Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy utaztok kutyakiállítás...

Ti hogy utaztok kutyakiállításokra?

Figyelt kérdés
Kocsival? Vonattal? Van egy kutyusom, és szeretnék vele kiállításokra járni, de mivel se jogosítványom, de autóm nincs, ezért csak ismerősök, rokonok segítségével tudnék eljutni egy egy messzebbi rendezvényre. Sajnos nem igazán vannak ismerőseim a környéken, akik járnak a kutyáikkal, a család pedig egyáltalán nem érdeklődik az ilyesmi iránt. Kifizetném nekik az utat, de egyszerűen még így sem vállalná senki, plusz nincs is kedvem végig a nyavalygást hallgatni, hogy uncsi, menjünk már. Nincs valami ilyesmi csoport, hogy ha valakinél van még hely, akkor be lehet társulni útiköltségbe való beszállás mellett? (tehát ilyen telekocsis megoldás :D) Vonattal szokott valaki menni? Vagy egyéb ötlet? Köszi!

2018. jan. 4. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomo fb csoport van ami ugyan nem erre a célra lett csinálva, de sok benne a kutyás, és tudnak segiteni. Én kocsival járok, bár mostanság nem volt rá idöm. Tényleg belemennél abba h full idegenekkel, full idegen kutyákkal utazz? Én inkább mennék busszal/vonattal, onnan meg taxi.
2018. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hmm, nem is tudom, még az is lehet, hogy utána megbarátkoznánk :D de persze ez kicsit "kockázatosabb". Gondolom később úgyis találnék embereket akikkel esetleg tudnék menni együtt, de sajnos még nagyon új vagyok a területen. Tudsz mondani ilyen csoportokat? Vagy az ilyen telekocsis útvonalakon általában vannak kutyások is (még nem láttam olyan kiírást ahol kutyát említettek volna)?
2018. jan. 4. 22:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Például fajtacsoportban is megkérdezheted. Különben én szívesebben mennék egy vadidegennel és a kutyájával mint tömegközlekedve. Taxi pedig nem fog felvenni téged szinte soha.

Ha pedig mindkét kutya jól van szocializálva akkor pár perc ismerkedés után már nyugodtan tudnak ülni a szállító boxban és nem hiszem hogy gond lenne.


Különben a kiállítás facebook eseményére is írhatsz nyugodtan, ott is nagy eséllyel találsz valakit.

2018. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen kutyád van :D


Hosszú szőrű fajtánál még a ringbe lépés előtt felkell fújni,átfésülni stb ahhoz asztal kell,plusz ketrec ahová rakod a kiállításon ha éppen pisilni mész el vagy míg nem ti vagytok.


Nem tudom asztal,ketrec,neked váltóruha,kutyatál stb plusz kutya hogy bírod el főleg ha nagytestű kutyáról van szó.


Mellesleg annyira dzsuvás a buszok vonatok padlója,hogy kiállítási kutyát nem engednék rá,mert csupa retek lesz.



Betársulás működhet facebookon utána kell kérdezni.

2018. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ír szetter, szóval igen, ez plusz nehézség :D

Remélem majd kialakul a dolog, és sikerül eljutnunk! Köszi :)

2018. jan. 10. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress a megyédhez köthető kutyás csoportokat (kutyaiskola is lehet), és ott próbálkozz.


Én így utaztam fel a Világkiállításra (ami pár éve épp Budapesten volt megrendezve, ugyanazon a helyszínen, mint ahol a FeHoVa szokott lenni), egy dog dancinges lánnyal. Remekül jött ki a dolog, mert ugyan az ő fellépése egy nappal korábban volt, mint mikor a kutyáinkat bírálták (mindketten magyar fajtát tartunk, amiket ráadásul ingyen lehetett benevezni akkor), de neki biztosítottak a szervezők parkolóbérletet a belső udvarra, sőt az útiköltséget is állták némi bónusszal, nekem meg a nagynénim a helyszíntől nem messze lakott, és aludhattunk nála. Így tiszta haszon volt mindkettőnknek, de a kutyáknak is, mert már első nap megszokhatták ezt a szokatlan nyüzsgést, a sok simogatást és kutyát, másnap a ringben ezért teljesen oldottak voltak, és a legjobbak közt végeztek (a bírók a rengeteg felvezetett kutya miatt azokat küldte ki a ringből elsőként, amelyek félelmet, szorongást mutattak, nem tudta őket rendesen felvezetni a gazdi, elhúzódtak a bírálatnál). Nekem ez csodás élmény volt, most is örömmel idéztem fel. Fiatal lányként eljutottam a Világkiállításra, teljesen ingyen! Utána párszor még összejártunk kutyázni.


Én mindenkit csak biztatni tudok, hogy társuljon be más kutyáshoz, szerintem sokkal jobb olyasvalakivel lemenni, akit szintén érdekel a kiállítás, nem csak elfuvaroz szívességből és egy óra után már látványosan unja magát. Végigtraccsoljátok az egészet, közösen vadásztok az ajándék kutyajátékokra, hazavisztek fejenként kb. két kiló kutyatáp-termékmintát, egy csomó mindent tanultok egymástól és a bírálatoknál őszintén szurkoltok egymásnak.


Teljesen más lesz, mint ha felmennél egyedül, talán többszöri átszállással, aztán még oda is kell találni a helyszínre. Nem ismersz senkit, ugyan barátkozol, de elsősorban vetélytárs leszel a fajtások szemében, olyan is lehet, aki azonnal otthagy, miután kimondod a kutyád törzskönyvi nevét, mert fasírtban van a tenyésztőjével. Mire bírálatra kerül a sor, az utazástól és rengeteg új ingeről kifáradt kutyád kiterülve elalszik a ringben, a bíró le is minősíti "nem a fajtának megfelelő temperamentum" megjegyzéssel, amin ugyan pár év múlva már röhögsz, ha elolvasod, de akkor és ott vérciki :D


Szóval szerintem vágj bele, a szép emlékek mellett még új barátra is lelhetsz!

2018. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Juj, igen, nagyon jó lenne hasonlóképp összeállni valakivel, mint ahogy nektek sikerült :) Amúgy sem vagyok egy extrovertált, meg teljes mértékben kezdő vagyok a kiállítási világban, már ami a versenyzőként való részvételt illeti. Szurkolj, hogy összejöjjön nekünk is pár hasonló út :))
2018. jan. 13. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Szurkolok, mert én se vagyok egy társasági ember :) Elsőként tájjellegű/tájbemutató elnevezésű kiállítást javasolok, ezek amolyan hobbi jellegűek, más rendezvényekhez kapcsolódnak, nincs tétje és a bírók sem olyan szigorúak, nem elvárás se a törzskönyv, se a tökéletes felvezetés. Szerintem hangulatosabbak is, talán épp emiatt.
2018. jan. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi kocsival mentünk, de csináltattunk erre a célra utánfutót.
2020. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!