Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most erre hogy kellett volna...

Most erre hogy kellett volna reagálnom? Jogos volt ez?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb város egyik lakótelepe közelében lakom, kertes házban. A lakótelep utolsó háztömbjei után jön egy nagyobb füves rész, ahova ki szoktam vinni a kutyákat futni. Nem kutyafuttató de az hivatalosan nincs is. Szóval póráza nincs (illetve nem volt eddig) a kistestű keverék kutyusoknak. Egy hölgy szokott erre sétáltatni egy nagyobb testű kutyát, aki ránézésre aranyos, de a hölgy láthatóan fél az enyémtől, pedig nem akarja bántani se őt se a kutyáját. Ma megint arra jöttek és az enyém odaszaladt feléjük. Én szóltam neki, hogy jöjjön vissza, de nem indult el a kutya hozzám, gondoltam, megvárom, míg visszajön mert vissza szokott előbb utóbb. Szóltam neki megint erre látom, hogy a hölgy megfogta. Megijedtem, hogy akar vele valamit, elindultam feléjük.

Mire odaértem, a hölgy rakott egy pórázt nyakörvvel az ÉN kutyámra, és odaadta nekem a póráz végét egy ilyen kis lekezelő "Látom, nincs pénze pórázra, használja egészséggel" szöveggel, és otthagyott még mielőtt reagálhattam volna.

Most ezzel mi legyen? Ha még egyszer találkozunk (szoktunk, mert rendszeresen erre jönnek ők is) akkor szóvá tegyem? Jogos volt ez egyáltalán? Van joga pórázt rakni más kutyájára?


2018. jan. 17. 20:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
96%

Az a helyzet, hogy neked nincs jogod póráz nélkül sétáltatni a kutyádat. (attól függetlenül, hogy elhiszem, hogy amúgy nem bánt senkit).


Szerintem örülhetsz, hogy a hölgy ilyen normális, civilizált módon közölte veled, hogy a fsza tele van azzal, hogy póráz nélkül sétáltatod a kutyád.

2018. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Hát azért lehetett volna kevésbé flegma is, ráadásul még most ment hozzájuk először olyan közel a kutyám. Eddig mindig időben visszaszaladt. Játszana szegény a naggyal, nem azért ugatja, mert agresszív és ezt a csaj is tudhatná, ha már kutyája van.
2018. jan. 17. 20:59
 3/64 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
31%

Jogos volt a hölgy reakciója és nagy szerencséd is volt vele, ha én lettem volna a hölgy helyében, én kihívtam volna a közterület-felügyeletet. A vonatkozó jogszabály világosan kimondja, hogy belterület közterületére kizárólag pórázon vezetve vihető kutya.


31/F

2018. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan jogos volt a nő viselkedése! Sőt, kifejezetten elegáns is. Te pedig inkább süsd le a szemed, szégyelld magad és nagy ívben kerüld ki őt legközelebb! És neveld meg végre a kutyádat! Mert nem mások dolga a te behívhatatlan kutyádat kerülgetniük és intézniük! A te dolgod az, hogy másokhoz kéretlenül soha ne menjen oda a tiéd! Az külön szégyen, hogy behívni nem tudod a kutyádat, de nem is teszel semmit, csak hagyod, hogy tovább zavarjon másokat! Mellesleg amíg nem tudod megnevelni, addig ne engedd szabadon, és végképp mélyen húzd meg magadat minden felelősebb ember mellett!


Megjegyzem, az én kutyámnak ment már neki nem egyszer ilyen kutya, mint a tiéd, amelyiket a gazda nem tud kontrollálni, de a gazdi szerint nem bánt. Úgyhogy ha ilyennel találkozok nem várom meg, míg odaér hozzánk az eb, hanem egyszer szólok a gazdának, hogy hívja be a kedvencét, ha nem megy, én zavarom el őt. És nem érdekel merre menekül.

2018. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, hogy az övé agresszívan reagálna... Akkor mit szólnál, ha darabokra szednék?'
2018. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sétáljatok póráz nélkül, ha a kutyád visszajön hívásra.
2018. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fél más kutyáktól valami miatt? Annyira elegem van a hozzad hasonló gazdákból... Neveld meg a kutyádat.
2018. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim válasza:
90%
Attől, hogy te tudod hogy a kutyád jámbor, még egy járókelőnek nem kell tudnia. Számtalan kutyatámadás kezdődött így.
2018. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%

Tele van a bugyrom ezzel amikor odaszalad hozzám egy kutya póráz nélkül a gazdája meg száz méterekkel hátrébb van és kiabál oda hogy "nem harap!!!". Nem a francokat nem, amikor meg odakap és az én kutyám meg jogosan megvédi magát én vagyok a hülye.


Nem azokat a válaszokat fogod kapni amiért jöttél, mert egyébként meg is bírságolhatnak hogy póráz és nyakörv nélkül viszed a kutyát, arról nem is beszélve hogy ha ez külterület és ilyen mezőszerű a hely ki is lőhetnék a kutyát ha elcsatangol. Az pedig hogy nem behívható a kutya neveletlenséget jelez és nem csodálom hogy a nő feltételezte hogy nem megbízható a kutya, mert egy ilyen kutyában én se bíznék be akármennyire is mondod hogy nem harap.


Azt tanácsolom húzd meg inkább magad, pórázzal sétáltasd és ha legközelebb találkozol a hölggyel inkább köszönd meg neki a pórázt és hogy nem leüvöltötte a fejedet érte.

2018. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!