Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók mit...

Tapasztalt kutyatartók mit tegyek, kutyám állandóan nyalja a száját, hatszor hányt, lehet dehidratált?

Figyelt kérdés
Csak áll, vagy ül vagy fekszik és nyalja a száját. De olyan furcsa mozdulattal. Kidugja a nyelvét, picit mintha meglebegtetné, majd nyal egyet és vissza. Nem olyan, mint amikor étkezés után megnyalja a szája szélét. Ezt csinálta egész héten. Azt hittem az elején szomjas. De őelőtte adok neki friss vizet, mindig van kint víz neki. Nem fagyos a víz, lakásban tartott kutya. Foglalkozunk is vele, játszunk, együtt alszunk. Napi kétszer egy órát sétál. Tegnap kapott darabos konzervet, amúgy sensitive aldis száraztápot eszik kistestű kutyák számára. A konzervet kihányta 6szor hányt. Este megnéztem a szeme alatt világosrózsaszín volt az ér, illetve a szájában a nyálkahártya is. Nem a fogíny. Ez dehidratáltság. Kb kifeszítettem szegény száját és úgy itattam. Orra is csont száraz volt. Hajnalban bejött az ágyba. Akkor is még száraz volt az orra. Reggel már jobb kedélyű nedves orrú. De a száj nyalogatást nem hagyta abba. Ez hamarabb is kezdődött. Mit tehetnék érte, mi a baja? Orvoshoz ráér hétfőn délután? Ezzel kell ügyeletre rohanni? Vettem most neki fecskendőt hogy azzal itatom. Ha dehidratált lenne. Mit tegyek, mit egyen hogy ne hányjon? Tejbegrízt nem szokott enni, de most azt csinálok magamnak igaz cukrosan. Abból adhatok vagy menne a hasa/hányna? Kéne valamit ennie. Köszönöm figyelmeteket!

2018. jan. 20. 09:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a konzervtől hány, és amiatt szárad ki. Ne ilyen szeméttel etesd.

Vegyél neki jobb minőségű SZÁRAZ tápot, és azt egye. Meglátod, attól nem lesz semmi baja.

2018. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!