Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt tudja a kutya, hogy ez...

Ezt tudja a kutya, hogy ez még a bűntetés része?

Figyelt kérdés

4 körül voltam sétálni a kutyámmal,játszott egy kutyussal gondolt egyet és elszaladt...Nem volt hajlandó visszajönni.Elindultam a másik irányba figgyet sem hányt rá,utána mentem csak még jobban elszaladt..Vagy negyed órán keresztül üldöztem a kutyát...

Amikor elkaptam nagyon megszidtam,rövid pórázon hazahoztam,azóta itthon se foglalkozok vele,meg se simogattam azóta,a szendvicsemből se kapott..

Láthatóan rosszkedvű, szomorú.

Ezt tudja vajon hogy ez a bűntetés része vagy ennyire már nem emlékezhet rá?!


2018. jan. 18. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg nem emlékszik rá. Viszont arra jó, hogy kicsit jobban el akarja fogadni az irányításodat és általában jobban meg akarjon felelni neked.


Azt, hogy a büntetés hatott-e onnan tudod lemérni, hogy legközelebb a behìvásra azonnal sovány disznó vágtában rohan hozzád és eszébe sem jut messzebb elmenni tőled.

2018. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott követted el az egyik legnagyobb hibát, hogy miután elkaptad, leszidtad. A kutya feltételes reflexeken alapul, ezzel azt tanítottad meg neki, hogy ha odamegy hozzad hívástra, vagy hagyja magát megfogni, a,vége a játéknak, b, összeszidod. Ő meg nem érti miért kap szidást.


Azt meg végképp nem tudja összekötni, hogy azért nem kap a szendódból (???!) mwert "rossz volt", és azért sem simogatod meg, mert " rossz volt". A kutya a volt-ot feltételes reflex alapú tanulás után értékeli, jelenség+valamilyen hatás= tanult dolog. Pl. Ül, far lenyom, leül,ül szó, azt jelenti leülök. Ennél komplexebben nem tud a kutya gondolkodni. Megjegyzi, ha valaki bantotta, és tartózkodó lesz,de ez apélda is tanulás alapú.

2018. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors, hasznos válaszokat!

Kedves kettes válaszadó!

Lehet félreérthető volt ahogy írtam.A kutyát én fogtam meg,nem ő jött oda, szerencsére pont megállt számlázni és a hámjánál fogva elkaptam!

Azért próbáltam most szigorúnak, ridegnek lenni vele,hogy belesulykoljam hogy nagyon rosszat tett..

2018. jan. 18. 18:50
 4/11 A kérdező kommentje:
*megállt szaglászni
2018. jan. 18. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

De így nem tudod.Ha valami nem kívánatos dolgot tesz, leszidod, hathatósan és vêge. Ha abbahagyja a szidásra amit csinál, nem jutalmazod, mert csak összezavarod. Amit te írsz, hogy megállt, és megfogtad, összekötötte a kutya azt, hogy séta közben ha megragadod, leszidod, ês pórázra kötöd, tehát go home. Véletlenül sem azzal kötötte össze, hogy ő elszaladt, hanem megallt és szaglászott, te meg megfogtad.


Csak hadd próbáljam meg lefordítani a kutyát: tök jól eljátszott egy masik kutyával, fajtárssal, haverral, és elszaladt egy érdekes dolog iranyába. Te hátat fordítottál neki, elmentél , de mivel gondolom nem akartad hogy baj legyen utánaszaladtál. Na most ez felhívás a keringőre, a kutyád szerimt te kergetőztél vele, játszottál vele, majd megáll egy kicsit szaglaszni, megfogod és leszidod. És nem, ne érti a kutya hogy miért.


Aamit viszont ért, az a biztonságos behívás: érd el, hogy bármikor menjen oda hozzád, azzal, hogyha behívod, bőségesen megdicséred . Ezentúl a kutya azt fogja megtanulni, hogy érdemes odamenni hozzád.


Mondom még egyszer, feltételes reflexeken alapulva, blokkokban gondolkodik, és a te reakciódat MINDIG a közvetlen előtte lévő akciójaval köti össze, jelen esetben azzal, hogy játszpttatok, megállt, te !eg elkaptad. Tehát neki ez azt jelenti, hogy nem tudhatja mi lesz, ha megint kergetőztök ( neki kergetőzés, ha azért futsz utana mert meg akarod fogni) megáll, és te lecseszed, de mindazonaltal nem jóval köti össze.

2018. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes kifejtést!

Így már átlátom,hogy mit is gondolhatott a kutyám!

Köszönöm szépen mégegyszer,ment a zöld kéz!

2018. jan. 18. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de a "megállt számlázni" elírás nagyon vicces volt! Legközelebb feltétlenül büntesd meg, ha számlázni próbál, mert aztán fizethetsz. XD!!!
2018. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez nem ennyire egyszerű. Ha a kutya kap egy negatív élményt (igazából mindegy, hogy arra kapja, hogy elment vagy megállt szaglászni), ha kap egy kellően erős negatív élményt, amiből a feloldás a behívásra érkezik többször is, akkor a kutya a behívásra törekszik, és abban a szituációban igyekszik minden más viselkedést elkerülni. Lényegében negatív megerősítés+pozitív megerősítés.
2018. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: Sorry,de automatikus billentyűzetem van :/

#8: Nagyon szépen köszönöm a választ!

2018. jan. 19. 00:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz megtanítani egy kutyának. Sokáig nem érdemes büntetni, mert biztos nem fogja érteni.

Nekem úgy tűnt, hogy gyakran a pozitív megerősítés sem elegendő.

Szerintem a hangszín a lényeg. Először rendesen hívod, majd egyre erősebben, mélyebben szólsz rá, ha elkapod pedig megbünteted.

Nálam amikor elfut sétánál, rászólok, utánamegyek már egyből behúzott farokkal jön vissza mert hallotta és megértette, hogy rosszat tett

2018. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!