Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya behívás?!

Kutya behívás?!

Figyelt kérdés

Hogyan érjem el, hogy a kutyám mindíg, minden körülmények között behívható legyen? (nagyon féltem őt,hogy egyszer el fog tűnni)

Van egy 1,5 éves bichon kan kutyám,aki elég makacs, önfejű.

Vettem neki kutyasípot általában mikor már harmadszorra is belefújok visszafordul és odajön hozzám..

De van amikor mintha az ágyúból lőnék ki, úgy szalad,mint a nyúl..És olyankor se kép,se hang,se síp,se én...

Ilyenkor csak a szerencsémen múlik,hogy megtudom mindig valahogyan fogni..

Ami általában beszokott válni az az ,ha mondom neki,hogy "Szia!Itt hagylak" és elindulok ellenkező irányba.Amikor ezt észreveszi egyből jön utánam de amikor nagyon megindul akkor meg se hallja...

Mit tehetnék?Mert sajnálom,hogy pórázon van(még ha 5 méteres is),mert szabadon boldog csak igazán :/

Köszönöm



2018. jan. 15. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A behívás a legkeményebb és legnehezebb, de a legfontosabb feladat. Nincsenek trükkök, a megfelelő nevelést minden helyzetben erősíteni kell, illetve egy komoly szabályrendszert kell felépíteni a kutyában. Emellett a megfelelő kötődésen, figyelmen, gátolhatóságon és szocializáción is dolgozni kell.

És ha egyedül nem megy, akkor kutyasulival. Illetve ha te sem értesz annyira a kutyához, ha már van egy tanult, rögzült rossz viselkedése, akkor ez nem egy pár hetes, hónapos folyamat lesz.

2018. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors, kisegítő választ!
2018. jan. 15. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nálam, tökéletesen bevált egy régi birkacsengő. Bármikor adok a kutyáimnak enni, csak akkor ehetnek, ha csengetek. Pár hét alatt berögzült, csengetés, egyenlő kaja. Bármikor csengetek, bárhol vannak jönnek az edényükhöz. Bár nálam nem mennek ki. A kocsi indul, már tudják, irány a kutyaház, még kinem állok, be nem csukom a kaput, vagy be nem állok, addig a kutyaház.
2018. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem a saját területen belül van gond soha, egyik kutyánál sem. Hanem kint, ha idegen kutyát lát, ha macskát, nyulat, őzet lát. Úgyhogy ha a kutya ösztöneinek kontrollálásához nem értesz, kár írogatnod.
2018. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

ma 17:38 Igazad van, tényleg nem értek hozzá.

Azért, úgy 30 éve vannak kutyáim. Sokszor jöttek velem horgászni. Például, a malamut, igen akaratos, de soha nem rohantak nyúl után, vagy csak úgy eltűntek volna. Elég nyújtott kézzel mutatni egy helyre és ott fognak lefeküdni.

Pedig, sem a kutyáim, sem én, nem láttam még kutyaiskolát.

2018. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2018. jan. 15. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:

A kutyasip nem egészen úgy működik, ahogy gondolod. Az csak egy cucc amit elvileg jobban hallanak a kutyák. Azért, hogy működjön a kutyának meg kell tanitani, hogy mit vársz el tőle amikor megfújod. Tehát semmivel sem jobb, mint egy hozzám vezényszó.


Vigyél magaddal a sétára jutalomfalatokat és ha vezényszóra odafut hozzád, jutalmazd meg. Ne csak akkor hivd, ha már olyan messze van, hogy nem látod, hanem random módon akkor is, ha csak pár méterre van tőled. Ha nagyon nem akar visszajönni, mert pl nagyon szaglászik valamit, dobd mellé a pórázt, mert az kizökkenti a szaglászásból.

2018. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!