarok egy kutyát, jaj már nem kell valaki csináljon vele valamit.
2018. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
91%

Amikor másfél oldalon keresztül próbálják felnyitni a szemedet, hogy legalább ne szaporítótól vegyél kutyát, akkor legalább egy kicsit elgondolkodhatnál rajta. Persze-persze így nem 40-50 000Ft lesz hanem alsóhangon 150-300 000 Ft és a további költségek, de könyörgöm. Kutyát 10-15 évre vesz az ember. Nehogy már ezen spóroljon. Ha pedig erre sincs pénzed akkor a többi költségére miből lesz?

Kutyás tapasztalatod van egyáltalán? Képes lennél megnevelni egy kutyát az egyik legmakacsabb fajtából aki SOHA nem fogja azt csinálni amit te akarsz? Szinte biztos, hogy képtelen leszel behívni és ha nem foglalkozol vele MINDEN NAP az év 365 napján akkor szétássa a kertet vagy egyszerűen elszökik?

Képes lennél vele minden nap/minden másnap futni és ezen kívül még 2-3 óra sétára vinni?


Kötve hiszem. Pont egy ilyen kislánytól van az egyik mentett kutyám mint te Linduska.


#17

Lindus1999 - Gondolom 18-19.

2018. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: Én azért fiatalabbnak néztem, olyannak, akinek a szülei veszik a kutyát, ő csak az a kislánya, aki majd fogalakozik vele meg megneveli. Ja, persze.

Egyetértek az előttem szólókkal.


Értem én, hogy a husky milyen szép, meg menő, de valahogy nekem mostanában ha meglátok egy huskyt az utcán(pláne, ha félméteres pórázon rángatja a gazdáját), akkor csöppet sem olyan pozitív dolgok jutnak erről a fajtáról eszembe, mint 4-5 éves. És ez nem a kutya hibája, dehogy. Az embereké, akik úgy vesznek kutyát, hogy jajdecuki, jajdeszép, meg biztos nagyon okos is. Hát persze, napi 4-5 óra aktív mozgás mellett (és akkor az agyi fárasztásról még nem volt szó) biztosan. Csak valószínűleg Linduska, mint a legtöbb gyakorira járó "kutyát szeretnék, leginkább huskyt" kislány nem gondol bele abba, hogy a kutya bizony felelősség, nem dísz, nem olyan, mint a filmekben. Most mondjuk, hogy vagy 15, de én még annyinak se néztelek. Pár év múlva egyetem. Mit fognak a kutyával kezdeni, az addigra idősödő szüleid, akiknek se ideje, se energiája nem lesz futni és túrázni a kutyával. De addig is. Buksikának nem mondhatod azt, hogy bocsi, randim van, bocsi, holnap tz, majd máskor sétálunk. Nem, egy huskynak minden napos foglalkozás kell. Nem fog neked szépen leülni, nem fog csaholva nézni a gyönyörű szemeivel, ha nem foglalkozol vele.

Jobb esetben majd felássa a kertet, de rosszabbnál emberre, kutyára, akár rátok is támadhat. És mit fogsz kezdeni majd egy 50 kiló körüli kutyával, aki bevédi a kajáját, képtelenség kivinni az utcára, stb. Szintén jobb esetben a kutya leélheti az életét a hátsó kertben, 10 négyzetméteren. Rosszabb esetben utca, menhely, ki tudja.

Kérlek szépen kislány, csak akkor vegyél kutyát, pláne huskyt, ha tudsz vele foglalkozni, ha van rá időd. Tudod, a külső nem minden, a szép kutya könnyen agresszívvá és kezelhetetlenné válik, nem lesz olyan , mint a filmekben.

Tájékozódj kicsit a kutyatartás terén, mert aki nem tudja az alábbiak lényegét, az ne tartson kutyát:

-Ivartalanítás

-Nem szaporító, tenyésztő/menhely

-Nem 500 ft-os tescos kutyakaja

-Nem a legközelebbi, legolcsóbb állatorvos

-Minden nap séta, a kert nem elég

-Nevelés, kis kutya esetén is


A lényeg: Gondoljátok át ezt az egészet, mert ha nem, hatalmas problémát fogtok csinálni magatoknak is, és beálltok azok sorába, akik ellen az állatvédők nap mint nap küzdenek, általában eredménytelenül...

Mert sajnos a felelőtlen kislányokat nem lehet meggyőzni azzal, hogy bizony a husky nem való akárkinek. Szerinted a kutyát a külseje határozza meg, és majd később jössz rá, mekkorát tévedtél. Mikor az utcán jönnek velem szemben mi tagadás gyönyörű, de neveletlen kutyákkal emberek, és csodálkoznak, az én átlagos menhelyi kutyusom milyen jól nevelt, és míg az ő kutyájuk örjöng, az enyém normálisan továbbmegy, szörnyülködni szoktam, és arra gondolni,talán épp ezeket az embereket próbáltam pár hónapja meggyőzni gyiken, hogy nem külső alapján választunk kutyát.

Majd ha szembejön velem véletlenül egy szegény kislány a kezelhetetlen huskyjával, majd odabököm neki, hogy látod, én megmondtam. De sajnos nagyon sok az olyan ember, aki csak a saját hibájából képes tanulni.

2018. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!