Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek egy (nem sokára)...

Shameless010 kérdése:

Tippek egy (nem sokára) dobermann gazdinak?

Figyelt kérdés

2018. jan. 14. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Készülj fel. Nekünk most 4honapos:D
2018. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:)


Még egy kérdés: Van egy másik szuka kutyusunk is, akivel nyilván össze kell szoktatni. Olvastam, hogy a kölyökkutyáknál az első éjszakákon kell valami meleg vizes palack, vagy valami, ami az anyjukra emlékezteti őket. Na most, arra gondoltam, hogy aludhatnék én vele, de akár odarakhatnánk a már meglévő kutyánk mellé, hogy már most szokják egymást. Ez gy lehetséges?

2018. jan. 14. 22:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aludj vele én is azt tettem de az eddig ott lakó kutyus is mindenképp veletek legyen!!!! Mennyi idős a szuka? Igazából az anya kutyák mindig jobban elfogadnak legyen az kan szuka kölyköt mert bennük van az anyai ösztön hiába nem ellett meg le. Mekkora lesz a kiskutya? Hány hetes?
2018. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem hogy aki kutyus ott volt eddig veletek sokkal több figyelmet fog igényelni! Ha a kicsi kap valamit akkor a nagy is kapjon és mivel ő engedi a területére az új kutyust mindig a regi kutyus kapja először kézből majd utána a kicsi
2018. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Egy nyolc éves kutyusunk van, dobermann pedig még a nincs nálunk, de kb 8-10 hetesen kerül majd hozzánk.

2018. jan. 14. 23:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet nehezen fogja viselni az öreg pajtás először ! Sokat törődj vele !! Nincs mit
2018. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első: a meglévő kutyus jól szocializált, jól nevelt? Hogyan viselkedik más kutyákkal, kölykökkel?

Melegítőpalack nem kell, elég ha a normálisan fűtött lakásban van (télen kint nem tartható, felnőtt korban sem).


Második: a kiskutyát alaposan szocializálni kell. Ahova csak lehet, vidd magaddal, ha az oltási már engedik (3. oltás után kb. 10 nappal). Kutyák, emberek, gyerekek közé, szoktasd autóhoz, közlekedéshez, zajokhoz, mindenféle helyzethez.


Harmadik: kutyaiskola mindenképpen javasolt vele, munkakutya.

2018. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7 éves szuka mellé vettünk egy dobit, szintén szukát. Bár ő már 8 hós volt, mikor idekerült (eredetileg tenyészszuka volna).

Olyan Ő, mintha két kutyát gyúrtak volna össze. Az egyik egy igazi kényes hercegnő, óvatoskodik, finomkodik. A másik arca egy totál -a szó legjobb értelmében- hibbant szeretet-

és energiabomba. Bohóckodik, pörög.

Amúgy ugyanaz érvényes rájuk, mint a többi kutyára. Fő a következetesség.

Imádja feszegetni a határokat, de mindent megtenne azért, hogy a kedvedben járjon. Megdöbbentően okos kutya.

Az első szuka keverék, kb 15-20kg. Nagyon jól fogadta a dobit, hamar megszerették egymást. Néha már kicsit nehezebb neki tartani a dobival a tempót. Dobi sokszor hívja jászani, odaviszi neki a rongyit, böködi az orrával. 10-ből csak kb 5 alkalommal jár sikerrel.

A dobi néha kicsit keményebben játszott a másik kutyával, mint kellene. De ezt tiltottam, és járunk másik dobermannokkal játszani, ott kiélheti magát rendesen. Imádja.

Lévén, hogy munkakutya, fokozottan figyelni kell a fizikai és pszichikai lefárasztásra is, különben a lakás bánja :D

Összességében elbűvölő és bájos kisördögök.

2018. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Szóval 50 válasz után is alkalmasnak gondolod magad Dobermann tartásra? Szerinted az a megfelelő ha lesz egy kennel neki, meg naponta kétszer ránézel? Hát gratulálok.
2018. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es Miről beszélsz? :o
2018. jan. 15. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!