Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy labrador?

Golden retriever vagy labrador?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánljátok jobban? Mik a tapasztalatok velük? Tudom hogy nevelés kérdése..de anyukámnak az az egy baja a kutyákkal hogy ásnak és tönkreteszik az udvart amúgy meg imádja őket. Persze erről le lehet szoktatni őket azt tudom, de melyikkel könnyebb bánni? Úgy értem hogy nevelésben.

Ha azt nézzük akkor a mozgással semmi gondunk nem lesz. Az udvarunk is nagy + sétálni is mennénk. De mégis..nem tudom eldönteni! Mind2 tetszik. Csak a goldennek hosszabb a szőre így gondolom több ápolást is igényel.

Szerintetek?

Rossz kommenteket nem szeretnék, mert nem szeretek veszekedni.

Mindenki véleményét és tapasztalatát elolvasom :)



2018. jan. 5. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a két fajta jellemben nem tér el. Max a labrador gyakoribb fajta és több a szaporító aminek bedőlhetsz
2018. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Labradorról nem tudok sok mindent,de a Goldent nagyon tudom ajánlani. Engem már 8 éve boldogít egy szuka Golden és imádnivaló. Nagyon okos és szinte látszik az értelem az arcán,mintha értené,hogy mit beszélsz vele. Kiskorban nagyon hiperaktívak és mindent rágcsálnak,na meg a legtöbb szeret felugrálni és már akkor érdemes rászoktatni a sétára. Bizony hosszabb a szőre és az enyémnek például egy eső után(az enyém szeret esőben/hóban sétálni) be is göndörödik egy kicsit. A Golden nagyon jó családhoz és teljesen ártalmatlan,minden téren könnyű nevelni. Úgy tudom a Labrador is hasonló,sok különbség nincs,de én a Goldenre szavazok. :D
2018. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok különbség van a kettő között. A labradornak egyszerűbb az szőrápolása.

Ha le van fárasztva a kutya, ritkábban rombol, de azért a kert nem biztos, hogy olyan tökéletes lesz, mint kutya nélkül.

Fárasztás alatt itt a napi szintű sétát, más kutyákkal bandázást és "agytornáztatást" kell érteni.

Ha ebben a két fajtában gondolkoztok, akkor nagyon oda kell figyelni, hogy csak lelkiismeretes tenyésztőtől, egészségügyi garanciával érdemes a kiskutyát elhozni, mert sajnos mostanában nagyon sok a szívbeteg, idegrendszeri- és mozgásszervi problémás, gyenge immunrendszerű labrador és goldi :(

Ha valaki szaporítótól, olcsón vesz kutyust, gyakran már az első néhány évben otthagyhat az állatorvosnál egy kisebb vagyont.

2018. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
A golden kicsit nyugodtabb
2018. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és lényegretörő válaszokat! Szerencsére édesapukám egyik cimborája tenyészt ilyen kutyákat és őbenne megbízunk teljesen :)
2018. jan. 5. 23:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 15 évig volt egy Goldim, mellette nőttem fel. A legimádnivalóbb teremtések a Földön.
2018. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem labradorom van. Ugyan azt el tudom róla mondani, mint az egyik válaszoló a goldenjéről. Viszont én imádom a labim bundáját. Ha kint sarazik vagy koszos lesz, akkor mire hazaerünk vele teljesen tiszta lesz. Ahogy meszárad, lepereg róla a kosz. Előszőr meg is lepődtem:D Ez nem tudom, hogy a goldiknál hogy van. De a labradorok szőre eléggé hullik, a minden napos seprés a minimun.
2018. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy labrador kutyusom és amikor kicsi volt megvolt minden oltása akárhogy húztuk meg próbáltuk kivinni sétálni ő nem hagyta. Elég vicces volt de azért nagyon fárasztó is, és logikusan neki sem könnyű a nevelése ahogy a többi kutyának sem.
2018. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg elméletileg okosabb egy kicsit szval könnyebben tanul a goldi.(de ez is nevelés kérdése) Amúgy sztem nem sok különbség van köztük. Szóval azt vedd amelyik jobban tetszik, de mondom én a goldit nagyon ajánlom.
2018. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban a labik egy kicsit pörgősebbek, a goldik kicsit nyugisabbak, de ez nyilván nem minden egyedre igaz. Más különbség küllemet leszámítva nemigen van, nagyon hasonló karakterű kutyák. A labim bundáját én is nagyon szeretem, tényleg simán kiesik belőle minden kosz, jól szárad és a magyar klímához pont passzol, bírja a telet és nem sül meg nyáron.
2018. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!